איציק קלה - "עמנו ישראל"

איציק קלה הופעה 3 (צילום: עודד קרני)
יוציא אלבום מסורתי. איציק קלה | צילום: עודד קרני

איציק קלה מוציא את השיר החדש "עמנו ישראל", אותו כתב והלחין, מתוך אלבום חדש שלו שייצא בהמשך השנה ויוקדש לשירי דת ומסורת. את ההפקה המוזיקלית והעיבוד עשה תומר עג'ם.

כזכור, אלבומו האחרון של קלה "שיהיה רק במזל" יצא בשנה שעברה והשירים שיצאו מתוכו זכו להצלחה, ביניהם "אותך ברא לי אלוקים", "הדרך אל הכפר" - גרסת כיסוי ללהיט הקלאסי של רבקה זוהר, "את שלי הלילה", "מותק", "צמא אלייך" ו"תגידי למה".

 

חיים ישראל - "ראש בני ישראל"

חיים ישראל, היכל התרבות (צילום: יוסי פרסיה)
מעשה יד אומן. חיים ישראל | צילום: יוסי פרסיה

חיים ישראל הוציא לאחרונה את אלבומו החדש והמדובר "דרך חדשה" שכלל מבחר להיטים איתם הופיע ישראל בהיכל התרבות.

עתה מוציא ישראל לאור סינגל חדש לכבוד ראש השנה ולכבוד הרבי נחמן מברסלב, שחסידיו נוהגים כידוע לעלות לרגל לקברו בעיר אומן שבאוקראינה במהלך ראש השנה.

את השיר "ראש בני ישראל" שמקורו בראשי התיבות ר.ב.י כתב יוסי גיספן, הלחין עדי לאון, עיבד דודו קומה והפיק אבי גואטה - כולם חסידיו של הרבי נחמן, כך לפחות טוענים בהפקה של ישראל.

 

יניב בן משיח - "אדון הסליחות"

יניב בן משיח 1 (צילום: אילן בשור)
מבקש סליחה. יניב בן משיח | צילום: אילן בשור

הזמר המצליח יניב בן משיח מוציא בימים אלה אלבום חדש בשם "קונצרט סליחות", הכולל 7 שירים מוכרים בביצועים מיוחדים ועיבודים יוצאי דופן, בהשתתפותם של כ-50 נגנים טורקים אותנטיים, בניצוחו של מומין ססלר, לצד העיבודים של המעבד הישראלי אילן לב ואלי מלמד

באלבום ניתן לשמוע את פיוטי הסליחות המוכרים לכולם ביצירות חדשות עם המון רגש ונשמה בשילוב צלילי הכינורות,סאז, קלרינט טורקי, דאף, באנדיר ועוד, שמשלימים את היצירה.

בנוסף מחכה למעריציו של בן משיח הפתעה בדמות ביצוע מיוחד לשיר "אתה ריבון כל העולמים", אותו שר לראשונה בקיץ 2007 בהופעה חיה באולמי ""view בירושלים, שאף יציאה בגרסת דיוידי.

 

בנימין דנישמן - "אדון הסליחות", גרסת רמיקס

בנימין דנישמן, עטיפת סינגל
מבקש סליחה ברמיקס. בנימין דנישמן | צילום:

הזמר בנימין דנישמן נמצא בימים בין איסוף חומרים והקלטות לאלבום הבכורה המקורי שלו, ומוציא כרגע אלבום סליחות בשם "שערי רצון", הכולל שמונה רצועות, וכן ורצועת רמיקס אלקטרונית לשיר "אדון הסליחות", אותה יצר אחיו, הדיג'יי דרור פאנץ'. מי ששומע את הרמיקס והוא לא עושה לו חשק לרקוד - שיבדוק את שורשיו היהודיים.

עד כה הוציא דנישמן חמישה סינגלים: "תן בי כח", "לב השמים", "רוצים משיח", "וזאת הברכה" ו"אלוקים שלי", שזכו להשמעות רבות בתחנות הרדיו של המגזר הדתי.

דנישמן הספיק לשמש כחזן בתפוצות, בבית הכנסת הגדול ביותר האירופה - "היכל הנס" בז'נבה, ב"סליבר ספרינג" בוושינגטון, במונטריאל שבקנדה, בגרמניה ועוד.

>> עמיר בניון בשירים מאלבומו החדש "לדעת הכל", וגם הנחה מיוחדת לגולשי mako ברכישת האלבום.