שיין מקגואן, סולן להקת ה"פוגס" האירית, הלך לעולמו היום (חמישי) לפנות בוקר בגיל 65 לאחר מאבק ממושך בבעיות בריאותיות. סיבת המוות הרשמית לא פורסמה, אולם בשנה החולפת סבל מזיהום חמור ומדלקת במוח, ומאז 2015 נעזר בכיסא גלגלים. אישתו, העיתונאית ויקטוריה מארי קלארק, שיתפה בחשבון האינסטגרם שלה: "אני לא יודע איך לומר את זה, אז פשוט אומר את זה. שיין הלך להיות עם ישו ומריה ואמו היפהפיה תרזה. אני מבורכת מעבר למילים על כך שפגשתי אותו ואהבתי אותו ונאהבתי על ידו באופן כה חסר תנאים ושהיו לנו כל כך הרבה שנים של חיים ואהבה", אמרה.

"אין דרך לתאר את האובדן שאני מרגישה, ואת הכמיהה לרק עוד אחד מהחיוכים שלו שהאירו את כל עולמי. תודה על הנוכחות שלך בעולם הזה, עשית אותו כל כך בהיר ונתת כל כך הרבה שמחה לאנשים עם הלב והנשמה והמוזיקה שלך", כתבה לזכרו של בן זוגה האוהב.

View this post on Instagram

A post shared by Victoria Mary Clarke Angels (@victoriamaryclarke)

שיין נולד ב-1957 בקנט שבאנגליה להורים אירים. בתחילת שנות השמונים הקים את להקת הפוגס, ששילבה בין מוזיקת הפאנק שהפכה לפופולרית בשנים קודמות לבין מוזיקה אירית מסורתית, מתוך תחושה של גאווה בזהות האירית שלו ושל חבריו ללהקה. בין 1984 ל-1996 הוציאו הפוגס 7 אלבומי אולפן. שמם נלקח מהביטוי האירי Pogue mahone - שמשמעותו היא "שק לי בתחת". ב-1991 עזב מקגואן את הלהקה עקב בעיות אלכוהוליזם, אך חזר ב-2002. כמה משיריהם לאורך השנים הפכו ללהיטים באירלנד ובממלכה המאוחדת: The Irish Rover, Fairytale of New York ועוד.

בדצמבר 2022 דווח כי מקגואן סובל מזיהום, ומאז יוני 2023 אושפז בטיפול נמרץ עם אנצפליטיס (דלקת המוח). לפני כשבועיים שיתפה אשתו תמונה של שניהם מבית החולים: מקגואן, שנראה חולה וחלש, מנשק את אשתו. את התמונה ליווה טקסט ארוך שכתבה, שכולל הרהורים על אהבה ועל הפחד מאובדן של אדם אהוב. "אהבה היא הדבר היפה והחזק ביותר שאנחנו יכולים לחוות כבני אדם, אבל אהבה יכולה גם להכאיב, במיוחד אם אתה מפחד לאבד אדם או משהו שאתה אוהב", כתבה בפתח דבריה. "אתה מוצא את עצמך מביט בפחדים מחרידים של אובדן שמרגישים כל כך גדולים ומייאשים עד שאתה לא בטוח שתשרוד אותם, ואתה לא יכול לדמיין את החיים בלי האדם שאתה אוהב".