אושרית מלכה (צילום: אלוני מור)
"אני יודעת מי זה". אושרית מלכה | צילום: אלוני מור

הזמרת אושרית מלכה הגישה הבוקר (ראשון) תלונה בתחנת משטרת מסובים, זאת אחרי שבחודשיים האחרונים הוטרדה עשרות פעמים בשיחות טלפונים ממספרים חסומים, בהן נשמע קול של גבר שהמטיר לכיוונה קללות ואיומים כמו "שרמוטה, בת-שרמוטה, ננקום בך, נזיין אותך, נראה לך מה זה".

מלכה, אם חד-הורית המגדלת בת יחידה, יוצאת "אייל גולן קורא לך", שעומדת בפני הוצאת אלבום בכורה, ניסתה לדבריה לנהל שיחה עם המטרידן כדי לעלות על עקבותיו אולם לא הצליחה. אבל בחושיה היא ניחשה במי מדובר ולדבריה הפעילה ידיד שהתקשר אל המטרידן וביקש ממנו לחדול. ביום שישי מצאה מודעה על דלת ביתה בנוסח "ראי הוזהרת", והחליטה להגיש תלונה למשטרה.

-אושרית מלכה, מי מטריד אותך?
"אני לא אחשוף שמות, אבל אני יודעת ב-95 אחוז במי מדובר. לפני כחודשיים באתי להופיע בבית פרטי ברמת גן, במסיבת הפתעה ששתי אחיות תאומות ארגנו לחברה שלהן. בעקבות האירוע אני והאחיות התאומות התקרבנו ונוצרה חברות מאוד מעמיקה. אני לא אדם חברותי שמתחבר לאנשים, אבל יצא שאיתן היה חיבור כיפי ונעים, ועד עכשיו אנחנו בקשר. בעקבות הקשר ביני לבין אותן תאומות, החברות בינן לבין החברה שלכבודה הן חגגו את המסיבה - נותקה, כי הן התחברו אלי. בעיני היתה שם חברות לא טובה, אבל לא אפרט. משם הכל רק הלך ונהיה יותר גרוע. אותה חברה ובעלה שהקשר עמם נותק - לא אהבו את הקשר שלי עם האחיות התאומות, זה לא התאים להם".

"שלחתי אליו חבר והוא אמר: 'כבר ירדתי מהעניין שלה'"

אושרית מלכה, להיות ביחד (צילום: אלוני מור)
"אם המשטרה לא תטפל אני אטפל בזה". אושרית מלכה | צילום: אלוני מור

-עד כמה זה לא התאים להם?
"התחילו להגיע שיחות מטלפונים חסומים עם קללות ואיומים בשעות כמו שתיים ושלוש בלילה, עם רעשים חזקים ברקע, מקללים, מאיימים, ומנתקים, ותמיד קול של גבר. ככה עשרות פעמים בחודשיים האחרונים. ניסיתי לסחוב אותו בשיחה כדי לזהות את הקול, אבל לא הצלחתי לדבר ולא ידעתי עם מי אני באמת מדברת. בסוף הגעתי למסקנה שזה הם, אני יודעת שזה הם. עירבתי חבר שמכיר אותם, שיתקשר אל הבעל של אותה בחורה, שעובד בתחנת מוניות. הוא אמר לי שהבעל שלה נבהל קצת. החבר שלי אמר לו: 'תרד מאושרית', והוא אמר 'כבר ירדתי מהעניין שלה'. הוא לא היה חכם לדעת לצאת מזה אחרת".

-מה עשית?
"לא היה לי מצב להגיב, זה לא לרמה שלי. אבל אתמול הגעתי הביתה וראיתי שלט על הדלת:'ראי הוזהרת'. הם לא רצו להפסיק עם זה. הגשתי תלונה במשטרה וזה בבדיקה. האמת שלא אהבתי את תגובת המשטרה. אנחנו חיים במדינה שזה כבר סוג של קלישאה שלא מטפלים, לא מתעניינים וזה לא מעניין אף אחד. אנחנו לא נחכה למשטרה עד שתמצא את המטריד, כי כנראה שאת המשטרה זה פחות מעניין. אז אני אטפל בזה בדרך שלי".

-נתת למשטרה שם?
"כן, נתתי להם שם, וזה זה עצוב שמתעלמים מדברים. בעיני זה מקרה חריג. יכולים לרצות להזיק לזמר ובהתחלה חשדתי שזה מישהו מהתעשיה, אבל אני לא הורגת זבוב, אז למה רוצים להזיק לי? אולי זה מקנאה. יש להם מה לקנא בי, יש הרבה סיבות לקנא. כנראה שיש להם שריטה. הם מתעסקים בי ובמה שאני מתעסקת, בקריירה, בהצלחה, בשינוי שחל, אולי הם רוצים להיות כמוני".

"אם אראה שהמשטרה לא פועלת - אפנה אישית לאותו אדם"

-מה הכוונה ש"תטפלי בזה לבד?
"אם אני אראה שהמשטרה לא פועלת - אני אפנה אישית לאותו אדם. אני לא החוק, לכן לא רציתי לפנות. יש אנשי חוק שיטפלו כפי שהם מבינים. אני רק זמרת, לא לוקחת את החוק לידיים. אבל אם זה ימשיך כנראה שצריך לפנות אליו ולדבר בשפה שהוא מבין".

-את פוחדת על הילדה?
"רק על הילדה. אני לא פוחדת על עצמי, כי אני לא מפחדת משום דבר. פחדתי על הילדה שלי, בטח, היא רק בת ארבע והיא לא מבינה כלום. כשהיא ראתה את השלט היא אמרה 'אמא, יש לנו ברכה על הדלת'. היא לא יודעת מה הולך בטלפון בלילות. אני גדולה, יכולה להתמודד ולדבר. חששתי שיזיקו לי וזה יפגע בה. מווה שיהיה לזה סוף טוב, ובהקדם האפשרי".

-מה חדש בקריירה?
"הקריירה מעולה. אנחנו לפני סינגל אחרון והוצאת אלבום בחוץ. יש הרבה הופעות, הרבה ביקוש, הרבה שירים טובים. אנחנו בדרך הנכונה. אני מנוהלת על ידי מנהלים מדהימים שעושים עבודת קודש. אנחנו מאמינים בשם ובדרך שאנחנו בוחרים. מבחינת הגיאטה אני כבר דקיקה, 68 קילו, והגדלתי את החזה, ההרגשה אחרי הניתוח מדהימה עם הציצים החדשים. יש לי את החזה שתמיד חלמתי שיהיה לי וזה כיף. אני עם שיער חום, כבר לא בלונדינית, ומקבלת מחמאות, שנותנות הרגשה טובה".