אוזי אוסבורן 6 (צילום: נועה מגר)
חוזר ללהקת האם. אוזי אוסבורן בהופעה בישראל | צילום: נועה מגר

חברי להקת הרוק הכבד הותיקה "בלאק סאבאת'" הודיעו על איחוד ההרכב המקורי, יציאה לסיבוב הופעות עולמי והקלטת אלבום חדש, לראשונה מזה שנים.

חברי ההרכב המקורי של "בלאק סאבאת'" - הסולן אוזי אוסבורן, הגיטריסט טוני איומי, הבסיסט גיזר באטלר והמתופף ביל וורד כינסו מסיבת עיתונאים בהנחיית הנרי רולינס במועדון "וויסקי אה גוגו" המפורסם ואישרו בה שהם חוזרים לנגן יחד. הארבעה סיפרו שהם כבר עובדים בשקט מזה זמן על אלבום חדש בהפקת ריק רובין (מטאליקה, סלייר, סיסטם אוף א דון).

יהיה זה כאמור אלבומם החדש הראשון מזה שנים. הפעם האחרונה בה ניגנו יחד היתה ב-2006, אז נכנסו ל"היכל התהילה של הרוקנ'רול". הסיבוב האחרון שלהם עם אוזי אוסבורן כסולן היה ב-2005.

הלהקה מצפה להתחיל להקליט את האלבום כבר בינואר הקרוב. אוזי אוסבורן סיפר שנכתבו כבר 7-8 שירים חדשים על ידי גיזר בטלר, וושהם ממש בסגנון ובסאונד של סאבאת' הישנים. "הדברים שטוני כתב פשוט מבריקים", אמר אוזי. "Black Sabbath" אישרו כבר את הופעתם הראשונה בפסטיבל "download" הבריטי. הופעות נוספות שלהם יתפרסמו בהמשך.

הגיטריסט טוני איומי הצהיר: "זה עכשיו או לעולם לא, אנחנו מסתדרים נהדר יחד והכל מעולה ... זה כמו לשים כפפה ישנה על היד, פשוט נפלא". איומי לא הזכיר בדבריו את הסכסוך המשפטי בינו לבין אוסבורן שהגיע לפיתרון רק השנה. חברי הלהקה התבדחו על הטיפול המסור של רובין בכך שהוא מתקשר אליהם כל חמש דקות כדי לבדוק שהכל בסדר.

>> הצטרפו ל"מיליציית המטאל" בפייסבוק