ניסים ברנס (צילום: אולפני חובב)
עשית אותו מלך. ניסים ברנס | צילום: אולפני חובב

הזמר ניסים ברנס מוציא את השיר הקצבי "עשית אותי מלך", שכתב והלחין שרון אסולין ועיבד שלומי יפרח. זהו סינגל ראשון לברנס מתוך אלבום בכורה שצפוי לצאת בחודשים הקרובים.

"עשית אותי מלך", הינו שיר אהבה שמוקדש לבחירת ליבו של ברנס, נער ביישן שמתקשה להביע את רגשותיו במילים. אולם הוא מבין שכאשר הוא נמצא עם בחירת ליבו, הוא הופך לאדם אחר, שמקבל ביטחון והשראה.

המקצב המתחלף של השיר שמכתיב מצב רוח לריקודים והפשטות הכובשת שלו, יחד עם הביצוע הקולי של ברנס יכולים להפוך אותו ללהיט גדול. ובכלל, ברנס עושה רושם של כוכב פוטנציאלי בז'אנר הים תיכוני, עם המראה הנכון.

ברנס, בן 23 מנס ציונה, שר מגיל צעיר מאוד, ולדבריו זכה בכל תחרות שירה בה השתתף. עד כה הופיע במסיבות פרטיות ואירועים ציבוריים רבים.

"עשית אותי מלך"

"פזמון: עשית אותי מלך קטפת לי את הלב, אף פעם לא ידעתי שככה אתאהב, ראיתי בעייניך שאת כה אמיתית, נשבע לך בחיי גם את מלכה תיהי.

נתת לי להזיע , אז הזעתי, בדרך ליכבוש את ליבך. רציתי שמשהו טוב יקרה לך, אבל זה בא לבד ממך. אמרת לי שכמוני לא פגשת עוד, ושאני מרגיש לך מיוחד. את כל הנשמה שבי אקדיש לך, כי שנינו ביחד זה אחד.

"פזמון: עשית אותי מלך קטפת לי את הלב...

היו לי חלומת שחלמתי, הייתה לי משאלה אחת בלב, וכמה שניסיתי לא הצלחתי עם אף אחת כמוך להיסחף. הענקת לי תעולם בשתי ידייך, כאילו באת מתוך החלומות. נתת לי להגיע לשמים, עשית אותי, מלך הלילות.

"פזמון: עשית אותי מלך קטפת לי את הלב..."

 

דוד בודה - "גשם"

 

דוד בודה (צילום: אדיר סנה)
גשמי. דוד בודה | צילום: אדיר סנה
דוד בודה, בן 23 מבאר שבע, הוא זמר נשמה שכבר לפני כשש שנים, בשנת 2006, כאשר היה בן 17 בלבד, הוציא את האלבום "שיחקת לי בלב". האלבום כלל שירים בסגנון הטורקי, שירי נשמה, הוא נחשב ללהיט ומכר 11 אלף עותקים.

לפני יומיים שחרר דוד בודה את השיר החדש "גשם", שיצרו דודו ביטון (מילים), דודו אלון (לחן), ואיתי אמויאל ויניב ברמלי (עיבוד). מדובר בסינגל ראשון לבודה מתוך אלבום שני שעתיד לצאת בהמשך השנה.

"גשם" מדבר על אהבה ישנה, שבה בודה רוצה את בחירת ליבו ויום אחד מתברר לו שהאהבה כלפיה הינה חד צדדית, וליבו מתנפץ ומתרסק: "הגשם לא אחר לבוא, הוא יורד ופוגע בליבי".

המילה המתאימה לתיאור הביצוע הקולי של בודה בשיר הזה היא "מרגש". אבל "מרגש" באמת. לבודה יש צבע קול מיוחד, כמעט ייחודי. הוא נשמע כמו יין משובח שהתיישן שנים בתוך חבית עץ עתיקה ועכשיו זורם ממנה, מלטף את האוזן, ונכנס ישר לנשמה. יא אללה, איזה זמר.

"גשם"

"מתוך העלטה דמותך קוראת לי לבוא אליה, להישען על כף אהבתך לחיות בין זרועותיה. וכמו עיוור הולך אחרייך, עצרי שלא אמעד עד שהגיע אלייך, עוד צעד נופל שדוד אל זרועותיך

פזמון: והגשם לא איחר לבוא, הוא יורד ופוגע בליבי, מזכיר מה היה פעם פה, ואת את חדרת דרכו, עד שהגעת לתוכי

מביט בקשת בענן צבעה גולל בתוכה חיים, וכשעובר לו פרק זמן אפול למשמרת אוהבים, אבל בלי הבטחות ושקרים, רק פנים שאומרות אמת ובזמן שאת נלחמת, לעד תדעי אהבה קיימת

פזמון: והגשם לא איחר לבוא...".

 

יוסי רביב - "אין דברים כאלה"

יוסי רביב (צילום: אייל אורלי)
אין דברים כאלה. יוסי רביב | צילום: אייל אורלי

והנה עוד זמר עם קול מיוחד - יוסי רביב שהוציא השבוע את השיר "אין דברים כאלה", סינגל ראשון מתוך אלבום בכורה. את המילים והלחן יצר עידן ברוך, על העיבוד מני חן ועופר לוי הגדול ייעץ מוזיקלית ואמנותית.

יש לשיר הזה גרוב מגניב. הוא קליט, מקפיץ ואנרגטי, ועושה חשק לרקוד. רביב מביא בשירה שלו משהו רענן ומדוייק, במיוחד כשהוא שר בפזמון שורה כמו "מי נתן לך רישיון לגרום לנו להיות על סף השיגעון?".

השיר גרף מעל ל-26 אלף צפיות ביו טיוב בשבוע - מה שהופך אותו ללהיט רשת, שככל הנראה נדבק באוזנם של רבים.

יוסי רביב, בן 20 מכפר סבא, החל את דרכו המוזיקלית בגיל 7 בתור סולן בלהקת בית ספרו. לאחרונה שיחרר אלבום בהופעה ייה עם שלל קאברים. כעת הוא עושה דרכו לקריירה עם חומר מקורי.

 

"אין דברים כאלה"

"בשכונה שלנו זה נהפך לתופעה, כשאת מגיעה יש המולה כל כך גדולה, איך כולם באים לחזות בפלא, בחיי אין דברים כאלה / מבט אחד שלך מסובב כוכבי עולם, את הדבר הכי מושלם

פזמון: כי יש לך יופי שגורם לתדהמה, והעיניים מוציאות את הנשמה. תגידי מי נתן לך רשיון, לגרום לנו להיות על סף השיגעון

בשכונה שלנו רק עלייך מדברים, איך כבשת ת'לב כאן לכל הצעירים. איך כולם שבויים כמו כלא, בחיי אין דברים כאלה

פזמון: כי יש לך יופי שגורם לתדהמה..."