סרן במיל' שאול גרינגליק ז"ל, קצין בגדוד 931 בחטיבת הנח"ל, בן 26 מרעננה, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. לפני שלושה שבועות, בעת שיצא להתרעננות מהלחימה, הגיע על מדים לאודישן ב"הכוכב הבא לאירוויזיון", שר את "עטלף עיוור", הרים את המסך ועבר לשלב הבא.

עם היוודע נפילתו של גרינגליק ז"ל כתב השופט עדן חסון: "מה זה העולם הזה. איזה איש מדהים, שנון, זמר מעולה. זכיתי להכיר אותך מעט".

איתי לוי ציטט את אחת השורות משיר האודישן: "כשנגמר לי האוויר אני בוכה לבד, ברכב" והוסיף: "שאול גרינגליק, הלב נשבר. יהי זכרו ברוך".

שירי מימון כתבה: "החדשות תפסו אותי בזמן שקילחתי את הילדה שלי. הסתכלתי על העיניים הקטנות והתמימות שלה שלא מבינות כמה אמא שלה עצובה, כל יום יותר, נשברת מבפנים עוד קצת. שאול גיבור יקר שלנו, לא הספקנו להכיר אותך כמו שרצינו, אבל זכינו לשמוע את הקול היפה והמנחם שלך. אני זוכרת את המשפחה שלך שמחה ומתרגשת בשבילך, ועכשיו הם איבדו אותך. אי אפשר להבין. נוח על משכבך בשלום. יקר שלנו, נזכור אותך לעד ואת כל החיילים שנלחמים בשבילנו".

רן דנקר כתב: "רואה את החדשות וכבר לא מסוגל. קשה להאמין שלפני רגע שרת מולנו. המוזיקה שלך, השירה שלך והעיניים שלך נחקקו בזכרוני. אין לי מילים".

אסף אמדורסקי ספד: "בשורה איומה נחתה עלינו. שאול גרינגליק, בחור מתוק ויפה עיניים מרעננה, שם אותנו, את כולנו לפני טובתו עצמו. עזב את תכנית הטלוויזיה ואת השירה וירד לעזה ללחום עם חבריו הגיבורים. שאולי נפל היום בקרב והעצב קשה מנשוא. הלווייתו תתקיים מחר ב-13:00 בבית העלמין הצבאי ברעננה. תנחומיי לחבריו ומשפחתו".

קרן פלס כתבה: "לפני שבוע, בסינון האחרון שלנו לנבחרת, כשנגמר היום, לא זזתי מהאולם. שאלתי: 'איפה שאולי?'. 'הוא פרש', ענו לי, 'מילואים. לא הסכים להשאיר את חברים שלו לבד אפילו ליום אחד'. נשארתי בלי מילים. כמעט פרשתי ביחד איתו. שאולי היה הקול והאישיות שהכי תפסו אותי. אמרתי לכולם אחרי שהוא שר לנו, בשיחות המסדרון האלה, כשאנחנו נחים רגע בין לבין ומדברים בלי מצלמות או פוזה של 'שופטים', שהוא הדבר האמיתי. בעיקר בתוך התקופה ההופכת הזאת. גבר יפה, צנוע, נעים הליכות ועוצמתי דווקא בשבריריותו הלא מתנצלת. הוא לא התחפש לדמות הלוחם, שלא פוחד מכלום, פשוט היה כזה - לוחם אמיץ, שגם פחד באומץ! שאול גרינגליק ז"ל הגיע אלינו ישר מהמילואים ואיך שנגמר האודישן חתך לעוד תרגיל לילה. אמרתי לו שעליו אני סומכת. זה הקול שלי כישראלית השנה באירוויזיון האנטישמי ושישרפו כולם. ככה, במדים. עם חיוך שיש בו כל כך הרבה עתיד. הכל נקטע. נשאר פוטנציאל של אדם שיכול היה להיות כל מה שרק ירצה אך הגורל רצה אחרת. זאת מציאות מזעזעת שמזעזעת אותנו כל יום כבר 81 ימים. שאול גרינגליק זכרונו לברכה. רק בן 26, קצין בחטיבת הנח"ל. לוחם אמיץ שחירף את נפשו עבור החיים של כולנו, סיים את חייו. אני עצובה. הלב עם המשפחות. משפחות הנופלים והחטופים. שלא יקטע כאן אף קול יותר לעולם".

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Keren Peles | קרן פלס‎‏ (@‏‎kerenpeles‎‏)‎‏

רותם סלע כתבה: "שאולי, הלב מסרב להאמין. הגעת למפגש הראשון שלנו וישר הכנסת איתך כל כך הרבה שמחה ואור. ישבת מוקף במשפחה היפה שלך שהסתכלה עליך בגאווה עם עיניים נוצצות. מה עובר עליה עכשיו? אני אפילו לא מסוגלת לדמיין. הקסמת אותנו, הצחקת אותנו, אפילו קמנו לרקוד יחד. כמה יופי, כמה כישרון, כמה עצב. פשוט בלתי נתפס. איזו מציאות נוראית. הלב שלי שבור. אני שולחת תנחומים וחיבוק חזק למשפחה, שלא תדעו עוד צער. תשיר ותרקוד למעלה, ילד יפה תואר שכמוך, תראה לכולם שם כמה אתה כוכב".

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Rotem Sela‎‏ (@‏‎rotemsela1‎‏)‎‏

המגיש אסי עזר, ספד לו: "שאולי היקר נפל בעזה. נפגשנו רק פעמיים, בריאיון לפני האודישן לכוכב ובאודישן עצמו. פגישות קצרות, אבל לא היה צריך יותר מזה כדי לראות את הקסם שבו. איש חייכן, כזה שאתה מיד רוצה שיהיה חבר שלך. זמר בחסד, עיניים טובות. ועכשיו הוא איננו. אני מבקש לשלוח את תנחומיי, בשמי ובשם כל צוות התוכנית, למשפחה שלו. הלב של כולנו מלא צער. הלוואי והסיוט הזה יגמר כבר. יהי זכרו ברוך".

מקשת 12 וטדי הפקות נמסר: "הלב נשבר. משפחת קשת 12 וטדי הפקות כואבים את מותו של שאול גרינגליק, קצין לוחם בחטיבת הנח"ל שנפל היום בקרב בצפון רצועת עזה. שאול השתתף בעונה הנוכחית של 'הכוכב הבא' וריגש את כולנו. אנו מוסרים תנחומינו ומשתתפים בצערם העמוק של בני המשפחה והחברים. הפרק הבא של 'הכוכב הבא' יוקדש לשאול. יהי זכרו ברוך".