לא במקרה "שלוק מהבלו" של ליעד מאיר שיצא בקיץ 2020 נכנס השבוע להיטליסט - מצעד המוזיקה של ישראל. השיר שיצא כאמור לפני יותר משלוש שנים, עושה שמות בפור יו הישראלי כבר כמעט חודש והוא מצטרף לכל הלהיטים של מאיר מהשנה האחרונה: "פלואו של טמבל 2" עם רון חיון, "טיל פצמר" ו"שוטים" עם דודא, הראפר והמפיק שאחראי על האלבום האחרון שלו. כולם נכנסו צעדו במצעד הלהיטים הישראלי, כש"פצמר" היה בשיאו במקום 17 (וגרם לכולן בטיקטוק להכריז שהן שלו), ושיתוף הפעולה עם חיון הגיע ל-19.

אבל ההתגלגלות הנוכחית של "שלוק מהבלו", שכבר היו לו כמה סיבובים בטיקטוק, קרתה בזכות טרנד הריקוד של הטיקטוקר idanhagever, שהמציא את הריקוד בבסיס. היום הסאונד של הריקוד - עם השורות: "תמיד מוכן בכול מקום בכול מצב בכל זמן, בבעיטה מסובב ת'כדור ת'כדור, ומרקיד את כולם אגדו אגדו, איך התחת שלה זז על הבום על הבום" - עומד על למעלה מ-12 אלף שימושים ועוד למעלה מ-5,000 שימושים בסאונד המקורי של מאיר.

@idanhagever עוד להיט ריקוד לאוסף @Yonatan Ben Ishay ♬ original sound - Idanhagever :)
@shahar.hauonn

לקח לי 10 דק ללמוד ואתם?

♬ original sound - Idanhagever :)
@kczapata @Idanhagever :) צריכה כמה שיעורים פרטיים בריקודי טיקטוק #arcdetriompheparis ♬ original sound - Idanhagever :)
@mayakeyyspam @Idanhagever :) ♬ original sound - Idanhagever :)

ביוטיוב וספוטיפיי השיר עומד על 1.6 מיליון צפיות והאזנות (בכל אחת בנפרד). אנה זק, שחר חיון, מאיה קי, קווין רובין, ואורן להב הם רק חלק מהשמות שכבר העלו סרטונים עם השיר. שחר חיון, שנחשבת למדד אמין של טרנדים בטיקטוק, לא הסתפקה בסרטון אחד והעלתה כמה סרטונים עם השיר. הראפר המוכשר הגיב לה "מכבד אותך".

 

זה עניין של זמן עד שמאיר יתפוצץ למימדי מיינסטרים, רק היום יצאה הכרזה על המתמודדים לייצג את ישראל בטקס פרסי MTV אירופה, והוא כלול ברשימה יחד עם נועה קירל, אנה זק נונו ושירה מרגלית. נכון, זה לא באמת משקף, אבל זה כן אומר ששמים לב אליו. נתפלא מאוד אם מאיר יזכה כי בכל זאת, קירל ואנה זק הן מערכות משומנות שיודעים להביא הצבעות, אבל אנחנו כן רואים את זה קורה אם הוא יכנס לקמפיין אגרסיבי עם העוקבים שלו בטיקטוק.