על רקע חגיגות פורים ברחבי תל אביב אמש (רביעי) והעוצר שייכנס לתוקפו הערב - אנשי חיי לילה רבים מתכוננים לחגיגות פורים שיימשכו במהלך כל סוף השבוע בניגוד להנחיות. בשל האכיפה המוגברת – החגיגות היום יתמקדו במסיבות קטנות ודיסקרטיות יותר בבתים, וילות ולוקיישנים מחתרתיים.

כדי לעקוף את הזרועות המודיעיניות של המשטרה, המארגנים פועלים בקבוצות וואטסאפ סודיות. "המשטרה חושבת שאנחנו מפרסמים פוסטים בפייסבוק ואינסטגרם, אבל הכול בוואטסאפ" , מספר ל-mako מארגן מסיבת פורים שתיערך הלילה בווילה בראשון לציון, "אנשים רוצים להתאוורר מכל מה שעבר בקורונה. נמאס לשבת בבית ועוד בפורים שזה חג שמח עם הרבה אלכוהול. יגיעו לדעתי משהו כמו 100 איש. לקחנו וילה במקום מרוחק כדי שהרעש לא יגרום לשכנים להזמין לנו משטרה שתהרוס את המסיבה".

א', דיג'יי מוכר בחיי הלילה ייצא בשעות הקרובות בדרכו למסיבה סודית בווילה בדרום הארץ. "אני מהבוקר מקבל המון הודעות של מארגני מסיבות שמחפשים דיג'ייז ללילה ולשאר הסופ"ש", אומר א' ל-mako, "הם חיכו עד הרגע האחרון וכשראו מה הלך אתמול – החליטו להמשיך עם האירועים. לא נראה היום חגיגות באמצע רוטשילד אלא יותר מסיבות בבתים, וילות ולוקיישנים מחתרתיים".

ומה עם שאר הסופ"ש?
"בכל הימים האלה יהיו מסיבות, אני למשל מנגן גם במסיבה בתל אביב בשבת".

עוד מתברר כי במהלך פעילות יזומה של שוטרי משטרת ישראל באתרי הבילוי והמסעדות בעיר אילת, הבחינו השוטרים בעומס גדול של רכבים בקרבת מסעדה שאמורה להיות סגורה על פי תקנות הקורונה לשעת חירום. הסיירים החלו בסריקות רגליות בסמוך למסעדה ושמעו מוזיקה שעולה מהמקום, אז הבחינו בדלת צדדית שמובילה למרתף המסעדה. במרתף אליו נכנסו השוטרים התקיימה מסיבת פורים עם כ-30 משתתפים, די. ג׳י ובר משקאות, והמסיבה הופסקה במקום ולבעל העסק והדיג'יי נרשמו קנסות והשניים זומנו לשימוע שיתקיים היום בפני קצין אג"מ מרחב אילת.

בניסיון להילחם במאות המסיבות שמתוכננות לסוף השבוע הקרוב – במשטרה עשו צעדים שטרם ננקטו בזמן הקורונה והצליחו להוביל לביטול אירועים עוד לפני שיצאו לדרך לאחר שיצרו קשר עם המארגנים והזהירו אותם מקיום האירוע. "התקשרו אלי ולדיג'ייז שעובדים איתי ממשטרת ישראל ואמרו 'ראינו פרסומים על מסיבות שתנגנו בהם – אנחנו נגיע ללוקיישן ואם תנגנו שם תקבלו קנס וייפתח לכם תיק על הפצת המחלה'", מספר ע', דיג'יי מוביל. "במקרה שלי הכול התבטל כי אנחנו באמת מפחדים, אבל יש המון מסיבות מתוכננות אבל הם יהיו בפרופיל יותר נמוך מאלה שהתקיימו אתמול".

(בסרטון: המסיבה שהופסקה אמש באילת)

דרך נוספת של אנשי חיי הלילה להילחם בהנחיות היא פשוט לנצל את העובדה שמדובר בעוצר לילי, ולעשות מסיבות צהריים. "איך שהודיעו שיש את העוצר הלילי, התחיל לחץ מטורף של פניות למסיבות צהריים", אומר א', שינגן בסוף השבוע במספר מסיבות. "חלק גדול מהמארגנים החליטו לעשות מסיבת צהריים ומחר אני במסיבת שהייתה מתוכננת לערב והעבירו לצהריים בשביל לאכוף את העוצר. אין פה היגיון – החליטו לסגור הכול בערב אז נעשה מסיבות בצהריים בשביל לא לעבור על החוק. אני לא מבין מה המדינה ניסתה להשיג פה".

במשטרת ישראל נערכים לקראת שלושת הימים הקרובים ומקווים שהצעדים המקדימים שנקטו יחסכו עימותים מול חוגגים שיבחרו להפר את החוק. "סיכלנו את קיומן של חלק ממסיבות פורים המוניות שהיו אמורות להיערך במהלך השבוע", מוסיף קצין משטרה, "אנחנו פועלים במישור המודיעיני ולא רק ברשתות החברתיות כדי לאתר את המידע על המסיבות ומזהירים את המארגנים שהם מסתכנים בכתבי אישום ובמעצרים ובעבירה של הפצת מחלה".

אך למרות המאמצים המודיעיניים בשבוע האחרון, גורם במשטרה מודה כי המסיבה שנערכה אתמול בכרם התימנים בתל אביב הפתיעה אותם. "זה נראה לי יותר משהו ספונטני ולא מתוכנן שיצא מכלל שליטה וכשקיבלנו את המידע טיפלנו בזה וחילקנו דו"חות".