דרים ת'יאטר הופעה 11 (צילום: רועי ברקוביץ')
הם חוזרים. דרים ת'יאטר | צילום: רועי ברקוביץ'

עכשיו זה רשמי: כפי שפורסם כבר - להקת דרים תיאטר, ענקי הפרוגרסיב מטאל, מגיעים שוב לישראל ויופיעו בגני התערוכה בתל אביב ב-19.7 ב-20:00. מחיר כרטיס: 299 כרטיס רגיל, 499 וי.איי.פי - ישיבה בטריבונה.

כזכור הופיעה דרים ת'יאטר בישראל ביוני 2009 בהופעה שהביאה לגני התערוכה בתל אביב מעל לעשרת אלפים מעריצים נלהבים שזכו להגשים חלום ולצפות בהופעה של הלהקה האהודה עליהם.

הלהקה הוגדרה על ידי מבקרים כ"הרכב אלכימי ווירטואזי, עם הופעות המצטיינות בוורסטיליות רבה המותאמת לקהל המקומי", לרבות הבחירה בקאברים מטאל-פרוגרסיביים מפתיעים (פינק פלויד, דיפ פרפל, איירון מיידן)- מה שצפוי לקרות בהופעתם בישראל.

גיטריסט הלהקה ג'ון פטרוצ'י אמר לאחרונה כי הלהקה צפויה להקליט בקרוב אלבום חדש. דרים ת'יאטר גם תשוב בישראל עם מתופף חדש וללא עם מתופפה האגדי מייק פורטנוי, שעזב את ההרכב וטרם הוכרז המחליף הרשמי שלו. בינתיים מצא קלידן דרים ת'יאטר ג'ורדן רודס את הפנאי לארח בהופעתו את הצמד הישראלי RNL במחווה יוצאת דופן.

דרים ת'יאטר הופעה 14 (צילום: רועי ברקוביץ')
הטירוף חוזר איתם. ההופעה בגני התערוכה בשנה שעברה | צילום: רועי ברקוביץ'

המציאו מחדש את הפרוגרסיב-מטאל

דרים-תאטר ידועה בכך ששילבה בהצטיינות בין רוק מתקדם מהסוונטיז (Rush, Genesis, Marillio, King Crimson) לבין מטאל מלודי (Queensryche, Fates  Warning ועד Metallica), שילוב שהוביל למכירת למעלה מ2.1 מיליון אלבומים בארה"ב, ולמעלה מ-10 מיליון ברחבי העולם. ב-16 בנובמבר 2010 , זכתה הלהקה בפרס ה"נובל" של תעשיית המוזיקה, כשנכנסה רשמית ל The Long Island Music Hall of Fame.

הלהקה, שנוסדה ב1985 ע"י ג'ון פטרוצ'י (גיטרה), ג'ון מיונג (באס) ומייק פורטנוי (תופים) בבוסטון, החלה את דרכה כלהקת קאברים לאיירון מיידן וראש, אחרי שהצטרפו אליה כריס קולינס (סולן) וקווין מור (קלידים) הם החלו ליצור חומרים מקורים, הופיעו בניו-יורק רבתי ושחררו אי.פי שהיום הפך לפריט-אספנים.

שנתיים לאחר מכן קולינס פרש וארלי דומיניצ'י הפך לגרון של הלהקה, שכעת כבר שינתה את שמה ל"דרים ת'יאטר" ע"ש בית קולנוע ישן בשם "When Dream and Day Unite" בקליפורניה. מיד אחר כך הקליטו את אלבומם הראשון שיצא ב-1989, אך הפריצה הגיעה רק ב-1992, לאחר שהצליחו למצוא את הסולן שיעמוד בסטנדרטים שלהם. ג'יימס לאברי הצטרף ללהקה ואלבומם השני הגיע למעמד אלבום זהב בארה"ב ופלטינה ביפן. מ-1994 ועד היום יצאו תשעה אלבומים נוספים.

הצטרפו ל"מיליציית המטאל" בפייסבוק