גדעון (גידי) חיאל, ממייסדי מותג מסיבות האסיד טכנו "רדיו ברלין", הוא בין הנרצחים בטבח בפסטיבל "נובה", שם מחבלי חמאס טבחו ב-260 איש. גידי, שהיה אמור לחגוג יום הולדת ב-23 בדצמבר, הגיע למסיבה ברעים עם אחותו, נועה חיאל וחברו שליו גל, שנרצחו גם כן. חברה נוספת שהגיעה איתם עודנה נעדרת.

כעת חבריו, שהכירו אותו מחיי הלילה, מספרים על האדם שהיה. "את גידי פגשתי לפני שנתיים וחצי במקסיקו בפסטיבל טראנס. זה מצחיק להגיד את זה עכשיו, אבל לא הכי התחברנו בהתחלה", עומר אליהו, שותף של חיאל ב"רדיו ברלין". "ככל שיצא לי לבלות איתו יותר זמן ולהיות בחברתו, הבנתי שלא נתקלתי בחיים באיש כזה. בן אדם שהיה בו רק טוב, אור, שמחה, אושר ונתינה. במערכות היחסים של שותפים יש את השוטר הטוב והשוטר הרע, אני הייתי השוטר הרע כי הוא פשוט היה בן אדם טוב, שעושה צחוקים ומתחבר לכולם. זה איש שכל הסצנה מכירה ואוהבת, אין מישהו שהוא לא נגע בו".

רדיו ברלין (צילום: סוף בן חיים)
מימין לשמאל: עומר אליהו, גידי חיאל, אלינה וורקו ומשה אבוטבול | צילום: סוף בן חיים

"קיבלתי את ההודעה מחברים, אבל זה היה רק משהו פורמלי", הוא מספר. "כבר מהיום השני שהוא נעדר פחדתי מהרגע הזה וברמה מסוימת התכוננתי אליו, אבל זה עד היום מטלטל אותי. הוא לא היה חבר שלי, הוא היה שותף נפש שלי. גרנו ביחד שנתיים אחד בתוך התחת של השני והחלטנו להקים ביחד את המותג הזה שזה החלום שלנו. זכיתי לנשום גידי 24/7 למשהו כמו שנתיים".

ומה יהיה עם "רדיו ברלין"? אליהו מספר: "כשקיבלתי את ההודעה רציתי לזרוק הכל כי זה לא החזון שלי לבד, אלא של שנינו, אבל התגובות שקיבלתי מחברי קהילה, שחלקם נפגעו בנובה וחלק נרצחו, וגם מהמשפחה של גידי שתמיד היו מאחוריו יודעים שזה מפעל חיים שלו – אין לי ברירה אלא להמשיך. 'רדיו ברלין' חייב להמשיך להפיץ את האור של גידי ולשמח את מדינת ישראל".

View this post on Instagram

A post shared by RADIO BERLIN (@radioberlintlv)

בהספד של הפקת רדיו ברלין, אותה הקים, נכתב: "משפחת רדיו ברלין כואבת ושבורה מלכתו בטרם עת, מהירצחו של גידי חיאל, המייסד של הקהילה והלב הפועם שלה. את החיוך של גידי קשה היה לפספס. אין כמעט בליין שלא ידע, אהב, חיבק והוקיר את האור והטוב שיש בו. רדיו ברלין הייתה משימת חייו של גידי להפיץ אור ואהבה, לשמח את עם ישראל, לעשות טוב לאנשים בלב. במותו ובחייו ציווה לנו לשמוח, לרקוד, להשתחרר ולהאמין בטוב. חובתנו להמשיך את דרכו ולמלא את צוואתו: לעולם לא להפסיק לרקוד. אנחנו עוד נדע ימים יפים יותר, ובהם נחזור ולשמוח. לנצח אחי".

"כולנו בהלם. גידי אחד האנשים הכי מוכשרים, טובים וערכיים שיצא לי לעבוד איתם", סיפר בשיחה עם mako עידן מן, סמנכ״ל פלטפורמת GO-OUT למכירת כרטיסים וניהול אירועים, שעבד עם חיאל. "הוא היה מהמובילים של סצנת חיי הלילה בישראל והקים פרויקט מדהים שהיה בשיא ההצלחה שלו, אנחנו נתגעגע אליו מאוד ונמצא את הדרך להנציח אותו".