אור אדי פרומו (צילום: מוטי וולמן)
זמרת עם אגו. אור אדי | צילום: מוטי וולמן

הזמרת אור אדי מתביעת ענק שכוונה לעברה מצידו של  היוצר היווני קיריאקוס פפדופולוס. אדי בת ה-19, בוגרת העונה הראשונה של "דה ווייס", הוציאה לפני כשבועיים את השיר "אגו", עם מילים שכתב ראובן כרמל ללחן יווני. יוון נקרא השיר המקורי "Pseftika" והוא מבוצע על ידי הזמרת פאולה.

כמה ימים אחרי הוצאת השיר, כך מספרים מנהליה, קיבלה אור אדי איום בתביעת זכויות יוצרים מהיוצר היווני קיריאקוס פפדופולוס. האיום בתביעה הגיע כיוון שהשיר עלה לרשת (יו טיוב) עוד לפני שיצא לתחנות הרדיו, ולפני שהסתיים המשא ומתן שניהלו מנהליה של אדי עם פפדופולוס ואנשיו.

 

השיר צבר תאוצה ודרך יו טיוב ופייסבוק הגיע הביצוע של אדי לאוזניים יווניות. פפדופולוס ואנשיו, שכבר מתורגלים ב"גניבת" שירים על ידי אמנים ישראלים, דאגו במהירות לחסום את הסרטון ביוטיוב. בנוסף הזהירו שאם תוך מספר ימים לא יועבר אליהם תשלום מסודר יאלצו לעבור להליכים משפטיים. מנהליה של אדי מספרים כי היוונים איימו עליהם בתביעת ענק.

על מנת לסדר את העניינים במהירות הועבר לפפדופולוס סכום של כאלפיים יורו כתשלום ראשון עבור השיר, כך נמסר מיחסי הציבור של אור אדי. בהמשך נחתמה עסקת זכויות יוצרים סופית ועם העברת יתרת התשלום לצד היווני יועבר אישור ובו הסכמה לכך שהשיר יופץ גם בישראל.

אור אדי נמצאת כרגע בטירונות במחנה 80 ובקרוב תשרת בלהקה צבאית. מנהליה עדכנו אותה בכל ההתפתחויות הקשורות בלהיט שלה. היא שמחה לגלות שכאשר נפתרו העניינים שיתף פפדופולוס את השיר שלה בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו ואיחל לה בהצלחה.

אין תמונה
אור אדי ופפדופולוס בפייסבוק

>> עומר אדם שר "יא מאמא" ועוד עשרה שירים ששווים האזנה