גיל עופרים, כוכב פופ גרמני ובנו של אבי עופרים, עלה לכותרות העולמיות כשטען שחווה אנטישמיות על בשרו בעיר לייפציג. עופרים סיפר כי הגיע לקבלה של מלון, חיכה לעשות צ'ק אין, ועוכב. הוא עוכב, לטענתו, על ידי עובד במלון שאמר לו: "תסתיר את שרשרת מגן הדוד שלך ואז תוכל להיכנס". הסיפור הכה גלים בגרמניה ומחוצה לה, אלא שמהר מאוד הגיעו סימני שאלה: בצילומים שהגיעו ממצלמות המלון נראה שעופרים כלל לא ענד את השרשרת. פתאום הדמעות של עופרים בסרטון בו סיפר על המקרה נראו כדמעות תנין. עכשיו, בבית המשפט בלייפציג, עופרים הודה: "בדיתי את התקרית".

לפני כשלושה שבועות, לפני שעמד למשפט בגין הוצאת דיבה, עופרים עדיין נשמע בטוח בעצמו: "אני יודע מה קרה לי. הסיפור הוא לא העובד, אלא האנטישמיות", טען עופרים בפני מגזין Welt am Sonntag. "אני שמח שכל הסיפור מגיע לסופו, ואני סומך על מערכת המשפט", הכריז. ההסבר של עופרים לתיעוד מהמלון מוזר: הוא טען כי האמירה "תוריד את השרשרת" הגיעה מאדם שעמד מאחוריו, ולא ראה שאינו עונד שרשרת. "הם זיהו אותי, כי בדרך כלל אני עונד מגן דוד", הסביר. בראיון נשאל עופרים אם היה עושה משהו אחרת מאז פרסום התקרית. "לא יכולתי לדמיין כמה הסרטון הזה יעורר אנשים. הוא עדיין בפרופיל האינסטגרם שלי, וזה עונה על השאלה. הייתי עושה את זה שוב", אמר לפני המשפט.

המועצה המרכזית של יהודי גרמניה גינתה בתוקף את עופרים לאחר שהודה במהלך המשפט כי שיקר: "הסב נזק גדול לקורבנות של אנטישמיות אמיתית", אמרו עליו. עופרים, כך נראה, מחק את חשבון האינסטגרם שלו, בו פרסם בשעתו את הסרטון בו סיפר על המקרה, וכן התנצל בפני עובד המלון. בית המשפט הורה לו לתרום סכום של 10,000 יורו לקהילה היהודית בלייפציג ולמוזיאון בית ועידת ואנזה בברלין.