אחרי תקופה ארוכה בה נטש את היצירה המקורית לטובת קאברים והביא עליו ביקורת גדולה מבכירים בתעשיית המוזיקה - עומר אדם חוזר עם אלבום חדש של חמישה שירים מקוריים בשם "חמישה לילות". את עטיפת האלבום והשירים השונים עיצב המאייר ניר פלד ("פילפלד").

בין כותבי ומפיקי האלבום ניתן למצוא בין השאר את אושר כהן, שהלחין והפיק את השיר "רק שלך" וכתב את מילותיו יחד עם אדם. השיר מתחיל כבלדה עדינה וממשיך עם ביט אלקטרוני, ונראה לפי המילים ועטיפת השיר שהוא מכוון לבת זוגו של אדם, יעל שלביה: "החיים שלנו סרט אז מה עוד יש לך לומר, אני עובד פה קשה שיהיה גדול, מפואר. ואת כזאת מפוארת ועם תכונות של מלאך, אני יורד למחתרת כדי להיות רק שלך", שר אדם.

"בזמן האחרון הרגשתי שאני חייב לחזור ליצור, ומצאתי קצת נחמה באולפנים", סיפר אדם בפוסט אינסטגרם שהעלה לרגל האלבום החדש. "גם אני כמוכם מרגיש בתקופה הזו שיש מלא רגעים שבהם התהום בין התקווה לייאוש נראית עמוקה יותר מתמיד והקושי נמצא סביב כולנו, אבל יש בי אמונה גדולה בכוח החזרה לעשייה, ליצירה, בכוח האהבה, החוסן, והאחדות".

View this post on Instagram

A post shared by Omer Adam (@omeradam)

בשיחה עם mako ניסו להסביר גורמים בכירים בתעשייה את ההחלטה של אדם לוותר על היצירה המקורית לתקופה ארוכה: "יבשו המים בבאר. הוציא אלבום ("סוף העולם") והוא לא עבד חזק, אז הלך למוכר, הקל והידוע. הלך על הבטוח. שירים שאי אפשר לפספס איתם. לא כל האלבומים עובדים תמיד, אצל אף אחד. עשה אלבום לצאת לידי חובה. וככה זה כשאתה עושה אלבום בדרך הזאת. פעם כשעומר הוציא אלבום זו הייתה בשורה, אנשים חיכו לו, ספרו את הזמן לאחור. עכשיו אף אחד לא באמת מחכה. מאז 'שני משוגעים' לא היה לו איזה להיט שבאמת הפך את המדינה".