אתמול נחשפו מילות השיר "קל כל כך", שיר התשובה של אייל גולן לדברים שאמרה גרושתו אילנית לוי אודות מערכת היחסים ביניהם, כולל הבגידות, הטיפול בילדיהם ויחסו כלפי בן זוגה אלירז שדה - אותם דברים שבגללם יצא אברי גלעד נגד אייל גולן ואחר כך התנצל.

המילים, שכתב רותם כהן, אומרות: "קל כל כך לומר עלי הכל, ואז לתת לי להוכיח שזה אחרת, לא מה שנראה זה מה שיש לי בחיים, אבל נפתור את זה בהזדמנות אחרת / לא פשוט לקרוא שאת כותבת על אחד, שאת אהבת או כך הרגשתי, זה לא רק הבגידות זו אומללות נסתרת, אני האב של ילדיך כבר ביקשתי / שלא צריך לצרוח מה שכן אפשר ללחוש, אני האיש שלך וכך גם אשאר, נכון עברו תקופות שנראה שאני בורח, אך לא ממך, בהזדמנות גם אספר / שקל כל כך לומר עלי הכל, להשתמש במכונות של מלחמה, כמה עוד אסביר שהנשים והחיוך, הם לא אומרים עלי דבר, אז בשביל מה? / לא נעים לקרוא שאת אוהבת, ושהילד על ההיא לך מספר, ועל ההוא שמכנה אותי 'ההוא' אני לא כועס, בואי נחיה, זה יסתדר".

מילות השיר עוררו סערה וויכוח רחב, בנוגע לשאלת החשיפה שנותן כאן אייל גולן לחיים הפרטיים שלו, של גרושתו ושל ילדיהם, ליאם ואלין. אולם בסערה הזו יש מין הצביעות. הרי אמני רוק שבעבר חשפו את חייהם הפרטיים על פני אלבומים שלמים נחשבו לכאלה שיצרו יצירות מופת, כמו למשל שלום חנוך באלבום "חתונה לבנה". האם מה שמשנה לקהל ולמבקרים הוא העובדה שגולן עצמו לא כתב את המילים (אלא רותם כהן מדבר כאן בשמו וכתב אותן מגרונו), או שהאיזכור של הילדים הוא זה שגרם לגל העכור ששטף אתמול את הטוקבקים.

הבוקר יצא השיר המלא "קל כל כך", בלדת פסנתר שהלחין כהן, בעיבוד והפקה מוזיקלית של תמיר צור. והיום אייל גולן גם מסביר בראיון ל-mako את הוצאת השיר ועל מה כל המהומה.

אין תמונה
"לא באתי להתנגח, אלא להגיד 'די בואי נעצור הכל ונסגור הכל בינינו'". אייל גולן, אילנית לוי והילדים

-שלום אייל גולן, איך אתה מרגיש הבוקר?
"אני בסדר, בסדר גמור, אפילו".

-תחושת הקלה או מתח מהתגובות לשיר?
"גם וגם. הקלטתי את השיר, כי היחסים הגיעו למקום שלא אילנית ולא אני רצינו להגיע אליו, ממש לא. כולם בהתחלה חשבו שזה שיר התנגחות או מלחמה, וממש לא. אני לא בכיוון הזה, אלא בכיוון של אהבה. ובשיר אני יכול להגיד מה שאני חושב על מה שיש בינינו. למשל שלא הכל כולם צריכים לדעת ושאני ואת יכולים לפתור לבד דברים, לדבר. ושלא צריך צעוק, מה שכן אפשר ללחוש, כלומר לא צריך ללכת לתקשורת, אלא לחוש את הדברים בינינו, לדבר, לפתור הכל. בסך הכל, ואחרי הכל, יש ילדים באמצע. ותמיד אני בעצם האבא שלהם, עד סוף ימייך וימיי אני אהיה שם בשבילכם".

-אבל השיר הזה רק מלבה שוב את האש.
"זה לא עניין של ללבות אש. נאמרו עלי דברים שהם לא נכונים, שפגעו בצורה שלא ניתן לתאר. רק הקרובים אלי באמת יודעים כמה נפגעתי".

