עדן גבריאל (צילום: מיגל מור)
ניחוח ארמני. עדן גבריאל | צילום: מיגל מור

הזמר עדן גבריאל בן ה-13 וחצי מוציא את השיר החדש "אם הייתי". את המילים כתב אלון צדוק, ללחן אחראי אופיר כהן ואת העיבוד וההפקה המוזיקלית עשה ציקי זנתי.

השיר הקצבי, בניחוח ארמני-בלקני, הוא סינגל שני של גבריאל המוכשר אחרי "כל הכוכבים" שיצא לפני כחודש והטריף את המעריצים של הזמיר, שהולכים ומתרבים בימים אלה. כזכור, גבריאל הוציא לרשת שירים כמו "אבאל'ה", "מחכה לך", ו"כוכב מהרקיע", ואפילו קאבר ל"רוחות רעות" של מאור אדרי.

"אם הייתי"

"אם הייתי מלאך הייתי עף סביבך, שומר עלייך ילדה חודר אל תוך ליבך, אם הייתי מלך אותך הייתי מכתיר, עושה ממך מלכה שכל אחד יכיר

פזמון: את אני הייתי נותן לך הכל, אוהב אותך כמו שאיש לא יכול, את הכול בשבילי את כל עולמי הלילה, את אני הייתי נותן לך הכול, אוהב אותך כמו שאיש לא יכול, את הכול בשבילי את כל עולמי

אם הייתי ציפור הייתי עף איתך, לארץ רחוקה כדי להיות שלך, אם הייתי יכול לתת את הכול,  מעל גגות העיר צועק בקול גדול

פזמון: את אני הייתי נותן לך הכל..."

 

למי מתן כהן מטריף את החושים

אין תמונה
מתן כהן

זמר צעיר נוסף שבימים אלה עושה את צעדיו הראשונים וכדאי לשים אליו לב הוא מתן כהן, בן 22 ממושב תלם. כהן הוציא עד כה שני שירים.

הראשון הוא הבלדה "דרך חדשה", עם מילים ולחן של אור גולדשטיין, ועיבוד והפקה מוזיקלית של שחר אזרק. לפי השיר הזה לכהן אין קול גדול במיוחד, אבל בצבע שלו יש משהו מעניין שיכול למצוא חן. כהן שר כאן על דרך חדשה, הבטחה, כוח ואמונה שהכל יכול לקרות. נקווה בשבילו שלא מדובר רק בעוד שיר חופות.

הצמד גולדשטיין ואזרק אחראים גם על השיר השני שהוציא כהן, "מטריפה את החושים" הקצבי,  שיר שמחזיר קצת מהארומה של פעם לתוך הפופ תיכוני.

>> קלרה סבג בשיר שלישי: "הורס"