אייל גולן סולטן (צילום: שרון רביבו)
אבי בן בסט שם עליו פרסומות. אייל גולן | צילום: שרון רביבו

דודו אהרון אירח אמש את אייל גולן בהופעה בהאנגר 11. ההופעה הועברה בשידור חי על ידי השדרן אליקו (אלי כהן) ברדיו "לב המדינה". כשאייל גולן התחיל לשיר - אליקו ו"לב המדינה" עברו לפרסומות וחזרו לשדר רק כשגולן ירד מהבמה. מה שנקרא, הדרת זמרים.

מקורבים לנושא אמרו הבוקר ל-mako כי מול "לב המדינה" עומדת דרישה משפטית שלא לשדר את אייל גולן - אחרת הם חשופים לתביעה מצדו בגובה של כמיליון שקלים. אבל לאבי בן בסט, סמנכ"ל שיווק ומכירות ב"רדיו לב המדינה", יש הסבר הרבה יותר פשוט: "אני לא משמיע את אייל גולן כי אני בריב איתו".

-מה זאת אומרת?
"אנחנו בסכסוך. אני לא משמיע אותו כבר חצי שנה, לא משמיע את הזמר הזה".

כזכור, הצדדים הסתכסכו בנובמבר 2011 ואייל גולן דרש מרדיו לב המדינה שלא לשדר את שיריו. לב המדינה, בתגובה, שלחו אליו הביתה ארגז עם כל הדיסקים שלו ושני בלונים שעליהם היה כתוב "סופו של כל בלון נפוח להתפוצץ". מאז ועד היום, ולמרות שתחנות רדיו רבות בארץ משמיעות את השירים החדשים שהוציא אייל גולן מתוך אלבומו הבא - נמנעים ב"לב המדינה" מלפרגן לו. וכידוע - אבי בן בסט, הסמנכ"ל, הוא שכן של אייל גולן במגדלי yoo בתל אביב.

בן בסט: "זמרים יותר גדולים הלכו לעולמם והעולם המשיך ללכת"

-אבי בן בסט, מתי ואיך ייגמר הסכסוך עם אייל?
"איך שנגמרים תמיד סכסוכים במוזיקה המזרחית. יש לנו חברים משותפים שמתווכים בינינו, ובסוף יושבים וזה ייגמר. בסוף זה ייגמר. מלחמות בין מדינות נגמרות בשלום. עוד חצי שנה, שנה או שנתיים זה ייגמר".

-למה אתה צריך שזה ייגמר?
"כואב לי, אני לוקח את זה אישית. זה שנאת חיי לריב ואני עושה הכל כדי לא לריב, זה לא טוב לקריירה שלי או לרדיו שלי. אם זה היה חשוב לי ומהותי זה היה נגמר תוך חודש. כשיש מלחמה עם הרוגים דברים נגמרים מהר. זמרים יותר גדולים הלכו לעולמם והעולם המשיך ללכת. אני אסתדר מצוין וגם הוא יסתדר. מי שחושב שאין לו תחליף בעולם אז הוא חי באשליות. החברים הכי טובים של אייל וחברים הפחות טובים - הם שומעים ממני: 'תנו לי סיבה אחת להתנצל' ואז אני אתנצל. אם אני מפסיק לדבר עם בנאדם אני בטוח באלף אחוז, אחרת זה לא יקרה. נמנעתי מהריב הזה הרבה זמן. החברים הכי קרובים של אייל יודעים שאני צודק. אלה דברים שאני לא אוציא החוצה, לא אוציא את המהות - כי אני לא רוצה לגרום לאייל נזק".

"ערוץ 25 לא יקרה. נפגעתי מ'רשת'. אליקו לא חתום שם"

אליקו ב"לילה בכיף" (תמונת AVI: mako)
פעם הוא שידר את אותו שיר שעתיים, עכשיו עבר לפרסומות. אליקו | תמונת AVI: mako

-היתה תקופה ששידרתם את אייל שיר אחד במשך שעתיים.
"גם אלדד קובלנץ בא לגלי צה"ל עם שיטה של לשים עשר פעמים ביום את אותו שיר. כשיש ריבוי של ערוצי תקשורת אתה צריך להיות יחיד ומיוחד. זה בעיה של המאזין - לא טוב לו? אז יעבור. אולי זה לא נעים או כן נעים. לאייל היה גם חמש פעמים שיר בשעה אחת. זה ההתנסחות ברדיו, זה הדרך שלנו לשים דגש. הפילטר של אליקו אחר. הוא משמיע את מה שהוא אוהב. אנחנו צריכים לשדר מיינסטרים, ולא רק דברים חדשים".

-ומה קורה עם ערוץ 25?
"לדעתי לא יקרה איתו כלום. אליקו לא היה חתום ואני לא מחויב ל'רשת' ולא היתה לי מחויבות. מעולם לא היתה לי שום התחייסות ל'רשת'. אם היתה לי אתה יכול לבדוק. יש לנו אופציות בערוץ 25 אבל לדעתי זה לא יקרה. אני נפגעתי מ'רשת' למרות שהלכתי בניקיון כפיים. היו טונים לא נעימים. הלכתי באמונה ולא ראיתי את נושא הכסף. לא היתה מחויבות מצידנו אליהם. נוח לאנשים להגיד שהשתמשו באליקו כטאלנט אבל הוא לא חתום ב 25 ומעולם לא היה חתום. הוא רק עשה פיילוט".

ממשרד יחסי הציבור של רני רהב המייצג את אייל גולן טרם התקבלה תגובה.

>> מרגול מקליטה דואט עם שיר לוי