לפחות הפתעה אחת צפויה בטקס פרסי הגראמי שיתקיים ביום ראשון הקרוב: ג'וני מיטשל, הזמרת הידועה והמוערכת, תעלה על הבמה להופעה חיה. מיטשל היא אחת האמנות המוערכות של כל הזמנים, אך בשנים האחרונות נמנעה מהופעות פומביות בשל בעיות רפואיות. היא הופיעה לראשונה מזה למעלה מעשור ב-2022 בהופעה מפתיעה בפסטיבל ניופורט ברוד איילנד - וכעת, בטקס פרסי הגראמי ה-66, תופיע שוב.

מלבד מיטשל יופיעו גם כמה מכוכבי הפופ הבולטים של הרגע, שחלקם מועמדים למספר רב של פרסים: בילי אייליש, דואה ליפה, טראוויס סקוט ואוליביה רודריגו. מלבדם יופיעו גם אמנים ותיקים ואהובים כמו U2 ובילי ג'ואל. דיווחים בשבוע שעבר טענו כי גם טיילור סוויפט תופיע - אולם מקורות בטקס הפרסים דיווחו כי השמועה אינה נכונה.

View this post on Instagram

A post shared by Recording Academy / GRAMMYs (@recordingacademy)

ב"הקלטת השנה" מתמודדים, בין היתר: Anti-Hero של טיילור סוויפט, Kill Bill של סזה, vampire של אוליביה רודריגו, Flowers של מיילי סיירוס ו-What Was I Made For של בילי אייליש, שהופיע בפסקול לסרט "ברבי". השירים של אייליש, רודריגו, סזה וסיירוס מופיעים גם בקטגוריית "שיר השנה", לצד שיר נוסף מפסקול "ברבי" - Dance the Night של דואה ליפה.

שיאנית המועמדויות השנה היא סזה, שמועמדת לתשעה פרסים בסך הכל, ביניהם פרסי הקלטת השנה, אלבום השנה ושיר השנה. אחריהן ברשימה ויקטוריה מונט ופיבי ברידג'רס, שמועמדות ל-7 פרסים כל אחת. את הטקס ינחה, זו השנה הרביעית ברציפות, המגיש והקומיקאי טרבור נואה.

טקס פרסי הגראמי 2024 ישודר ב-yes בלילה שבין ראשון לשני הקרוב ב-yes TV Drama וב-STING+. גרסה ערוכה ומתורגמת תשודר בערוץ ב-5 בפברואר בשעה 21:00.