★ שלושה עשורים עברו מאז שרוני אחיאל כתב לאבי סינוואני את ״גורלו של זמר״, ונראה שהשיר רלוונטי גם היום, הפעם בנוגע לגורלה של דנה לפידות. הזמרת פרצה לפני יותר מעשור כשהד ארצי (בגלגולו הקודם) הוציא את האלבום שנושא את שמה. ״הד ארצי החתימו אותי והוצאנו את 'דנה לפידות' בשנת 2006. ההצלחה היתה מסחררת ומהירה״, מספרת לפידות. ״נכנסתי לבהלה מההצלחה, לא היו לי הכלים להתמודד איתה ושיא הפחד הגיע כשבאחד העיתונים פירסמו את הכותרת 'הריטה הבאה של ישראל'. נכנסתי לסטרס ואיתו הגיעו הבולימיה והתמוטטות העצבים. הייתי בת 24״.

הד ארצי לא ניסו לעזור?

״לצערי באותה השנה הד ארצי פשטה את הרגל ונקנתה על ידי הליקון. לא היו אבא ואמא, הכל היה חדש וכל העובדים פחדו על גורלם בחברה. נפלתי בין הכיסאות, הייתי בודדה, עם אלבום זהב ביד, התמוטטות עצבים ובולימיה״.

באותה התקופה חיה לפידות בדירה שכורה עם חברתה הקרובה, הזמרת דיקלה. ״גדלנו ביחד ואנחנו חברות מאוד טובות עד היום, אני מאוד אוהבת אותה״. אחרי ההתרסקות עזבה דנה את הדירה השכורה וחזרה להתגורר בבית הוריה. ״הייתי בטיפולים, סבלתי מבולימיה והוצפתי בזיכרונות מהילדות הקשה. הייתי ילדה שמנה בבית הספר והנעורים לא היו פשוטים. החובות שצברתי בתל אביב, כל העולם נסגר וחייתי עמוק בתוך החושך. הרגשתי שאני בתוך בור עמוק שאי אפשר לצאת ממנו״. בין הטיפולים הפסיכולוגיים ובתי החולים, התרפיה האמיתית של דנה הייתה כתיבת שירים. ״מנגינה״, ״יש לך״, ״ברצלונה״ ועוד רבים, שלימים הוקלטו על ידי גדולי הזמר בישראל. אחד מהם, ״מנגינה״, הפך לסינגל הבכורה של עדן בן זקן וכשמקשיבים למילים אפשר להרגיש את הכאב שדנה מספרת עליו.

״השיר הראשון שיצא היה 'יש לך' של שלומי שבת, שנתן לי את התקוה. משם זה המשיך עם משה פרץ, עדן בן זקן וליאור נרקיס, זה נתן לי אור״. באותה תקופה אפלה פיתחה דנה קשר של ידידות נפש עם שמוליק וקסלר, אז עובד עירייה. ״שמוליק היה חבר נפש ושנינו חיפשנו את עצמנו באותה התקופה. הוא היה החבר הכי קרוב שלי, עד שהוא התאהב בי וביקש שנפתח את זה לקשר זוגי. בהתחלה היה לי קשה עם זה, אבל בסוף הסכמתי״. עם השנים החל שמוליק לנהל את דנה ובעזרתו היא הפכה לזמרת חתונות. ״שמוליק עזר לי לעשות דברים, היה מביא לי אוכל עד לפה ואני הייתי מייעצת לו. שנינו הרמנו לשנינו, אבל היינו כבויים. חיפשנו את החזרה לקריירת השירה שלי״. תוך שנה הפכה לפידות לזמרת החופות הכי מבוקשת בישראל. לפני כשנה, כשהיא מדלגת מחופה לחופה, החליטה דנה להתגרש מהחבר הכי טוב שלה. ״איבדנו את עצמנו בתוך הזוגיות ורק בגלל הכבוד נשארנו ביחד. הסברתי לו שחייבים להתגרש. בהתחלה היה לו קשה וגם לי היה חשש מזה, זו היתה אחת ההחלטות הקשות בחיי. אחרי שכרתנו ברית לשמור אחד על השני, כל אחד לקח את הפצע שלו והלך לדרכו. אחרי שזה נגמר לשנינו היתה הקלה גדולה והיום חזרנו להיות החברים הכי טובים״.

דנה, שמשתדלת להשאיר את העבר מאחוריה, תוציא בראשון הקרוב סינגל חדש בשם ״פיתויים מתוקים״ מתוך אלבום שעתיד לצאת בחודשים הקרובים. ״זה שיר על דנה שהיא יותר אישה שמהלכת בין שפיות לשיגעון ובעצם מנסה למצוא משהו שישאיר אותה חיה. אישה מאוד שבירה ומצד שני חזקה״. לפני כחודש לפידות העלתה לרשת את שיר החופות ״האישה שלו לעולם״, שהפך לסלואו מבוקש בקרב הזוגות. ״תקליטנים התקשרו אליי וסיפרו לי שזוגות רבים ביקשו את השיר הזה. כך גם אצלי. הזוגות שהזמינו אותי הקיץ ביקשו שהשיר הראשון יהיה 'האישה שלו לעולם'. אני מאמינה שאוציא אותו באופן רשמי אחרי 'פיתויים מתוקים'״. לצד להופעותיה באירועים, דנה עובדת על מופע מלא חדש שנמכר לוועדים ולכנסים. השקתו תתקיים ב-21 ביולי בזאפה הרצליה. בנוסף, לפידות כותבת לאמנים שונים ובקרוב ייצא שיר חדש שכתבה למשה פרץ. ״כל יום אני מגיעה לחופה אחרת ומכניסה זוגות מלאי התרגשות ואהבה. בשקט, כשהמוזיקה מתנגנת, אני מבקשת מאלוהים שהם יצליחו בזוגיות ובחברות ואולי אם ירצה ה׳ גם אני אהיה שם ככלה מאושרת מתחת לחופה״.