-עבר שבוע מאז הפרשה. הערב אתה כבר מופיע ביום הולדת 90 של הנשיא פרס, מחר ומחרתיים בקיסריה. לא יכולת להבליג?
"אז אצל כולם זה עבר, אבל אני מבפנים לא עבר לי. יכולתי לבוא ולהילחם, להגיב, לצעוק, אבל זה לא המקום שלי. אני יודע אמנות ומוזיקה ובזה אני עונה בצורה הכי טובה, שהיא גם הכי ממלכתית, צורה רגועה ומפויסת. ומבחינתי עכשיו העניין סגור. אם הייתי נשאר עם המועקה הזו בפנים זה לא היה נגמר. הדרך הכי טובה להוציא את מה שהרגשתי היתה בשיר, זה מה שאני יודע לעשות".

אילנית לוי מחבקת את אייל גולן (צילום: אלעד דיין)
"זה לא אני שעשיתי את הכתבה הזו, לא אני כתבתי דברים והצפתי אותם למעלה". אייל גולן ואילנית לוי | צילום: אלעד דיין

-ולא היו לך התלבטויות לגבי השיר הזה?
"אני תמיד שלם עם מה שאני עושה. אני לא עושה משהו שאני לא שלם במאה אחוז. שמעתי דעות של אנשים והחלטתי. בעיני השיר מצוין וטוב, בלי קשר לפרשה. אם הוא היה יוצא עוד ארבעה חודשים, אז מה?. זה שיר באמת מצוין, שאם הוא היה יוצא נגיד עוד חצי שנה, אז מה היה קורה? היו אומרים שאני תופס טרמפ על מה שהיה, ושוב רוכב על הגל. אז זה לא משנה העיתוי, אלא המסר שרציתי להעביר לגבי מה שאני מרגיש, מה שרציתי לנקות מהלב".

-אתה שר "בהזדמנות אספר" ו"עוד אסביר". זה אומר שיש לך סודות עם אילנית, שעדיין אנחנו לא יודעים.
"ואתם תישארו גם לא יודעים".

-מאיפה האומץ להיחשף ככה, לשים את הקרביים מול כולם?
"גם בשיר 'לבדי' אם את זוכר שמתי הכל על השולחן. אין לי בעיה להראות שלא הכל אצלי נוצץ ולא הכל זהב".

-אתה שר: ?כמה עוד אסביר שהנשים והחיוך, הם לא אומרים עלי דבר".
"אני עובר דברים מאז שהפרשה התחילה לפני שבוע. היתה לי הופעה בכרמיאל, הייתי פה, הייתי שם, צחקתי, חייכתי, הופעתי בכל מיני מקומות, עשיתי הכל מהכל וכלפי חוץ תמיד עם חיוך - אבל בפנים נאכלתי, ואף אחד לא ידע בדיוק מה שאני מרגיש. אלה דברים שצריך להבין, שלא הכל טוב, והחיוך בחוץ - זה לא תמיד ככה בפנים. תודה לאל אני מחייך, אבל יש דברים לא הכי כיפיים בחיים שלי, לא הכי טובים".

-תגיד, לא נמאס לך שחופרים לך בחיים?
"אני בורח מזה כמו מאש, מהעיסוק בענייני החיים הפרטיים שלי, אבל פה זה בא ממקום אחר. זה לא אני שעשיתי את הכתבה הזו, לא אני כתבתי דברים והצפתי אותם למעלה. אני עניתי במה שיודע לעשות הכי טוב ולא באתי להתנגח. מי שקורא את הטקסט מבין שלא באתי להתווכח ולהתנגח - באתי להגיד 'די בואי נעצור הכל ונסגור הכל בינינו. זה מזכיר לי שכאשר הייתי שחקן כדורגל והקהל היה מקלל אותי, אז במחצית המאמן היה אומר לענות לקהל בתנועות מגונות, אלא שהדרך הכי טובה היא לשים את הכדור ברשת. אז היום אני כבר לא משחק כדורגל, אבל אני יודע לשיר".

>> כנסיית השכל והאנדלוסית אשקלון: "האהבה שלי"