טרגדיה במוזיקה הישראלית: ליאור פרחי, מהזמרים הוותיקים בז'אנר הים תיכוני, הלך היום לעולמו בגיל 53 מדום לב. הלוויתו תתקיים הערב ב-21:30 בבית עלמין כפר נחמן ברעננה. הוא השאיר אחריו שלושה ילדים מנישואיו לשעבר והקליט בחייו 11 אלבומים.

"בצער רב, בשוק ותדהמה משפחת פרחי מודיעה על מותו של ליאור פרחי בן 53 היה בלכתו", נמסר בהודעה רשמית מטעם המשפחה. "ליאור היה מאבני הדרך של המוזיקה הישראלית והקדיש את חייו לשימור המוזיקה המזרחית. ליאור נפטר מדום לב, הותיר אחריו משפחה אהובה ושלושה ילדים".

 

לפרחי יש קריירה ארוכת שנים (אלבום הבכורה שלו, "כמו אבן שותקת", יצא ב-1995) שכוללת להיטי מדינה רבים. הזכורים מביניהם היה "תיזהר ממנה" ב-2003, שהגיע למקום הראשון בתחנות הרדיו בישראל וכמה שנים לאחר מכן קיבל גרסה חדשה יחד עם סאבלימינל בעקבות הצלחת השיר ב"האח הגדול" עם יוסי בובליל. "חשמל באוויר" שיצא ב-2008 ו"ילד רע", שיצא ב-2010 הפך לאהוב במיוחד בזכות ההשתפות שלו ב"בובה של לילה" בערוץ הספורט. בהמשך פרחי הקליט בעצמו את הפתיח לתוכנית הסאטירה.

פרחי במשך השנים הקפיד להקליט עם אמנים שהיו מחוץ לז'אנר. כבר ב-2003 הקליט עם משה דץ את "גבר משתגע" שכתב יואב גינאי והלחין פרחי עצמו. עוד לפני ש"סיגליות" זכה לחידוש מעומר אדם, פרחי הפך את השיר לקלאסיקה ים תיכונית כשהקליט גרסת חפלה כחלק מאלבומו ב-2004. "עד הסוף" היא קלאסיקה נוספת שהוציא יחד עם שלומי שבת ב-2008. קאבר נוסף ואהוב במיוחד של פרחי היה ל"שומר החומות" של להקת פיקוד מרכז ב-2016 שהפך לאהוב במיוחד.

בנוסף להיותו זמר פעיל, פרחי במשך השנים כתב שירים לאמנים אחרים כשהבולט ביותר הוא "בשבילך נוצרתי" של אייל גולן. הוא הגיש תכניות רדיו של מוזיקה ים תיכונית והקפיד לפרגן ללא מעט מהאמנים בתעשייה. רק השבוע הספיק לשדר את התכנית האחרונה שלו ברדיו לב המדינה.