ב-1999 אהובה עוזרי התכוננה להופעה במועדון הבארבי, שהתבטלה ברגע האחרון בנסיבות מצערות במיוחד: התפרצות סרטן מיתרי הקול בו חלתה. 16 שנה לאחר מכן, ממש הערב, אהובה סוגרת מעגל ומופיעה במקום. מדובר באירוע מרגש במיוחד, בהתחשב בעובדה שזו הפעם הראשונה שתתקיים הופעה של אהובה בבארבי. בהחלט מגיע לה, כאחת מהמוזיקאיות החשובות, המשפיעות ופורצות הדרך שיש לנו פה. בהופעה החד פעמית ישתתפו גם יהודית רביץ, מוש בן ארי, והזמרת שירן אברהם שאהובה הכריזה עליה כממשיכת דרכה. חוץ משירים מאלבומי המופת של אהובה, צפויים להיחשף בהופעה גם שלושה שירים חדשים. ההופעה תתקיים הערב, 16/12, במועדון הבארבי.

ההופעה הזאת היא חלק מסדרת "בחזרה לויניל", יוזמה משותפת של מועדון הבארבי ונענע דיסק, במסגרתה יוצאים לאור אלבומי מופת מהמוזיקה הישראלית שיצאו על גבי תקליטים שניתן יהיה לרכוש בהופעה - רעיון טוב לנוכח טרנד החזרה לתקליטים של השנים האחרונות. האלבומים של אהובה שיצאו במהדורת ויניל הם "היכן החייל" ו"צלצולי פעמונים". לרגל המאורע החגיגי ובעיקר כדי לתת כבוד לאהובה, ביקשנו מכמה מהמוזיקאים החשובים בארץ לכתוב לנו עליה. מרגש:

חוה אלברשטיין: "אני אוהבת את אהובה עוזרי לא רק בגלל החד פעמיות שלה כמלחינה שזורמת לכל עבר, כציפור דרור (כמו הכלי המיוחד שעליו היא מנגנת) בלי להישמע לתכתיבי הרמוניות וכללים מקובלים, אלא גם בגלל העמידה שלה כצוק איתן מול כל האנשים שמנסים לגרור אותה בכוח לשיח של מזרח ומערב. אני מוסיקאית, היא אומרת, ויש לי מאזינים שמקשיבים לי ואוהבים אותי וטוב לי בכך' - הלוואי שכולנו נדע להתברך במה שזכינו לו כמוה. והלוואי שתמשיך לזרום וליצור עוד הרבה שנים".

שאנן סטריט: "אהובה עוזרי בשבילי, כיוצרת וכמבצעת, היא התגלמות היושרה האומנותית. 100 אחוז נשמה, 0 אחוז רמאות. 100 אחוז עיקר, 0 אחוז טפל. זה לא מקרי שסיפור חייה האומנותיים מפותל ומרתק כל כך. זה לא מקרי שיוצרים מכל הז'אנרים מבקשים את קרבתה וחפצים להסתופף בצל צליליה. ככה זה עם יוצרים ומבצעים ענקיים כמוה - כל אחד רוצה קצת מהתדר האמיתי והנקי הזה שאהובה עוזרי משדרת לעולם, כאילו מבלי להתאמץ, מזה עשרות בשנים".

עוד במאקו מוזיקה:

שי צברי: "בוקר אחד לפני כמה חודשים הבן הקטן שלי התעורר משנתו והמשפט הראשון שהוא אמר לי היה 'אבא, אני רוצה לשמוע את 'צלצולי פעמונים' של אהובה עוזרי'. פייר התרגשתי. שמחתי שהבן שלי אוהב שיר שאני חושב שהוא אחד השירים הגדולים במוזיקה העברית אבל גם התרגשתי כי נזכרתי באהבה הגדולה של סבתא שלי ז"ל למוזיקה שלה ובזו של הוריי.  מעט אמנים זוכים להיאהב כך - אהבה בין דורית וסוחפת. בשנים האחרונות מתוך ההופעות שלנו יחד אני מבין למה. לצד המקוריות והמוזיקליות המדהימות שלה יש באהובה ישירות וכנות וחום שיש במעט אנשים ובמעט אמנים. הלוואי ועוד הרבה שנים היא תנגן עבורנו את האהבה שלה".

קובי אוז: "תמיד מקורית, תמיד אחרת ומיוחדת, תמיד אמיתית, תמיד נוגעת, הפשטות שלה מורכבת והמורכבות פשוטה. לוחמת אמיצה בצבא החיים, גיבורה מעוטרת בעולם הצלילים - אהובה עוזרי".

דקלון: "אהובה עוזרי יקרה לליבי מזה שנים רבות. גדלתי איתה בילדותי בכרם התימנים וביחד פילסנו את דרכנו (כל אחד לחוד) לזמר הישראלי ים תיכוני. תמיד רכשתי לה כבוד גם כאמנית ויוצרת בחסד ששיריה הפכו לקלאסיקות ולנכסי צאן ברזל והן לאישיותה המיוחדת הצנועה והענווה. במשך השנים הפכנו להיות משפחה כשאחותה נישאה לאחי. אני שמח שיש לי את הזכות לשיר את שיריה ביחד עם סגיב כהן באלבום חדש ולארח אותה בסיבוב ההופעות. מאחל לה בריאות ועוד שנים רבות של עשייה".