הזמרת היווניה אלני ויטלי ביטלה את האירוח שלה במופע הענק של שלומי סרנגה - כך נודע לmako. הסיבה, לפי גורמים המעורים בפרטים, היא לחץ מצד ארגונים פרו-פלסטיניים. ההודעה הגיעה היום (ראשון), ימים ספורים לפני המופע של סרנגה שייערך ב-28 במאי בהאנגר 11.

לפי אותם הגורמים, אנשיה של ויטלי הודיעו כי היא לא תיקח חלק במופע "בגלל המלחמה בעזה", ומרגע היוודע דבר תכנונה להופיע בישראל, בין היתר בראיונות של סרנגה לתקשורת ביוון, הופעל עליה לחץ מאוד גדול על ידי ארגונים פרו פלסטינים לבטל את הופעתה. לפני מספר ימים סרנגה הגיע לאתונה לטובת חזרות, בין היתר עם ויטלי - שחיכתה לרגע האחרון כדי להודיע על הביטול. רק לפני 7 חודשים פרסם סרנגה ביצוע משותף עם ויטלי לשני שירים.

גורמים מעורים בפרטים אמרו בשיחה עם mako כי הנגנים היוונים של סרנגה, למעלה מ-11 מהם, גינו את החלטתה של הזמרת שלא להופיע בישראל, והודיעו שהם יגיעו וייקחו חלק בהופעה של הזמר האהוב. בהפקת המופע החלו לעבוד על מציאת תחליף ראוי לויטלי, ומי שנמצאה היא הזמרת היווניה המובילה, פיצה פאפאדופולו.

המופע החגיגי של סרנגה לציון קריירה ארוכה היה אמור להתקיים כבר בחודש אוקטובר הקרוב - אבל לאחר מתקפת החמאס ב-7 באוקטובר נדחה המופע. ב-mako נחשף בחודש ספטמבר האחרון כי סרנגה מחדש את שירו, "מונו" ביוונית, לרגל המופע.

פזית שחר, מנהלת יחסי הציבור של סרנגה, מגיבה לפרסום ב-mako: "אם כבר התגלה שאלני ויטלי היא אנטישמית, יותר מנשמח שהיא לא תגיע. לשלומי אין שום כוונה לארח אמן ששונא את ישראל לצידו על הבמה. אנחנו שמחים ונרגשים לארח את הזמרת היווניה הענקית פיצה פאפאדופולו ובתקווה שעד המופע נחגוג יחד את חזרתם של החטופים".