הגיטריסט והמלחין אלי אברמוב הלך לעולמו אמש, בגיל 61, לאחר מאבק במחלה קשה. אברמוב, ביחד עם דני דותן, הקים את להקת "הקליק", מחלוצי הז'אנר "הגל החדש" של שנות ה-80. באותה תקופה שחררו שני אלבומים שנחשבים פורצי דרך עד היום. "הקליק" השפיעו על דורות של מוזיקאים בארץ עם שירים איקוניים כמו "אל תדליקו לי נר", "כל האמת", "אינקובטור", "גולם" ורבים נוספים.

לחברי הלהקה היתה התעוזה להביע דעות מנוגדות לנוף השמרני עוד בשנות ה-70. "אנחנו סוג של רעל במוזיקה הישראלית". סיפר סולנה של הלהקה, דני דותן בתכנית "סוף עונת התפוזים", ליואב קוטנר. "אנחנו כן חלק מהצליל הישראלי ומהחשיבה הישראלית, אבל ברור שאנחנו חלק מדולל מאוד. אנחנו הרעל הקטן בכוס הגדולה" ב-2015 הם הוכיחו שהתעוזה הזו רק הצטברה והתגברה, והוציאו אלבום חדש בשם "אני לא בפסקול".

 

ב-1999 אברמוב הוציא אלבום בשם Back to Square One ובו שירים שכתב, הלחין והפיק. לאורך השנים עבד עם אמנים שונים ביניהם דנה אינטרנשיונל, קרח 9, רמי פורטיס, קורין אלאל ועוד. ערן צור, שהושפע רבות מ"הקליק", סיפר לקוטנר על הערכתו ללהקה: "המוזיקה, בראשותו של אלי אברמוב, כל צורת ההפקה שהיתה שונה לגמרי, הסאונד הזה של הפוסט-פאנק, של 'הגל החדש', זה היה מרענן, זה חשוב".