אייל גולן באשדוד (צילום: שרון רביבו)
הייתי בגן עדן, ועכשיו הלב פצוע | צילום: שרון רביבו

כפי שפורסם לראשונה ב-mako: ערב יום העצמאות של אייל גולן כולל בינתיים שתי הופעות - בבית שמש ובשדרות. הופעה שלישית, שהיתה אמורה להתקיים בעיר חיפה, בוטלה בשל לחצים שהופעלו על ראש העיר יונה יהב, בעקבות "פרשת הזמר המפורסם" (שכונתה גם "פרשת הזמר והקטינות"), בה נחשד גולן. זאת למרות שכמעט כל החשדות והשמועות לגביו הופרכו.

חבר מועצת העיר חיפה אורי גרינברג פנה אל ראש העיר יהב וטען שלא ראוי שכספי מסים יממנו את הופעתו של אייל גולן, זמן כל כך קצר אחרי הפרשה. "מדובר בעניין טרי, ואפשר להמתין עם ההופעה שלו לשנה הבאה", כתב גרינברג. בעקבות הפנייה הוחלט בעיריית חיפה לבטל את ההופעה, כך מפרסם את "דה מארקר".

ל-mako נודע כי במקום ההופעה בחיפה בערב יום העצמאות (5 במאי), יופיע גולן במוצאי יום העצמאות (6 במאי) במועדון "רידינג 3" בנמל תל אביב בשעה 22:00. גולן "יפתח קופה" ברידינג במופע עמידה, כשמחיר הכרטיס ההתחלתי במכירה מוקדמת עומד על 249 ש"ח.

אייל גולן יופיע באיצטדיון בלומפילד עם שרית חדד וניקוס ורטיס

אייל גולן יוכל, אולי, להתנחם בכך שיופיע בקרוב באיצטדיון בלומפילד. כן, עכשיו זה רשמי: גולן ושרית חדד, המלך והמלכה הבלתי מוכתרים של המוזיקה הים תיכונית, יופיעו יחד באיצטדיון בלומפילד ביפו, יחד עם הזמר היווני ניקוס ורטיס. מיחסי הציבור של אייל גולן אישרו הבוקר את הפרטים.

התאריך להופעה הוא כנראה ה-19 ביוני, והא צפויה להתקיים על בסיס הבמה וחלק מהמתקנים שיישארו באיצטדיון בלומפילד אחרי פסטיבל הרוק עם הלהקות פיקסיז וסאונדגארדן שמפיק שוקי וייס, ב-17 וב-18 ביוני. הרעיון שאייל גולן ושרית חדד יופיעו על אותה הבמה שעליה הופיעו יום ויומיים לפניהם כריס קורנל ופרנק בלאק עשויה אולי לשעשע את המעריצים של שני הצדדים, אבל המשמעות היא חיסכון כלכלי גדול למפיקים של שני האירועים.

שרית חדד בהאנגר (צילום: שרון רביבו)
מי שמאמין לא מפחד | צילום: שרון רביבו

שרית חדד ואייל גולן נחשבים לשני הזמרים המצליחים ביותר בז'אנר הים תיכוני, וברבות השנים הפו למותגים כל-ישראלים מצליחים. למשל, אייל גולן הופיע לכבוד הנשיא שמעון פרס ביום הולדתו ה-90. שרית חדד שרה בטקס האשכבה של אריאל שרון ז"ל, ראש הממשלה המנוח.

השניים שמרו לאורך השנים על כבוד ופרגון הדדיים, ואף שחררו יחד דואט בשם "רגע גדול", רגע אחרי שהוכתרו ל"זמרי העשור" בשנת 2009. אנקדוטה נוספת היא סיפור הלהיט הגדול "מי שמאמין", שיוסי גיספן כתב לשרית חדד ולבסוף העביר אותו לאייל גולן, אבל הסיפור הזה לא מעיב על היחסים שבין שני הכוכבים.

ניקוס ורטיס הוא הזמר היווני הכי מצליח בישראל בשנים האחרונות, וכבר הופיע בארץ מספר פעמים. בין היתר כבש יחד עם שרית חדד את היכל נוקיה, והוציא איתה את הדואט הישראלי-יווני "משחק החיים". ורטיס הוא גם המבצע המקורי של השירים "זה אני" ו"כשאת איתו" של אייל גולן, בגרסאות המקור היווניות שלהם. נחמד לדמיין אותו שר את השירים האלה בדואט עם גולן.

כפי שכבר פורסם, אייל גולן גישש עם להקת אתניקס לגבי הופעה בפארק הירקון, אבל קיבל מזאב נחמה וחבריו סירוב וירד מהרעיון. ההופעה עם שרית חדד וניקוס ורטיס באיצטדיון בלומפילד יכולה להוות עבורו פיצוי הולם.

ניקוס ורטיס בנוקיה (צילום: שרון רביבו)
זה אני. ניקוס ורטיס | צילום: שרון רביבו