עודד דוידוב השכיב את הילדים לישון ונכנס לאולפן הקטן שבנה לו בביתו לפני כשבועיים. השעה הייתה בערך תשע וחצי בערב, והוא ישב מול תוכנת עריכת סאונד כדי לתת ביטוי לבדיחה מוזרה שרצה בינו ובין אשתו בתקופה האחרונה: חיבור מוזר ואבסורדי בין Sound of Silence, השיר הקלאסי של סיימון וגרפונקל, לבין הקלטת ווטסאפ מצחיקה שהפכה ללהיט אצלם בבית: "אולי נחש אותי נחש, אולי קרס אותי קרץ". דוידוב, איש סאונד ומפיק מוזיקלי, סיים את כל העניין תוך חצי שעה, והעלה את הסרטון המוזר לטיקטוק שלו בעשר בלילה. כשהתעורר בשלוש וחצי לפנות בוקר מקולו של התינוק, הציץ בטלפון וראה שלסרטון המטופש שפרסם יש 30 אלף צפיות - וזה בשעות שבהן כולם מזמן ישנים. "אמרתי, 'טוב, העולם השתגע'", הוא מספר עכשיו בשיחה עם mako.

דוידוב, ראש מסלול ההפקה המוזיקלית בבית הספר "רימון", אחראי לאחד הלהיטים הכי ביזאריים של התקופה האחרונה: לא שיר מלחמה או שיר זיכרון מרגש אלא פשוט גרסה מוזיקלית להקלטה קולית קורעת, של עובד שמתלונן בפני המעסיק שלו כי "נחש אותו נחש" בזמן שישב "מתחת לעץ של הטין" (ואם אתם לא מבינים מה זה העץ של הטין, יש לנו תשובה בשבילכם). הגרסה המוזיקלית ל"נחש אותי נחש" הפכה ללהיט ענק תוך זמן קצר, אבל זהות המעבד נותרה אלמונית: בחשבון הטיקטוק שלו עלה רק אותו הסרטון, ולמרות שמגוון כוכבים ישראליים תרמו את הגרסה שלהם ללהיט - הוא נותר בשתיקתו. אבל איתרנו אותו לראיון, כדי לשמוע מאיפה הגיע החיבור המוזר בין ההקלטה לשיר, ומה הוא חושב על ההצלחה המסחררת והביזארית.

@odeddavidov אולי נחש אותי נחש? אולי קרס אותי קרץ?#soundofsilence #נחשאותינחש #קרץ #קרץאותי #קרסאותיקרץ #foryou ♬ Snake of silence - Oded Davidov

"ההקלטה המקורית של השיחה רצה בטיקטוק לפני חצי שנה בערך, ואיכשהו נתפסנו על זה במשפחה", מספר דוידוב. "יש לי ילד בן 5 והוא ממש נתפס על זה, 'נחש אותי נחש', 'קרס אותי קרץ'. יום אחד התחלתי לשיר את זה במטבח עם אשתי עם הלחן של סיימון וגרפונקל, לא יודע. טמטום כזה, בדיחות של המשפחה", הוא מסביר. כאמור, כל העסק לקח חצי שעה - והפך ללהיט בקצב מבהיל: אבי אבורומי ומור ביצעו את השיר לחיילים, כנ"ל יגל אושרי, חיילים צילמו עצמם שרים את השיר בשטחי הכינוס - טירוף מערכות מוחלט. דוידוב מספר שהוא בכלל לא מחשיב עצמו "יוצר תוכן", אבל הוא רשום על עוד כמה הלצות ויראליות מהשנים האחרונות: בשירותו כחייל בגלי צה"ל היה אחראי על "נערת חלל", הקאבר של קובי פרץ ל-Cosmic Girl של ג'מירוקוואי ופרסם גם גרסה פופולרית לטרנד הסרטונים "היטלר מתעצבן".

גולשים רבים העלו את הסרטון של דוידוב מחדש בעצמם וגרפו מאות אלפי צפיות, אבל הוא לא כועס על ה"גניבה": "שמע, אין פה כסף, המילים לא שלי, הלחן לא שלי, הזכויות על ההקלטה לא שלי". גונב מגנב פטור, כמו שאומרים. "חברים אומרים לי למנף את זה, יש חבר שאמר לי: 'איזו אכזבה תהיה לך כשתנסה לשחזר את ההצלחה', וזה ממש נכון. זה נהיה כל כך משוגע הדבר הזה, שלא משנה כמה יצליח הדבר הבא שאעשה, זה לא ישגע את המדינה כמו שזה שיגע".

@aviaburomi @Mor_reveii ♬ צליל מקורי - Avi Aburomi

תעלומה אחת נותרה: למה, לדעתו של דוידוב, הפך ה"שיר" הזה ללהיט כל כך גדול? "יש משהו בכמה שהבחור הזה מסכן, בהקלטה המקורית. באמת שהוא מסכן", הוא אומר וצוחק. "העיוות של הסאונד בשיר מוציא ממנו עוד יותר מסכנות, הסאונד נורא לאט וזה מתחבר למסכנות הלאומית שכולם מרגישים עכשיו", הוא מסביר. "וההקלטה פשוט מתיישבת על הלחן הזה בקטע קריפי, ו'אני נבוח' זה פאנצ'ליין מהספרים. ודווקא שתי השורות באמצע, שלא ידעתי מה לדחוף, עם 'אלעד ערב טוב מה נשמע', לא מסתדרות עם המנגינה, וביחד זה יוצר קוקטייל של טמטום ורגש". קוקטייל של טמטום ורגש - נשמע כמו הגדרה קולעת לתחושות של רבים מאיתנו בחודשיים האחרונים.