ישי לוי יוציא בחודש הבא את האלבום החדש משירי עמיר בניון, ממנו יצא כבר השיר "את", שהפך ללהיט רדיו וזכה לקליפ נאה. על הקלטות האלבום מספר לוי: "פחדתי שעמיר בניון יתחרט וייקח את השירים אליו בחזרה, אז מהר הקלטתי אותם ואפילו לא הספקתי ללמוד את כל המילים בעל פה".

"עמיר בניון בא ונתן לי שני שירים, ואמר שלדעתו הם לא יתאימו לחומרים הרגילים שלי באלבומים, אז הוא הציע לכתוב עוד שירים, כדי שבסוף יהיה אלבום שלי שכולו שירים שהוא יצר. אמרתי לו 'אל תטריח את עצמך', אבל הוא אמר לי 'כן', ורצה אלוהים ויש 17 שירים שייצאו באלבום במרץ הקרוב. השבוע אני מצלם את הקליפ לשיר 'אמרתי לך' שהוא שיר קצבי".

"לא יודע מה אקליט אחרי התקליט הזה, זו הרמה הכי גבוהה"

-סינגל אחד הוצאת, וכבר אלבום?
"ייצא עוד סינגל אחד ואז האלבום, זה נראה לי יותר מכובד לאלבום הזה. החומרים שם יותר עמוקים. גם אשתו של עמיר, מרים, כתבה לי לאלבום שיר בשם 'אלה'. מחכה לכם תקליט יפהפה. אני לא יודע מה אקליט אחרי התקליט הזה, כי זו הרמה הכי גבוהה שיש, ברצינות, של עמיר".

-עמיר כתב לך שירים קצביים?
"שירים קצביים מדהימים (שר קטע מ'אמרתי לך'). לא יודע איך זה יצא לו, כי הוא אמר שגם לעצמו הוא לא כותב שירים קצביים. לפעמים יותר קל לכתוב לאחרים. הוא כתב את התקליט על סיפור החיים שלי וקלע 'בול' בהכל - עליות ירידות, סמים ניקיון, בית, ילדים אישה, הכל".

-אולי זה גם קרה אצלו בחיים?
"כל אדם הוא אינדיבידואל. אין אותו דבר, זה משעמם".

"יש לעמיר בעבר דברים שתואמים לדברים שאני עשיתי"

-כמה זמן אתה מכיר את עמיר?
"אני לא מכיר את עמיר. יש לו מהעבר דברים שתואמים לדברים שאני עשיתי. לכן היה לו קל מאוד להתחבר".

-למה אתה עם שני שעונים?
"התאשפזתי לא מזמן בבית חולים עם דלקת ריאות שהיתה לי, ככה יצאתי מבית חולים עם שני השעונים ומאז אני ככה. אני לא יודע איך הם הגיעו אלי לידיים. אחד קיבלתי מחר ואחד קנה לי מעריץ וככה זה נשאר".

-מה עוד קנו לך מעריצים?
"דברים יותר יקרים, מזהב. אם אני לא אקח את המתנה - זה מעליב. אז אני לא משחק אותה. אני אומר 'תודה' וזהו".

-אתה מרגיש שפתאום העלו אותך למעלה, למשל התקשורת?
"כן. אני מרגיש שמחבקים אותי, ואני אומר 'תודה' על זה, אומנם זה קצת באיחור אבל תודה. מבחינת קהל יש לי כת שהולכת אחריי 30 שנה. זה הגרעין הקשה ואם אין לך את זה אתה לא שורד. לאחרונה עשיתי סיבוב הופעות בכל מועדוני ה'זאפה' בארץ והגיע קהל שאני לא מכיר".

"רק לפני כמה ימים הסבירו לי מה זה פלייליסט"

-גלגלצ משמיעים אותך אז באים אנשים חדשים.
"נכון. עד לפני כמה ימים לא ידעתי בכלל מה זה 'פלייליסט' אבל הסבירו לי, שאני ב'פלייליסט A' אז תודה ושאפו על זה. אבל יש לי דבר יותר חשוב - עוד לא מיציתי את עצמי במוזיקה, אבל היום אני עושה דבר שנקרא להרצות לילדים. אני הולך לבתי ספר של ילדים בסיכון גבוה, ואני מרצה להם על סמים. אני הייתי ילד כמוהם, אני חולה עליהם, הם מתוקים והכי רגישים. אני הייתי ילד כזה ובתקופה הזו לא היה מי שיסביר לי מה מותר ומה אסור".

-וזה יעזור להם?
"ביקשו ממני ילדים לבוא ולהדריך שם כי ממני יותר קל להם לקבל. אלה ילדים מופרעים שישבו מולי בלי לזןז. היו שם לפני אנשים מוכרים אחרים שקיבלו אבנים ובקבוקים, ואצלי הם ישבו כמו ילדים טובים. כנראה שנגעתי להם באיזשהו משהו".

"דבר אחרון - מי שמנהל אותי כיום זו אשתי איריס, שהכריחה אותי לבוא עם ג'קט, אני אוהב אותה".