הודעה שרצה בווטסאפ, בטוויטר, בפייסבוק, ואיפה לא בשבועות האחרונים תפסה את תשומת לבנו: "יש לי בקשה קצת מוזרה בעת הזו, אבל אודה לכם אם תקראו ותעבירו הלאה", נפתח הפוסט שכתבה רחל קשת. "הבן שלי נלחם בעזה. לפני שלקחו להם את הטלפונים הוא ביקש ממני רק דבר אחד: 'אמא, כשניכנס לעזה תדאגי שיהיה לקליפ שלי 100 אלף צפיות'. זה שיר כמעט נבואי שהוא כתב והלחין לפני שנתיים כשהיה שמיניסט, השיר נקרא 'בלדה להפגת חרדה'". על הפוסט חתומה רחל קשת - יוצרת תיאטרון, ואמו של המוזיקאי הצעיר מעיין חיים קשת. בשיחה עם mako היא מספרת על בנה המוכשר, על השיר שכתב והלחין, וכבר עומד כעת על 93 אלף צפיות, ועל הדאגה בזמן שהוא נמצא בעזה: "פשוט שיחזור כבר. זה בלתי נסבל".

מעיין חיים, מספרת אמו, הוא ילד שני מתוך שישה אחים - והפגין כישרון מוזיקלי מגיל צעיר. הוא גדל בתקוע, בבית עם אמא מתחום התיאטרון ואבא שלמד מוזיקה באקדמיה וניגן בלהקת חתונות. "בדיוק נזכרתי שבבר מצווה שלו הוא ניגן ושר את The Fool on the HIll של הביטלס", מספרת רחל. בתיכון הוא כבר הוציא אלבום של ממש שכתב והלחין, ואמא, כמובן, הייתה גאה. המוזיקה של מעיין חיים מזכירה את שירי הפסנתר המהורהרים והרוחניים של אביתר בנאי, אבל עם טוויסט. "בלדה להפגת חרדה", השיר שמעיין חיים ביקש מאמו שתפיץ, מתחיל גם הוא כקטע כבלדה אלקטרונית מלנכולית ונגמר בתור קטע טראנס מרים.

אחרי שהוציא אלבום התכונן מעיין חיים לשלב הבא - התגייס לשירות קרבי, עבר הכשרה כחובש ושירת בקורס המ"כים של צה"ל. עוד במוצאי שבת של ה-7 באוקטובר הגיע לגבול הדרום. "הוא התקשר אליי וסיפר לי, 'אנחנו ביישוב בדרום, גרים פה באיזה בית מחורר לגמרי מכל הכיוונים, יש גופות של מחבלים ברחובות אבל אין באמת פעילות, אז אני יושב בספרייה של היישוב וקורא, יש פה אחלה ספרייה'. אתה מבין? זה הילד", היא מספרת. כבר מעל 40 יום שהוא לא בבית, אבל באחד הימים הגיעה לבקר אותו ואת חבריו לפלוגה. "ואז הוא אמר לי, 'אמא, כשאני בעזה את דואגת שיהיו לי מאה אלף צפיות לשיר, 'בלדה להפגת חרדה' זה הדבר הכי מתאים עכשיו".

וכך היה - לצד החרדה העצומה והדאגה לבנה שנמצא עם חבריו לפלוגה בעזה, רחל התחילה לעבוד פול טיים בהפצת השיר של בנה. "התחלתי לעבוד בזה", היא משחזרת, "התחלתי לשלוח ווטסאפים וזה התגלגל, תרגמנו את הווטסאפ לאנגלית, זה רץ, ואז העליתי את הפוסט בפייסבוק ומלא שיתפו. פתאום רני רהב משתף, יאיר אורבך, יאיר שרקי, אנשים כבר שואלים אותי לכמה צפיות הגענו", רחל מספרת.  "מישהי ראתה אותי בסופר, אמרה לי 'את רחל קשת? כל הכבוד, איזה שיר מדהים, ראיתי שהגעתם ל-80 אלף!'. מישהי שלחה לי הודעה וסיפרה שכשהיא לא נרדמת היא שמה את השיר הזה בלופ. יש בו משהו נבואי. בהתחלה לא הבנתי מה זו הכותרת, 'בלדה להפגת חרדה'. אבל לאמנים יש לפעמים חוש נבואי. כאילו השיר הזה נכתב על התקופה שלנו".

בימים כתיקונם, עוסקת רחל בתחום התיאטרון: "אני יוצרת בעיקר בתיאטרון הפרינג', עשיתי הצגות בפסטיבל עכו, יש לי גם בית ספר למשחק, אבל אני לא רוצה שאף אחד יחשוב שאני עושה את כל זה בשביל פרסום", היא ממהרת להצטנע. "בסוף אני עושה את זה בשביל מעיין חיים. אני מרגישה שכל עוד שומעים את השיר שלו אז שולחים לו אהבה וכוח כשהוא שם".

מעיין חיים, מספרת אמו, הכיר את שני לוק ז"ל - הצעירה שנרצחה על ידי מחבלי חמאס במסיבה ברעים. "חדי עין ישימו לב לשתי ראסטות שמפארות את ראשו", כתבה רחל בפוסט שלה שהפך ויראלי. "את הראסטות עשתה לו שני לוק ז"ל שנרצחה במסיבה". בשיחה עם mako היא מספרת: "מיד במוצאי שבת הוא סיפר לו שזו היא. הוא לקח את זה מאוד קשה, ובלחימה חבר מהכיתה שלו נהרג".

כיום, שבועיים וחצי אחרי שנכנס ללחימה, רחל משתגעת מדאגה לבנה - ומקבלת ממנו סימני חיים מדי כמה ימים מחבריו לפלוגה שיוצאים להפוגה. "זה חרדות שאין לתאר. כל מה שאני עושה בלילה זה לראות סרטוני טיקטוק של חיילים חוזרים להורים", מספרת האם הדואגת. "פשוט שיחזור כבר. זה בלתי נסבל. הבלאגן של ה-7 באוקטובר הוא טראומה מכל כך הרבה חזיתות, אבל עכשיו הדברים מתנהלים אחרת, אז שיחזור כבר אבל שיעשו מה שצריך כמו שצריך", היא מסכמת. "אני מקווה שהחטופים שלנו יחזרו בשלום". לקראת סוף השיחה היא מוסיפה: "אתה יכול להגיד גם שיש לו עוד שירים יפים, שיכנסו לשמוע? במיוחד 'כמו אדם' ו'דגל אדום'". בוודאי שאני יכול להגיד - אז כנסו לשמוע: