תמיר גל על אופנוע (צילום: טומי לי,  יחסי ציבור )
כועס. תמיר גל | צילום: טומי לי, יחסי ציבור

לפחות ארבעה שירי אליפות הוקלטו לרגל האליפות ההיסטורית של מכבי תל אביב בכדורגל אחרי עשור של בצורת. ראשון לפרסם שיר היה אלירן אביטל ששחרר את "לאלופה נריע" כבר ביום חמישי לפני כשבועיים. לפני כשבוע פרסם תמיר גל את שיר האליפות שלו, דרך כתבה כאן ב-mako. קובי פרץ הוציא את השיר שלו "צהוב עולה סה לה וי" לפני יומיים, והבוקר יצא רשמית השיר של אתניקס "צהוב עולה 2013", שיר האליפות הרשמי בהשתתפות שחקני הקבוצה, שבהתחלה כוון לרגב הוד.

את השיר של אתניקס הלחין זאב נחמה למילים שכתב שדרן הרדיו הותיק דידי הררי, שהוא לכל הדעות אחד האוהדים הכי מזוהים עם מכבי תל אביב, אם לא האוהד מס' 1 של הקבוצה. הררי חתום כזכור ככותב גם על השיר המיתולוגי "צהוב עולה זה מכבי" מהאליפות של שנת 1996. הררי הוא גם אחד מאנשי הבידור המובילים בארץ בעשורים האחרונים, המשדר את התוכנית "דידי לוקאלי" המועברת בו-זמנית בשבע תחנות רדיו איזוריות - מה שמעניק לו כוח רב.

דידי הררי 2010 (צילום: יוסי צבקר)
"אני משדר מה שאני מוצא לנכון שמתאים. תמיר גל התנצל על הסמס שלו". דידי הררי | צילום: יוסי צבקר

עד כה שידר הררי בתוכניתו את שירי האליפות של אלירן אביטל, קובי פרץ וכמובן אתניקס, אך נמנע מלשדר את שירו של תמיר גל. כבר בשבוע שעבר פנה תמיר גל הזועם ל-mako והציג הודעת טקסט קשה מאוד ששלח להררי, בזו הלשון (לא נגענו): "דידי מה שלומך? הבנתי שכתבת את שיר האליפות הרשמי של מכבי תל אביב, אז קודם כל אני רוצה לאחל לך המון הצלחה ואני גם מבין למה לא רצית להשמיע את השיר האליפות של מכבי תל אביב לביצוע שלי, כי מן הסתם יש לך פה אינטרס, כי את המילים של השיר הזה כתבת לרגב הוד, אז לא טעיתי בזה שתמיד אמרתי שאתה האדם הכי מושחת בתקשורת ויש לך עוד הרבה חרא לאכול להגיע לאליקו כהן מרדיו לב המדינה. זו דעתי האישית.

"ועכשיו אוי ואבוי לך אם תשמיע אותי. תמיר כבר שבע מתקשורת. מה שבטוח הקהל יקבע של מי השיר יותר טוב למרות שאני כבר רואה בתגובות שהשיר שלי הכי טוב בנתיים אז .."והבנתי שאתה גם מחליט מי עולה להופיע בחגיגות האליפות אני מאוד מקווה שלא תשכח אותי ...ואם חס וחלילה שכחת אותי אז אני כבר יבין את עצמי ואני יבין שלא סלחת לי מאז 1996 והסיפור כבר יהיה אחר לגמרי. רק לא משנה מה יהיה. ואני בתקווה שתיתן לי להופיע בחגיגת האליפות עם השיר שלי . ההוא מהצפון ואתה יודע על מה אני מדבר לא אוהב משטרה, בלי שמות. אני מאוד מקווה שהמסר ברור ביי...".

-תמיר גל, מה קרה ב-96' ומי זה האיש מהצפון?
"בשנת 96' התפרצתי לאולפן של דידי הררי, ודרשתי שישמיע אותי, כי היה לי את השיר הכי טוב בחוץ באותו זמן והוא לא ספר אותי. אני בטוח שהוא סוגר איתי חשבון ולא שכח לי את זה עוד מאז. האיש מהצפון זה עזוב, זה ביני לבינו, לא מדברים על זה, והמבין יבין".

-אתה יודע שדידי הררי לא חייב להשמיע אותך. זה לא אומר שהוא מושחת.
"לא צריך הוכחות, זה שקוף, וראית שיש לו פה אינטרס בגלל שהוא כתב את השיר. ראית שיש לי עם דידי רומן שלילי עוד מ-1996 הנה הוכחה מלפני 20 שנה. דידי עצמו יודע, תשאל אותו".

-הוא השמיע את קובי פרץ ואלירן אביטל.
"השיר שלי יותר טוב משלהם".

דידי הררי מגיב

דידי הררי מגיב: "הסמס שתמיר גל שלח לי הוא לא רלוונטי מבחינתי. הוא כבר התנצל בפני בהודעה ארוכה. חבל שאותה הוא לא העביר אליכם. מגיעים אלי המון שירים ואני משמיע בתוכנית שלי את מה שאני מוצא לנכון, את מה שאני חושב שמתאים לתוכנית. אף אחד הוא לא העורך המוזיקלי שלי".