מטאליקה לארס אולריך (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
מי בא ללארסי. אולריך | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

חברי להקת מטאליקה - ג'יימס הטפילד, לארס אולריך, קירק האמט ורוברט טרוחיו - נחתו הבוקר בשעה 6:00 בנמל התעופה בן-גוריון ותחת אבטחה כבדה הגיעו למלונם בתל אביב, בו ישהו עד סמוך למועד ההופעה הערב ב-20:30 באיצטדיון רמת-גן.

בניגוד למקובל ועקב לוחות הזמנים הצפופים לא תקיים הלהקה מסיבת עיתונאים בישראל, וככל הנראה לא תקיים גם באלאנס לפני ההופעה. תחת זאת יפגשו חברי מטאליקה כמה חברים ישראלים ממועדון המעריצים הבינלאומי שלהם.

לעותם, מאות מעריצים של הלהקה, ברובם צעירים, כבר ממתינים בשעה זו באיצטגיון רמת-גן, בתקווה לשמוע מבחוץ את הבאלאנס שתעשה מטאליקה באיצטדיון, אם אכן יקרה. בינתיים נאלצים במעריצים להסתפק בבאלאנס של להקות החימום "אורפנד לנד" ו-"High On Fire".

השמועה שהופרכה: אורפנד לנד לא ביטלו

אתמול, במקביל להודעה של מפיקי המופע על הוזלת מחירי הכרטיסים ל-200 ש"ח בלבד ליציע המערבי לבני 21 ומטה, נאלצה להקת החימום הישראלית "אורפנד לנד" להזים את השמועות על ביטול הופעתה. ברחבי הרשת נפוצה שמועה כאילו "אורפנד לנד" מבטלת את מופע החימום שלה הערב ברמת-גן ובכך מוותרת על חלום אותו חולמות להקות מטאל רבות במעמדה ברחבי העולם - לחמם את מטאליקה מול עשרות אלפי צופים.

הסיבה לביטול, על פי השמועות, היתה ויכוח שהתעורר בין הצוותים המלווים של הלהקות - מטאליקה ואורפנד לנד - בנוגע לשהות של אנשי צוות טכניים של אורפנד לנד על הבמה בזמן הופעתה. אולם, כאמור, הזים הסולן של אורפנד לנד קובי פרחי את השמועה והודיע נחרצות: "אנחנו מופיעים כמתוכנן".

השמועה שהופרכה 2: אקסל רוז לא יתארח

אקסל רוז (צילום: Evan Agostini, GettyImages IL)
נשאר בבית. אקסל רוז | צילום: Evan Agostini, GettyImages IL

שמועה נוספת שהופצה בימים האחרונים טענה שאקסל רוז, סולן להקת גאנז נ' רוזס, צפוי להתארח בהופעה של מטאליקה, הערב באיצטדיון רמת-גן. המקור לשמועה הוא אחד מאנשי הצוות הטכני של מטאליקה, שסיפר למעריצים של גאנז נ' רוזס בישראל שהלהקה שומרת מיקרופון אחד לאקסל, ושהמיקרופון מסומן במפרט הטכני של הלהקה על הבמה.

כמובן שהשמועה אינה נכונה ואקסל רוז לא צפוי הגיע הערב להופעה באיצטדיון רמת-גן. בהפקת המופע של מטאליקה מבקשים להדגיש נקודה זו, כדי להימנע מהאשמות על הפצת שמועה, שתזכיר את השמועה שהופצה בשנה שעברה על כך שג'סטין טימברלייק צפוי להתארח בהופעה של מדונה בפארק הירקון.

לוח הזמנים להערב

מטאליקה תעלה לבמה באיצטדיון רמת-גן ב-20:30 בדיוק. המופע שלה יימשך כשעתיים וחצי. להקת החימום "High on fire" תופיע ב-18:30 ו"אורפנד לנד" הישראלית תעלה לבמה ב-19:15. דלתות האצטדיון יפתחו בשעה 17.30. מארגני המופע ממליצים לקהל רוכשי הכרטיסים להקדים בואם לאצטדיון - המופעים יחלו בדיוק בזמן.

>> בונו נפצע בגבו ונותח בעמוד השדרה. U2 דוחים את המשך סיבוב ההופעות