ליאור נרקיס (צילום: רון קדמי)
"אני יודע מה הקריירה שלי צריכה לאורך השנים, כבר עשרים שנה, הרבה לפני הסלולר" | צילום: רון קדמי

הז'אנר הים תיכוני מצמיח כוכבים חדשים כל הזמן, ואחרים אורם מתעמעם. בתקופה שבה בכירים בז'אנר שואלים את עצמם לאן הולכים מכאן ומה עושים כדי לשמר את ההצלחה, מסתמן ליאור נרקיס כאי של יציבות. שנה אחרי שנה הוא מצליח ליצור להיטים חדשים, להוציא אלבום חדש, שומר על רצף של הצלחה, על המשכיות בהופעות, מאירועים פרטיים, דרך מועדונים גדולים, עבור בהיכלי תרבות וכלה ב"קיסריות" למיניהן. פרפורמר חזק שתמיד נותן מאה אחוז על הבמה, לא חושש לנסות סגנונות מוזיקליים קצת אחרים, ושיתופי פעולה מיוחדים, חסיד של דואטים מהם שני הצדדים מרוויחים, ולא פחות חשוב - נקי למשעי. בשנים שבהן מצעד הנחקרים במס הכנסה ומע"מ רק הולך ומתארך, נרקיס הוא אחד שעובד לפי הספר, לא פוזל ימינה ושמאלה.

היום ליאור נרקיס מוציא את "נוסטלגיה", שיר געגועים שיכול בקלות להפוך לבלדת חופות מצליחה. "זה סינגל נוסף מהאלבום 'יהלום' שהוא אלבום מספר ארבע עשרה שלי, ואחד האלבומים עם הכי הרבה להיטים שהוצאתי", מציין נרקיס, "זה אלבום מאוד משמח כזה, נותן אווירה של כיף, וכשיש אלבום שמח אז החיים שלי שמחים".

-אתה תמיד מחייך, משדר תמיד אופטימיות?
"כן, כי האמת שהכל שמח. אני רואה בכל דבר מתנה גדולה, שום דבר לא מובן אליו. הנה עכשיו אני בדרך להופעה באירוע, וזה לא מובן מאליו. אני מתפרנס, יוצר באולפנים, שומע נגנים, מתמוגג, יושב ליצור עם תמיר צור ושי ראובני\ מסתכל על הילדים שלי ומתמוגג ועל הכל אומר תודה".

"נתתי את הלב לשירים, ואני רוצה שיחבקו אותם חזרה"

-"נוסטלגיה" זו עוד בלדה שמתאימה לחתונות.
"זה שיר אהבה עם געגועים, שכתבו דנה לפידות ואמא שלה, חנה לפידות. שמעתי את השיר הרבה ברכב כסקיצה וידעתי שאוציא אותו. אחרי להיטי קצביים, היפרים, מצליחים כמו 'מהפכה של שמחה' עם עומר אדם ו'אני עף אלייך' מהסדרה 'זגורי אימפריה', ו'עמליה' ו'אז יאללה' ו'יהלום', רציתי להוציא איזו בלדה. 'נוסטלגיה זה שיר קצת שונה ואחר, טקסט שאני מתחבר אליו ולחן מקסים, שדנה יצרה עם בעלה, שמוליק. הייתי בחתונה שלהם. דנה עכשיו עובדת אצל תמיר צור על אלבום חדש ואני מהמר עליה ביג טיים. ככה שהתחברתי לדנה וליצירה שלה בתקופה הזו. ויש באלבום עוד שירים שאני יכול להוציא ממנו בחודשים האלה, כמו 'בואי הביתה', 'שושנים', 'כדורים חיים', שירים שיש בהם פן אחר שלי. 'בואי הביתה' הוא לטיני-ספרדי נגיעות ים תיכוניות. 'כדורים חיים' זו בלדה מרסקת שמשמיעים אותה אפילו שהוא לא יצא כסינגל. יש באלבום הזה, 'יהלום', המון שירים שלא נחשפו, שירים שרואיים שאמשיך ואוציא אותם. נתנו עליהם את הלב, ואנחנו רוצים שיחבקו אותם חזרה".

-אתה מתכנן מופע חורף, כמו בשנה שעברה?
"אני הולך לשלב. אוהב לשמח, אבל גם הולך להופיע בזאפה, בהאנגר 11, עוד כמה מקומות, כמה וכמה הופעות חורף כבר סגורות, ושם יהיו גרסאות יותר שקטות. בהאנגר יהיה מופע רגיל חשמלי, רגע לפני פורים, נעשה מסיבה ענקית. פורים זה חג שעושה לי אווירה שמחה ואני אעשה מהמופע מסיבה. בזאפות יהיה קצת אחרת, ויש גם רידינג 3, היכל התרבות מוצקין, היכל התרבות פתח תקוה, באר שבע במשכן לאמנויות הבמה. נתאים את המופע לגודל של המקום, לאווירה, כל מופע עם אופי משלו".

"'מהפכה של שמחה' צריך עוד זמן, גם את 'שגעת טרפת' לא הבינו בהתחלה"

-"מהפכה של שמחה" מתקרב להצלחה של "שגעת טרפת"?
"זה שיר שעושה לי טוב בלב ומתאים לאנרגיה שלי. הוא עשה טוב להופעה שלי באירועים ובמות. אני אוהב את עומר אדם, זמר מיוחד, ודורון מדלי שכתב את השיר הוא בחור מבריק. השיר הזה הולך להיות גדול, אני חושב שהוא רק מתחיל לגדול. יש תהליך ששירים עוברים עד שהם מגיעים למקום המדויק שלהם, והוא בדרך לשם בחודשים הקרובים. גם ל'שגעת' לקח חצי שנה. אנשים לא הבינו בהתחלה, לקח זמן. אני זוכר שישבתי עם המנהל שלי, יוסי גנגינה, ואמרנו שזה לא קורה. היינו אחרי 'ערב טוב לך' וייחלנו ללהיט גדול שיעשה טוב ויניע להמשיך, בסוף זה קרה בגדול".

-איזה שיר שלך הכי מבוקש בהופעות, באירועים?
ה"תברכתי בכמה שירים קצביים מאוד מבוקשים בהופעות. כולם בערך באותו לבל. ממש. אני שמח שהצלחנו לחדש את המופע, שרץ הרבה, כל לילה, יש צורך לחדש כל הזמן, גם מבחינתי, מבחינת הנגנים, האווירה, מרגישים את הצורך והצלחנו לעשות את זה".

-אתה מציב מטרות ועומד בהן?
"כיוונתי לאלבום כמו 'יהלום', זו היתה המטרה. אני יודע מה הקריירה שלי צריכה לאורך השנים, כבר עשרים שנה, בהופעות בשטח אני נמצא המון, ופחות או יותר אני יודע מה מתאים לאנרגיה שלי ולקהל. כיוונו לשם וברוך השם זה הצליח".

"אני מצליח לשמר את המקום שלי"

-זו השנה מהכי מוצלחות שלך?
"היו לי שנים מוצלחות בקריירה וזו אחת מהן. משנת אלפיים, מ'לכל אחד יש' שהיתה שנה מדהימה של פריצה, ואחרי כמה שנים, כשהתחלתי להלחין את השירים שלי בעצמי ויצאו 'המלכה שלי' ו'ערב טוב לך' גם היתה שנה מיוחדת, הופעתי בקיסריה, בנוקיה, בכל המקומות, והמשכנו עד עכשיו, זה דרך. השנה הזו היתה מעולה ואני מאחל לעצמי עוד הרבה כאלה. הצלחה מתמשכת? בכל דבר יש עליות וירידות, זה טבעי. אני חושב שבסך הכל אני מצליח לשמר את המקום שלי והמעמד שלי, ולגעת בקהל שלי, שזה בעצם הכי חשוב".

-אז אילו שאיפות וחלומות טרם הגשמת?
"בכל תקליט אני מרגיש שאני בנקודת ההתחלה וחושב איך עושים שוב תקליט טוב. יש לי עוד הרבה חלומות לעבוד עם המון יוצרים במדינה שלנו, שאני שומע אותם ומתרגש, ואשמח לעבוד איתם בעתיד. ולהופיע במקומות שעוד לא הופעתי בהם. אין סוף לשאיפות של אמן, אבל אני מודה לשם על מה שנתן לי. ומרגיש שאני תמיד רוצה עוד".

-עוד פרסום, תהילה, כסף?
"אני מעדיף עוד שיר מרגש, ועוד קהלים חדש, עוד מופע, עוד מוזיקה, עוד כיף, על פני תהילה וכסף. אני רוצה לגדול עם הקהל, להופיע לשבעת אלפים איש ואחרי זה לשלוש מאות. הפרסום זה חלק בלתי נפרד, כי אם אתה לא פופולרי זה לא עובד. אבל בעיקר אני רוצה לעשות שירים שירגשו אותי. אני לא מכיר אמן שיש לו סוף".

-אתה משתף המון באינסטגרם, מגיע דרך שם לקהל.
"אינסטגרם ופייסבוק זה הקשר עם הקהל שאני מאוד מעריך אותו. אני משתף ונהנה מזה, ומקבל המון פידבקים. זה דבר בלתי נפרד היום. אם אני מחזק ככה את הקשר עם הקהל זכיתי. אני לא מרגיש שאני עושה מאמץ מיוחד. אני בגובה העיניים ובכיף. לשתף תמונה שלי עם הילדים עושה לי כיף, לחייך, לא בקטע מתאמץ מדי. אינסטגרם ופייסבוק לא בנו לי את הקריירה. אני פה הרבה לפני הסלולר וכל מה שמסביב. אני אוהב לשמור על קשר עם הקהל שלי וזה נהיה קל יותר. אני גם נכנס ליו טיוב לראות מה חושבים על השירים שלי, זה מסקרן".

ליאור נרקיס בהופעה בקיסריה, עם הילדים (צילום: שרון רביבו)
"אני אבא לשלושה ילדים. הזמן שלי מחושב על הדקה" | צילום: שרון רביבו

-לאן אתה רוצה לקחת את המותג שנקרא "ליאור נרקיס"?
"אני אשמח לעשות עוד סוגים של מוזיקה. בהתחלה עשיתי טורקית, אחרי זה פופ, היום דאנסים. זה משתנה אצלי לפי הנפש. גם בלדה עם פסנתר אני מקליט בשמחה, מה שיגרום לי ליהנות. אני יכול לעשות כל דבר וזו המתנה הכי גדולה שלי. אני רוצה השנה להופיע בעוד מקומות, לנסות עוד סגנונות מוזיקה שטרם נגעתי בהם. אני לא הולך לשנות דברים בקיצוניות, אבל אשמח לעשות עוד דברים. כנראה שכבר לא אקליט את 'ים השיבולים'. אבל את 'אם תרצי' אשמח להקליט עוד פעם, שזה מקום אחר. אם יגיעו אלי שירים כמו 'תגידי' או 'לכל אחד יש' אשמח שיגיעו אלי, שאצליח ליצור אותם, או לקבל אותם, שיגיעו אלי באיזושהי דרך. 'לכל אחד יש' זה קלאסיקה ישראלית. זה שיר אחר ממה שאני עושה היום, אבל לא בהבדל קיצוני".

"לא עשיתי אף פעם מופע שלם עם פסנתר"

-היה מעניין אותך להופיע ב"פסטיבל הפסנתר"?
"כן, מעניין אותי מאוד. אבל צריך לראות איך זה. לא עשיתי אף פעם מופע שלם עם פסנתר. אשמח לעשות כל מיני דברים בקריירה ולהגיע לעוד אתגרים".

-מה אתה חושב על המחאה בעניין הזה?
"אני כל כך עסוק שאין לי זמן לחשוב על דברים כאלה. בשנים האחרונות אני אבא לשלושה ילדים. תהל החמודה הצטרפה למשפחה. אני מחלק את הזמן בין משפחה לקריירה ולא מתעסק בשאר מסביב. נורא חשוב לי שיהיה טוב, שהכל יתקתק. אני כל הזמן עסוק, כל דקה אצלי ביום מאוישת, סדר יום מדויק, על דקות ממש. אני מדבר איתך על זמן תפילה, זמן אימון, זמן עם הילדים, היממה מחושבת מראש. יש לי ימים שאני פחות עסוק ואני עם המשפחה נטו. אבל הכל מדויק בזמנים. אני חושב כל הזמן איך אני עושה דברים. להמשיך לעשות את מה שהכי אוהב, זה מה שמעסיק אותי באמת".

*ליאור נרקיס יופיע ב: רידינג 3 (30.11), זאפה ירושלים (8.12), המשכן לאומניות הבמה באר שבע (4.2), פסטיבל הנשים באילת (12-14.2), האנגר 11 (2.3).