בזמן שברחמה של בת זוגו של רועי כפרי צמח התינוק שלהם, הוא עבד יחד עם בן זוגו המוזיקלי עמרי אנגל על תינוק משלהם - ששמו, לא בכדי, הוא Tinoyke. התינוק האנושי, נח כפרי שזכה להכרת ההמונים בזכות הסרטונים שרועי יצר איתו ב"ארץ נהדרת", עקף את התינוק המוזיקלי שיוצא לאוויר רק עכשיו בדמות EP אלקטרוני קטן ומרענן ובו 4 קטעים שנוצרו ע"י כפרי ואנגל ומוקססו ע"י אורי שוחט.

רועי כפרי מוכר לרבים מאיתנו בזכות סדרת הסרטונים הויראליים שלו ושל ניב מג'ר "ניצה ולחם", המערכונים שהוא יוצר עם וניה היימן ל"ארץ נהדרת", הפרסומות למילקי, ובאופן כללי בזכות היותו אדם ברוך כשרונות וקורע מצחוק. לצד זה, תמיד הייתה לו משיכה ואהבה למוזיקה, שבאה לידי ביטוי גם בפרויקט שלו ושל טל טירנגל "שירי מרפסת".

עמרי אנגל הוא שועל מוזיקלי ותיק, דיג'יי, יוצר פסקולים ומפיק שחי בעיקר בניו יורק, שבעבר הרחוק גם היה חלק מהרכב האוס עם אסף אמדורסקי. את כפרי הוא פגש כשעבדו יחד בתוכנית מערכונים ב"קומדי סנטרל". "הייתי בטוח שהוא אחד שהוא עושה עריכות וידיאו ואפטר", מספר אנגל בשיחת טלפון מניו יורק. "לא הכרתי את 'ניצה ולחם', ואז מתישהו ראיתי אותו משחק בפרק הראשון של 'בקיצור' ואני אומר לעצמי - 'וואי, זה הבחור שעושה אפטר, מה, הוא משחק? הוא ממש שחקן טוב! וואי, מה זה, זה מדהים!'. התחלתי להתעניין, ואז למזלי הגדול הוא עבד באותה חברה שעבדתי בה בניו יורק, אינטרלוד, החברה של יוני בלוך, ונהיינו ממש חברים טובים".

TINOYKè

A photo posted by Roy Kafri (@roykafri) on

"התחלנו לנסות דברים ביחד במקלדת מידי שהייתה לי בשולחן", מספר כפרי. "לאט לאט התחלנו לעשות ביטים. היינו עובדים אצלי והיינו עובדים אצלו. רצינו אלבום, אבל זה לקח יותר זמן ממה שחשבנו. עמרי גם עבד איתי מוזיקלית בקלטת שעשיתי עם נח ובפרסומת של המילקי הקודם, הפכנו לצמד מוזיקלי. אני לא לוקח שומדבר ברצינות, אבל אני לגמרי מתייחס לעצמי כמוזיקאי, זה יותר חשוב לי מכל וידיאו וכל בדיחה. החלום הוא לפתח את הצד הזה".

עמרי, רועי באמת לא לוקח שום דבר ברצינות?

"שנינו לא לוקחים יותר מדי דברים ברצינות ושנינו אוהבים צחוקים, אבל זה לא שאנחנו לא לוקחים את הפרויקטים שלנו ברצינות, זה פשוט שאנחנו לוקחים ברצינות את הקטע של להנות מזה וגם לצחוק על זה קצת. היינו נפגשים אצלו בניו יורק, עולים לגג, מצלמים 18 סרטונים קצרים של שטויות ואז יורדים למטה וממשיכים לעבוד. המוזיקה היא ממש לא צחוקים. זה היה בשבילנו סוג של לאב-מייקינג, לא בקטע גיי, אבל בקטע של ליצור משהו ששנינו אוהבים ונהנים ממנו והוא לאו דווקא לגבי הצד הזה שבנו שאוהב לא לקחת דברים ברצינות ולצחוק מהם. רועי, עם כל הכבוד לזה שהוא אומר על עצמו שהוא לא רציני, הוא בנאדם סופר מקצועי ומדויק ורואים את זה בכל דבר שהוא עושה".

מאז היצירה המשותפת שלהם כפרי הספיק לחזור לארץ. "מה שהחזיר אותי לארץ זה המשפחה, הילד, כל מיני אילוצים. זה קרה באופן טבעי", הוא מספר. "אבל אני ועמרי כן רוצים להמשיך לשחרר קטעים ולעשות מוזיקה, ליצור. אני בונה גם הופעה עם טל טירנגל, מחזיר את שירי מרפסת למסלול שעזבנו אותו לפני שטסתי, לפני 3 ומשהו שנים, ובקרוב יוצא 'ניצה ולחם' חדש עם עמרי שצילמנו בהארלם בחודש האחרון שלי בחו"ל".

"זה נתן לנו דרייב לראות את התגובות של אנשים שנורא אוהבים את זה", מוסיף אנגל. "זה קשה שרועי כבר לא בניו יורק, אבל הודות לאינטרנט ולסקייפ אז הכל אפשרי. אני בטוח שכל עוד אנחנו שמים את עצמנו שם המטרה היא לחלוטין להוציא עוד אי.פי בחצי השנה הקרובה ויש סיכוי מאוד טוב שיתארחו בו ראפר או שניים, אני מתאר לעצמי שבאנגלית".