לא קשה לדמיין על מי נכתב השיר החדש של אושר כהן, "עד שירד הסהר" - אבל הפעם סגירת החשבונות עלתה שלב. משתמשי "אפל מיוזיק" שניגשו לשמוע את השיר החדש ולקרוא את מילותיו נתקלו בשורה שלא מופיעה בהקלטה אבל כן במילות השיר באפליקציה: "סהר הבת זונה".

סהר הבת זונה (צילום: מתוך אפל מיוזיק)
סהר הבת זונה | צילום: מתוך אפל מיוזיק

בתגובה הרשמית מטעמו של אושר, נטען שמדובר בפריצה לאפל מיוזיק. כידוע, אפל היא חברה בעלת האבטחה מהקשיחות בתעשייה. לצד זה, יש טענות מצד גורמים שונים בתעשייה כי מדובר במהלך יחצני כדי להביא אנשים לשמוע שירים באפל ובכך להגדיל את הנתונים גם שם. לפי גורמים באפל מיוזיק, "המילים לשיר של אושר כהן הוטמעו על בסיס המידע הזמין בתוכנת Musixmatch, והטעות תוקנה ברגע שהתקבלה ההתראה".

"עד שירד הסהר" עוסק, כך נדמה, במערכת היחסים הכושלת של אושר כהן עם ארוסתו לשעבר, סהר נועם. השניים נפרדו בחודש ינואר האחרון, אחרי אירוסים קצרים, ובראיון ל-mako סיפרה נועם: "נפרדנו כי הוא בגד בי פעמיים". בפזמון השיר שר כהן: "אני שונא את הסהר, מתגעגע יותר", שורה שלכאורה מדברת גם על שנאה ופחד מהבדידות של שעות הלילה, אבל גם, שוב, רמז לבת הזוג לשעבר. כאמור, השורה "סהר הבת זונה" לא מופיעה במילות השיר ה"אמיתיות", אבל כן מופיעות בדף מילות השיר באפליקציית אפל מיוזיק.

לקראת יציאת המיני-אלבום בו מופיע השיר השערורייתי, סיפר אושר כהן: "אתם מקבלים אותי הכי פתוח, הכי חשוף מאי פעם והכי שלכם". האם מדובר בטעות עריכה תמימה או בניסיון לסגור חשבון עם הארוסה לשעבר? לא ברור.

עופר מנחם מנהל יחסי הציבור של אושר כהן מסר בתגובה: "ככל הנראה פרצו לאפל מיוזיק ושינו שם את המילים כי אלה בטוח לא המילים המקוריות".