לירון רמתי ובחורה (צילום: נעם יוסף)
"לקחתי בחשבון שיחטטו בחיים הפרטיים שלי, וזה בסדר". לירון רמתי | צילום: נעם יוסף

לירון רמתי מוציא את השיר החדש "אנצח איתך", שכתב צ'ולי זכאי ללחן של קיריאקוס פאפדופולוס, עם עיבוד והפקה מוזיקלית של אלי קשת. השיר נכתב לבקשתו של רמתי ימים ספורים לפני הצעת הנישואין לבת זוגו דאז,
אך הוקלט ימים ספורים אחרי הפרידה המתוקשרת. זהו למעשה סינגל רביעי לרמתי מתוך אלבום הבכורה שעדיין מתגבש. קדמו לו "שתאהב אותי בחזרה" ו"זר בעולם", שיצאו בסינגל כפול, וסינגל הבכורה "אפילו רק הלילה".

לירון רמתי נוחת אל הסינגל החדש מחודש בחו"ל שכלל שלוש הופעות במיאמי לישראלים ואמריקאים. "היה חבל על הזמן, הופעות יפות", הוא מאבחן. "גם מירי מסיקה היתה שם והופיעה יום לפני וגם היא עשתה הופעה יפה".

-השיר החדש נכתב סביב האירוסין שלך.
"האירוסין בוטלו והשיר נשאר. שר אותו גם ניקוס ורטיס. הייתי ביוון בחופשה ושמעתי אותו שם כל היום והוא ממש טוב, חשבתי שאני חייב לעשות אותו. קיריאקוס שמע עלי מהמנהל שלי, הו ואשתו שמעו את הגרסה שלי ורצו שאבוא בינואר להופעה שלו בהיכל נוקיה. אני תפוס בהופעה הראשונה, אז אבוא בשניה כדי לשיר את השיר הזה, זה באמת אחד השירים היפים".

-אולי הוא אפילו השיר הכי יפה שלך עד היום.
"בעיני 'אפילו רק הלילה' יותר יפה, אבל גם זה שיר טוב, הפתיחה שלו חזקה היא תהיה הפתיחה של ההופעה שלי. היא מאוד גדולה ועוצמתית. אני עובד על מופע עם עמית הראל, המעבד והמפיק המוזיקלי. אני הולך להופיע ברידינג ובזאפה, יש לנו הרבה תכנונים ודברים קדימה. גם ייצא בקרוב דיסק חפלה עם ביצועים מהופעה חיה, קאברים. ניתן את כל הכוח".

-אחרי שקצת נרגעה ההיסטריה סביבך.
"בכוונה הורדתי את כל ההיסטריה. החלפתי ניהול, אני עכשיו מנוהל על ידי שרון חובי, עם משרד יחצ חדש של סיניה. עשינו כמה שינויים, קצת עצרנו הופעות, שאנשים טיפה יתגעגעו ושנבוא מוכנים וכמו שצריך. עדיף לי להופיע ברמה הכי טובה מאשר לעשות חפ לפ שרק להגיד עשינו. לא סתם לקחתי את עמית הראל שיפיק מוזיקלית את המופע החדש, כי הוא אחד הטובים".

לירון רמתי וחברה חדשה, אוגוסט 2012 (צילום: ברק פכטר)
"הפרידה שלי מארוסתי שירן אדרי לא היתה רעה, לא רבנו". לירון רמתי | צילום: ברק פכטר

-ומתי תוציא אלבום בכורה עם חומר מקורי?
"אני כרגע עובד על זה. יהיו בו את ארבעת השירים שיצאו ועוד כמה שבימים אלה נכנסים להקלטה. אני מקבל כמויות אדירות של שירים שאני לא מתחבר אליהם ויש לי בעיה כי אני לא שר מה שאני לא מחובר אליו. אין לי כמעט שירים קצביים, כולם מביאים בלדות. ואני אוהב שירים שקטים, אבל צריך טיפה קצב. צריך לסגור אלבום ובעזרת השם נסגור ונוציא אותו".

-מה עם העיסוק בחיים הפרטיים שלך?
"זה חלק מהמקצוע. אם מצלמים אותי פפראצי אני לא אומר לא. זה החיים, זה מה שבחרתי, ידעתי שאגיע לחיים פרטיים שיהיו גם ציבוריים וזה בסדר, גם בטוב וגם ברע, אין לי בעיה עם זה בכלל. כיף שבאים ומפרגנים, לפעמים יש דברים רעים, לא הכל מושלם, מה לעשות".

-אתה מרגיש חשוף לפעמים?
"יש דברים שאיפשהו קצת מפריעים לי, כמו למה שידעו על הרגשות האישיים שלי, אבל אתה לוקח את זה בחשבון שאין מה לעשות וצריכים להמשיך הלאה. הפרידה שלי מארוסתי שירן אדרי לא היתה רעה, לא רבנו, זה היה בנועם. אני עדיין אוהב אותה, אבל זה מתנגש החיים שלי עם החיים שלה ולוקחים את זה בחשבון".

-אז אתה לבד?
"כן, עכשיו אני לבד. צריך טיפה זמן בשביל עצמך. לא בגלל שאין לי עם מי ללכת, אלא מתוך בחירה להתעסק יותר בקריירה ובמוזיקה, להשקיע טיפה. אישה זה המון זמן ותשומת לב. עכשיו אין לי זמן למערכת יחסים. ואני עדיין אוהב את אהובתי לשעבר, אבל זה טיפה קצת נרגע בינתיים".