אריק סיני מזכיר לא פעם ב"הכוכב הבא לאירוויזיון" את החבר הוותיק, שלמה ארצי, שהעניק לו את שירו הראשון שבהמשך הפך ללהיט גדול: "שיר פרידה". הערב (רביעי), סיני חושף את הקרע ביחסים שנוצר בינו לבין ארצי.

"אני אוהב אותו. הייתה בינינו חברות לא של כל יום, כל שעה. החברות הזו דעכה", מגלה סיני ומסביר על האירוע שבעקבותיו הקשר ניתק: "בשיא החברות שלנו החלטתי שאני טס לארצות הברית. היה פה כישלון של אלבום, 'שמועות על גשם'. שלמה מאוד לא אהב את זה. הייתה בינינו אהבה מטורפת. הוא אמר: 'איך אתה מעז בכלל?'".

"שלמה אמר לי משפט: 'יש לך קיוסק, אתה עוזב את הקיוסק וחושב שהקליינטים יישארו? לא. איזה דימוי זה".

בפרק הקודם סיני ביצע על בימת "הכוכב הבא לאירוויזיון" את "שיר פרידה" וסיפר איך נוצר הקשר החברי והמקצועי עם ארצי: "זה השיר הראשון שהקלטתי ויצא לרדיו, דצמבר 1977. הייתי זמר בכל מיני להקות רוק ואמרתי: יאללה, אני רוצה להקליט גם. ירדתי עם הכלב שלי לשדרות בן גוריון ופגשתי את שלמה ארצי. ניגשתי אליו: אתה יכול לכתוב לי שיר? הכרנו מהלהקות הצבאיות. אני הייתי בלהקת גולני, הוא בחיל הים. הוא אמר לי: 'עכשיו? בגיל 28 אתה רוצה להתחיל? זה קצת מאוחר, אבל תבוא לבריכת גורדון".

"שנים אחרי זה שלמה אמר לי: 'כל כך קיוויתי שלא תבוא'. כשבאתי לבריכה הוא אמר: 'יש שיר שכתבתי לפני כמה ימים: זה שיר פרידה'. לקחתי את זה למקום שאני רציתי אז, קאנטרי עם מפוחיות. כולם חושבים שזה ארצי, כי כמה שנים אחרי זה הוא הקליט את זה עם בן - אבל אני המקור. השיר הצליח ברמות שלא ידעתי איך לאכול את זה בכלל".