רוברטו בן שושן (תמונת AVI: בואו נדבר על זה)
נכנס חזיתית ברדיו לב המדינה. רוברטו בן שושן | תמונת AVI: בואו נדבר על זה

המפיק רוברטו בן-שושן הולך בעקבות אייל גולן ומודיע היום לתחנת "רדיו לב המדינה" כי הוא אוסר עליה להשמיע את הזמרים שהוא מנהל, שרית אביטן ונאור אורמיה.

בן שושן שלח היום מכתב לרדיו "לב המדינה" באמצעות עורך הדין ליאור שחטר בו הוא כותב כי: "חל על תחנתכם איסור מוחלט ממועד קבלת מכתבנו זה ואילך להשמיע ו/או לעשות כל שימוש אחר בביצועם ו/או פרי עטם ו/או פרי הלחנתם של האמנים נאור אורמיה ושרית אביטן. במידה ולא תעשו כך תהיו חשופים לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים ומבצעים וכל זכות אחרת לפי דין".

ל-mako נודע כי בן שושן זועם על קברניטי רדיו לב המדינה ועל השדרן המרכזי בתחנה, אליקו (אלי כהן), על כך ש"לא השמיעו את שרית אביטן ונאור אורמיה כמו שצריך", כך לדברי מקורב לבן שושן.

"בגלל שדידי משמיע את נאור ושרית - אז אליקו לא משמיע"

אליקו ב"לילה בכיף" (תמונת AVI: mako)
אליקו כהן | תמונת AVI: mako

גורם אחר המצוי בפרטים אומר: "בגלל שדידי הררי משמיע ומפרגן לנאור אורמיה ושרית אביטן, אז אליקו ורדיו לב המדינה לא משמיעים ולא מפרגנים, ולרוברטו נמאס שהאמנים שלו הם כלי במשחק הזה שבין אליקו לדידי. אם אליקו לא רוצה לפרגן - שלא יפרגן ולא יעשה טובות".

כידוע, הפכו מלחמות בין שדרני הרדיו על השמעות בכורה לתופעה נפוצה. במוזיקה הים תיכונית כבר מקובל (גם אם לא צודק) שמי שמושמע אצל אליקו כהן ב"לב המדינה" לא מושמע אצל דידי הררי ב"דידי לוקאלי" ב"רדיו ללא הפסקה", וההפך. אחת השיטות של השדרנים במאבק המתמשך הזה היא להשמיע שיר פעם אחת ואז "לשרוף" אותו עבור השדרן השני.

אדם המכיר מקרוב את ההיסטוריה של נאור אורמיה אומר היום ל-mako: "נאור אורמיה הושמע בתחילת דרכו כזמר אצל דידי הררי, ואז התעלמו ממנו ב'לב המדינה'. בהמשך נאור התארח בתוכנית של אליקו, ואז דידי הררי הפסיק להשמיע אותו. לפני כמה חודשים רוברטו עשה 'סולחה' עם דידי, שחזר להשמיע את נאור, וכתוצאה מכך שוב כמעט ולא משמיעים אותו בתחנה של אליקו, אז רוברטו כועס".

אבי בן בסט: "רוברטו מטורף"

במהלך זה שעשה היום מצטרף רוברטו בן שושן ולמעשה מצרף את אמניו, שרית אביטן ונאור אורמיה, למהלך שהתחיל אייל גולן, שדרש מרדיו לב המדינה שלא להשמיע את שיריו, לאחר שהזמרות שהוא מקדם, מורן מזור ועדן אמזלג, לא זכו להשמעות רבות בתחנה, ואליקו אף התפאר בשידור בבילויים ליליים עם גולן.

אבי בן בסט, סמנכ"ל השיווק של רדיו לב המדינה מסר בתגובה: "רוברט שלח מכתבים מסוג זה בעבר ואף התנצל עליהם. חבל לנו שרוברט בן שושן פוגע במיוצגיו על מנת לרצות שדרני רדיו אחרים. אנו שמחים על קבלת מכתב זה. ככה לפחות ייפסקו ההטרדות הרבות של האיש המטורף".

רוברטו: "הם בצד האפל של המוזיקה הים תיכונית"

רוברטו בן שושן מגיב: "הרגשתי שהתחנה הזאתי לא יכולה לעשות טוב לאמנים שלי. הם שידרו את השירים שלהם וגם את הדואט החדש של נאור ושרית, אבל הם תחנה מנחוסית. אני מטורף, זה בטוח. לא אובחנתי רשמית, אבל אני שמח שאבי בן בסט אבחן אותי, הוא ידוע כפסיכולוג מוסמך. הסיבות ששלחתי את המכתב הן -  הראשונה שזו תחנה מנחוסית, ולא אהבתי את הקארה של אליקו בתוכנית של אמנון לוי כשהוא דיבר על הצד האפל של המוזיקה הים תיכונית. זה מצחיק כי הם בצד האפל של המוזיקה הים תיכונית. לא בא לי עליהם, הם לא באים לי טוב. אבל הסיבה הכי רצינית היא שלא בא לי על הקארה של אליקו".

רוברטו: "כש'לב המדינה' השמיעו את נאור אורמיה זה פגע בו, זו היתה התקופה הכי חלשה שלו"

נאור אורמיה ושרית אביטן בצילומי קליפ (אז אולי) (תמונת AVI: mako)
רוברטו: "אני לא חושש שהם ייפגעו". נאור אורמיה ושרית אביטן | תמונת AVI: mako

-אתה לא חושש שזה יפגע באמנים שלך?
"התקופה הכי טובה של נאור אורמיה היתה כשהוא לא הושמע ב'רדיו לב המדינה'. כשהם השמיעו את נאור זה פגע בו, פגע באמן שלי. מי שמזלזל באמנים ומי שמתפרנס מהאמנים והמפיקים חבריי למקצוע זה הם. אם לא היינו יוצרים מוזיקה לא היה להם מה לשדר. אני משקיע הון כסף בקליפים ובמוזיקה והם משדרים את המוזיקה שאני מפיק ומשקיע, ולא יכולים לזלזל באמנים שמפרנסים אותם. אז לא תהיה להם זכות לשדר. עשיתי את זה בעבר ואני אעשה את זה בעתיד אם ארגיש שהם מזלזלים באמנים. עם כל הכבוד לאליקו ואבי בן בסט - אף אחד לא יזלזל באמנים שלי. ואני ממש לא חושש, ההפך".

-ואם שרית אביטן תצטרך לבוא במגע עם אליקו בצילומי "חי בלה לה לנד"?
"שרית תבוא במגע עם אליקו? אני בטוח שהיא תדע איך להתנהג. אליקו לא אחראי לקריירה של שרית אביטן והוא מתהדר כמי שמסמל את התחנה ואת המוזיקה הים תיכונית. אין לו מושג מי יכול להצליח ומי לא, אין לו מושג מי זמר טוב ומי לא. הוא עשה לעצמו הרבה רעש ויחסי ציבור, אבל הוא לא עשה משהו שאני לא עשיתי. אני עשיתי יותר כוכבים מאליקו ואני לא מאמין שהוא מסוגל ליצור כוכבים".

תגובתו של אליקו (אלי כהן): אליקו ענה לטלפון, אבל ניתק אותו מיד בתחילת השיחה, כאשר הבין מי מדבר איתו. כל הנסיונות להשיג ממנו תגובה נכשלו.

>> אליקו עבר לפרסומות כשאייל גולן עלה לשיר עם דודו אהרון