★ לירון וחנן פרנקו, מצאצאי שרית הפקות, הבינו כמה השילוב בין עדן בן זקן ועדן חסון מוצלח בעקבות המופע המשותף שלהם בלייב פארק ראשון לציון, שהכרטיסים אליו נגמרו תוך 24 שעות. לירון וחנן החליטו להעלות מופע נוסף, שיתקיים יומיים אחרי באותו המקום. לפי מקורות, שני הכוכבים עובדים על דואט ועדן חסון יהיה אחראי לכתיבתו.

★ אחרי שנים שפעל תחת שרית הפקות, פאר טסי יוצא לדרך חדשה. אמש הוא השיק את שיר הבכורה הראשון שלו כעצמאי. טליסמאן כתב את השיר ״מי אני״ ואת הקליפ שמלווה אותו טסי בחר לצלם במדרחוב זכרון יעקב, בהשתתפות נגניו והספר האישי שלו, חגי חטב.

★ שלומי שבת, חיים משה, ישי שיר ונתי לוי, אבי סינוואני, אביבה אבידן, איתן מסורי, דקלון, יהודה קיסר, איתן מסורי ועוד עשרות אמנים נוספים הגיעו לערב הצדעה לישראל צוברי, שנחשב לאחד האנשים שקידמו את הזמר הים תיכוני. למרות הקשיים שעבר, צוברי עבד 47 שנים בקול ישראל ובמשך 15 שנים היה מבין מפיקי פסטיבל ״הזמר והפזמון בסגנון עדות המזרח״. בנוסף הוא הפיק תכניות של שוש עטרי ז״ל, דודו דותן ז״ל, דידי הררי, ז׳וז׳ו אבוטבול ועוד שדרנים ומנחים רבים. כשהגיע לגיל 69 החליטה בתו לימור להפיק ערב מחווה לכבודו, במהלכו אמר שלומי שבת: ״אריה תרם למוסיקה המזרחית והים תיכונית גם בגלוי וגם בסתר ואני גאה להיות חבר שלו״, ציון גולן, נסיך הזמר התימני, הוסיף: ״בתחילת דרכנו הוא היה זה שדאג שישמיעו אותנו ברשת ב׳ ובכל במה אפשרית״.

★ אחרי שכבש את הפלייליסט של רשת ג' עם סינגל הבכורה שלו ״לך עם האמת שלך״, עדן מאירי לוהק לסדרת נוער שתשודר בעתיד הקרוב בהוט. מאירי השתתף בעונה הקודמת של "הכוכב הבא לאירוויזיון" והגיע לחמישייה האחרונה, ממנה יצאה נטע ברזילי כמנצחת הגדולה. 

★ הכנר והזמר רוניוס החליט להביא את יוון לישראל וב-4 ביוני הוא יעלה מופע בשם ״לילות יוון״ בקאזה ביץ' בבת ים. באותו אירוע הוא יארח אמנים כמו קיקי, חרולה, יורגן רומאוס וקונסתנטינוס.

★ זמן קצר אחרי שהחתים במשרדו את הכוכב העולה מושיקו מור, ליאור נרקיס פתח את סיבוב ההופעות שלו בארצות הברית לכבוד יום העצמאות הישראלי. הזמר הופיע בפני הקהל היהודי ועירבב ביזנס עם פלז׳ר כשיצא לסיבוב שופינג עם רעייתו ספיר. בתום סיבוב ההופעות קיבל נרקיס מראש עיריית לוס אנג׳לס מגן הוקרה.

★ ביום שלישי האחרון השיק יוצא הריאליטי אסף גורן את סינגל הבכורה שלו ״אוי ואבוי לי״ באירוע מיוחד, כשהוא מטייל עם סימן ההיכר שלו, הציציות, בין מעריציו, חבריו וכוכבים כמו מגי טביבי, אביבה תבורי, אלין כהן וקסניה טרנטול. במהלך אותו ערב גורן עלה לבמה וביצע בלייב את ״אוי ואבוי לי״.

★ לפני מספר ימים השיקה נטלי גיבורי את השיר האוטוביוגרפי ״מלאך שומר״. זהו סינגל הבכורה שלה, שיוצא עכשיו באופן רשמי ועוסק בסיפור האהבה שלה ושל בעלה אחרי התקופה הקשה שעברה בחייה. הנישואים הראשונים, הקשיים שליוו את הגירושים והיציאה אל החופש, כל אלה יכולים לדבריה לשמש כתסריט לטלנובלה. כיום, אחרי שנישאה בשנית, חולקת גיבורי עם מעריציה את חייה החדשים והטובים. השבוע עברה אודישן לעונה הבאה של "הכוכב הבא לאירוויזיון".