בעוד חודשיים ישי לוי יהיה בן 50. אחרי שכבר קברו אותו והוא קבר את עצמו, היום מחייך אלינו לוי מגג העולם. "אני נמצא היום בתקופה שכמעט כל עם ישראל יודע מי זה ישי לוי", הוא אומר בשמחה. אולי בזכות העובדה שכמעט כולם מכירים אותו, יכול לוי להרשות לעצמו לצאת עכשיו מהמגרש הביתי שלו ולעבור למגרש אחר - המגרש הקלאסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחרי 30 שנות קריירה תהה ישי לוי איך יישמעו הלהיטים המוכרים שלו דווקא בליווי פסנתר. לשם כך נכנס לוי למעוז ה"ארקדים" וה"גרוניכים" - פסטיבל הפסנתר שיתקיים בשבוע הבא במרכז סוזן דלל בתל אביב. הפסטיבל הזה נחשב לאחד האירועים המעונבים של המוזיקה הישראלית, אבל את לוי הדבר לא מרתיע. "פסטיבל הפסנתר זה לא משהו אשכנזי ואם זה של אשכנזים אז מאז שאני אופיע שם אני אעשה את זה של המזרחים", הוא מבטיח.

עברו רק שישה חודשים מאז יצא הדיסק האחרון שלו, שיתוף פעולה עם עמיר בניון, ולוי כבר מסיים להקליט את האלבום הבא. "אני זמר מזרחאלי", אומר לוי שמנסה להתנער קלות מהתדמית המזרחית הכבדה שדבקה בו. "אני שר וכל אחד שייקח אותי לאן שהוא רוצה - מזרחי, צפוני, דרומי", אומר ישי.

מפגש בין עולמות, גרוניך ולוי (צילום: חדשות 2)
מפגש בין עולמות, גרוניך ולוי | צילום: חדשות 2

השבוע, במהלך החזרות לקראת הפסטיבל, פגש לוי את אשף הפסנתר שלמה גרוניך. לשעה קלה השניים חצו את הקווים ובדקו יחד האם השוני ביניהם יכול להביא איתו צלילים חדשים. "מה שמרגש פה זה שישי לוי מצטרף אל פסטיבל הפסנתר הקלאסי", מספר גרוניך ומוסיף: "וזה באמת מרגש כי ישי בא ממקום אחר ומתחבר לא אל הגיטרה המזרחית, אלא אל הפסנתר שהוא אב כל הכלים".