אייל גולן סולטן (צילום: שרון רביבו)
משלוח אישי. אייל גולן | צילום: שרון רביבו

הזמר אייל גולן זכה לאחרונה באלבום פלטינה כפול על "חלק מחיי" וכבר מחר (חמישי) הוא צפוי להוציא שיר ראשון מאלבום חדש, שאמור לצאת לקראת פסח הקרוב. גולן צפוי להפתיע עם שיר בסגנון שהוא לאו דווקא הסגנון הרגיל שלו, ובראיון מיוחד לקראת היבחרו ל"זמר השנה" במצעד השנתי של גלגלצ ו-mako כי השיר יהיה בסגנון fאנקי.

במקביל צפוי להתחיל גולן בקרוב את שידורי העונה החדשה של "אייל גולן קורא לך", תוכנית הכשרונות במוזיקה הים תיכונית המשודרת בערוץ 24, כשבעונה הקרובה מתוכנן מסלול לזמרות ומסלול לזמרים.

אבל מי שמתעקשים לקלקל קצת לאייל גולן את החגיגה הם אנשי "רדיו לב המדינה". כזכור, הסתכסכו אנשי "רדיו לב המדינה" והשדרן המוביל אליקו עם אייל גולן על רקע מחלוקות כאלה ואחרות, אנשי הרדיו ובראשם אליקו הפסיקו להשמיע את שיריו של אייל גולן למשך תקופה של כשבועיים, והוא בתגובה ביקש מהם לשלוח אליו בחזרה את כל האלבומים והסינגלים שלו, כי אין לו עניין להיות מושמע אצלם בתחנה מעתה והלאה.

"יום אחד הכל יתפוצץ לך בפנים"

אליקו ב"לילה בכיף" (תמונת AVI: mako)
שדרן מוביל. אליקו | תמונת AVI: mako

אנשי הרדיו, מתברר, מילאו אחרי הבקשה, ושלחו לביתו של גולן ארגז עם כל הדיסקים שלו, אליו צרפו גם דיסקים של מתחריו הגדולים - הזמרים משה פרץ, קובי פרץ, דודו אהרון ועומר אדם. אל הארגז צרפו אנשי התחנה בלון הליום מתנפח עליו נכתב: "כל בלון נפוח סופו להתפוצץ", ו"יום אחד הכל יתפוצץ לך בפנים", כך מפרסם הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות".

מרדיו לב המדינה אמרו לעיתון: "אנחנו מאחלים לו שנה טובה וחג שמח", והבוקר הוסיפו: "המנכ"ל אבי בן בסט לא נמצא, תנסו אותו מחר". מ"ליאם הפקות", החברה של אייל גולן, סרבו להתייחס לנושא.

על מה הם רבים

הסיבה הראשונה לסכסוך בין הצדדים היא סירוב של אייל גולן לאשר שידור הופעה שלו על ידי "רדיו לב המדינה" מפסטיבל "תימנה" שנערך בסוכות האחרון בראש העין, כנראה מחשש לפגיעה במכירות אלבום בהופעה חיה שהוא עומד לשחרר בקרוב. ברדיו טוענים שגולן הסכים לשידור והם עשו את כל ההכנות, אולם הוא דרש לבטל את העניין בהתראה קצרה של כשעה. מטעמו של גולן סרבו להגיב.

הסיבה השנייה לסכסוך היא האופן בו שידר אליקו את שיריו של אייל גולן בתוכניתו הקבועה "ערב ים תיכוני", כאשר במהלך שידורים חוזרים ונשנים של שיריו באופן רצוף סיפר כיצד הוא וגולן מבלים יחד במועדוני לילה עד השעות הקטנות. אייל גולן לא אהב שאליקו מתעסק בשידור בנושא הבילויים ומנסה לתאר את עצמו באוזני המאזינים כחבר אישי של גולן.

הסיבה השלישית, לדברי אנשי "רדיו לב המדינה", היא הסירוב שלהם לשדר את הזמרות מורן מזור ועדן אמזלג, בנות טיפוחיו של גולן, שזכו בעונה הקודמת של "אייל גולן קורא לך". "בלב המדינה הבהירו לאייל שהוא לא יחליט להם מה לשדר", אמר מקורב לתחנה.

>> אסף קליף מתרגש מליטל סמדג'ה