דודו אהרון קיסריה (צילום: ערן בן עמי)
צריך את גלגלצ? דודו אהרון | צילום: ערן בן עמי

הזמר דודו אהרון מגיע בשבועות האחרונים להישגים יפים עם אלבומו החדש "גיבור", אבל יש הישג אחד לו עדיין לא זכה, או כמעט שלא זכה. מדובר בשיר שלו, שייבחר וייכנס לרשימת השידור (ה"פלייליסט") של תחנת המוזיקה המואזנת ביותר בישראל - גלגלצ.

מקורביו של הזמר טוענים כי "באופן שיטתי וקבוע גלגלצ מתעלמים מדודו אהרון ולא מכירים בו כאמן. השיר היחיד שנכנס לפלייליסט מלא בתחנה היה 'תגידו לה' וזה קרה 9 שבועות אחרי שיצא וגם אז נכנס למינון של פעם או פעמיים ביום באיחור משמעותי. איך זה הגיוני שמתוך 5 אלבומים עשרות להיטים ואף שיר לא מצא את דרכו לפלייליסט", אפילו לא "אמא יקרה", שרשם 6 מליון צפיות ביו-טיוב ונבחר ל'שיר השנה' בכמה תחנות בשנה שעברה".

האם דודו אהרון צריך בכלל את גלגלצ?

דודו אהרון קיסריה (צילום: ערן בן עמי)
"אמא יקרה" עם 6 מליון צפיות ביו טיוב | צילום: ערן בן עמי

אבל האם דודו אהרון צריך בכלל את גלגלצ? שיריו של אהרון צברו עד כה למעלה מ- 17,000 השמעות בתחנות הרדיו. הנתון המדהים הוא שמתוך 17,000 ההשמעות המלאות שיש לו ברדיו בשנים האחרונות פחות מ- 200 היו בגלגלצ, כלומר תחנת המוזיקה החזקה מיפו היא תחנת המוזיקה שהשמיעה את דודו אהרון הכי מעט בישראל.

עופר מנחם, מנהל יחסי הציבור של דודו אהרון מגיב: "כל אמן רוצה להיות מושמע בגלגלצ. בסופו של דבר מי שמפסיד מזה הוא רק הקהל של גלגלצ, החיילים שאוהבים אותו, הם אלו שלא שומעים את שיריו בתחנה".

האלבום החדש "גיבור" לא משנה את התמונה

הבעיה של דודו אהרון עם גלגלצ מחמירה לאור הצלחת אלבומו החדש "גיבור", שבשבועיים האחרונים מוביל במכירות האלבומים בישראל, על פי מדד רשת "טאואר רקורדס", כשהוא מקדים כרישי מכירות כמו שלמה ארצי, אייל גולן, לאונרד כהן, אדל ומירי מסיקה. האלבום הוא המורד ביותר בשלוש חברות הסלולר השבוע. הלהיט מתוך האלבום, "אל תסגרי לי את הדלת" הוא מהשירים הכי מושמעים בשאר תחנות הרדיו בישראל (שאינן גלגלצ) על פי מצעד ההשמעות השבועי של חברת "מדיה פורסט". השיר "כשאלך" מהאלבום, שעוד לא יצא כסינגל לרדיו, והועלה רק לפני כשבועיים לרשת, כבר צבר מעל ל-660,000 צפיות, והוא במקום הראשון השבוע בהורדות סלולר בחברת אורנג', מבלי שיצא רשמית.

מכירות אלבומים טאואר רקורדס יולי 2012
מכירות אלבומים רשת "טאוור רקורדס", שבוע ראשון יולי 2012

בסביבתו של אהרון מתגאים גם ב-5 אלבומי זהב ופלטינה, קרוב ל-10 הופעות בקיסריה, 3 הופעות בהיכל "נוקיה" ועשרות הופעות ענק באמפיתאטראות והאנגרים ברחבי הארץ. אהרון מחזיק גם בתארים "זמר השנה" ו"שיר השנה". שיריו צברו עד כה למעלה מ- 50 מיליון צפיות ביו טיוב - אחד משלושת האמנים הנצפים ביותר בישראל, יחד עם אייל גולן ועומר אדם. דף הפייסבוק שלו הוא השני הגדול בארץ עם 100,000 עוקבים בדף - רק של אייל גולן גדול משלו.

מגלי צה"ל וגלגלצ סרבו להגיב.

עופר מנחם, מנהל יחסי הציבור של אהרון, מגיב: "תמוה שגלגלצ בוחרת באופן קבוע להתעלם מכל שיר שמוציא דודו אהרון בשנים האחרונות. דודו הוא ההוכחה לעבודה קשה ותוצאות מדהימות, אהבת הקהל שמצביע ברגליים במכירות אלבומים, קניית כרטיסים להופעות, ביו טיוב, בפייסבוק, בסלולר - דודו אהרון מוביל בכל מקום.
גלגלצ בוחרת באופן שיטתי להתעלם מקיומו, משיריו, שחלקם הפכו לאבן דרך במוזיקה הישראלית ושינו את פניי תעשיית המוזיקה המזרחית.

-מה הם אומרים לך?
"בכל פעם שאני שולח אליהם סינגל חדש, לאחר ישיבה אחת בלבד נאמר לי: 'השיר לא יעלה בישיבה הבאה ולא עבר פלייליסט'. מה שלא הגיוני הוא שמתוך כ- 30 להיטי ענק שהוציא דודו, הם לא מצאו אפילו שיר אחד בשנים האחרונות שראוי מבחינתם להתנגן בתחנה. אף שיר לא היה להם מספיק טוב? שירים כמו: 'אמא יקרה', 'מילים פשוטות', 'ביני לבינך', אפילו השיר 'תהיי איתי', שדודו עשה בפרויקט 'עוד מעט נהפוך לשיר' בגלי צה"ל, לא זכה לעבור פלייליסט.

-ומה עשית בנידון?
"בשנים האחרונות הם מקבלים את כל החומרים הרלוונטיים לגבי ההצלחות של דודו אהרון, המכירות המדהימות, אלבומי הזהב והפלטינה, קיסריות, נוקיות, דוחות השמעות, סלולר, יו טיוב וכו' - ולמרות שהכל ידוע וברור וכתוב שחור על גבי לבן הם עדיין לא מכירים באמן דודו אהרון, זמר ויוצר מוערך שהפך בשנים האחרונות לאחד מהזמרים הכי מצליחים בישראל".

כאמור, מגלי צה"ל וגלגלצ סרבו להגיב.

*במוצאי שבת 14 ביולי: מירי מסיקה בקיסריה - שידור חי ב-mako

>> הצביעו למצעד הלהיטים השבועי של mako, שירונט והאיזוריות