גרג פוקיאטו סולן "דילינג'ר אסקייפ פלאן" הבטיח שהם "יהרגו את עצמם על הבמה" - וקיים. טירוף, שיגעון, חולי נפש, מוזיקאים  מחוננים, אנרגיות פסיכיות ,פרפורמרים מדהימים. צריך לחבר יחד את כל המילים הללו בשביל לתאר את ההופעה של דילינג'ר אסקייפ פלאן אתמול בארץ, שתיחקק עמוק בזיכרונם של 800 המעריצים שפיצצו את הבארבי.

קאבר גדול ל" She's So Heavy" של הביטלס

את הערב פתחו "7% Mind Usage", ששברו שתיקה לאחר תקופה ארוכה ללא הופעות. לצערנו הופעת החימום הייתה ממש קצרצרה ואנשי 7% לא הראו את מלוא יכולתם לקרוע הופעה עם שינויי קצב וצרחות, לצד שבירות חדות לקטעים שקטים. הלהקה המיוחדת הזו בחרה לסיים את הופעתם עם קאבר גדול  ל" She's So Heavy" של הביטלס.

דילינג'ר הופעה 6 (צילום: נועה מגר)
העלו עשרות מעריצים לקפוץ מהבמה, באנרגיות שלא יאומנו. "דילינג'ר אסקייפ פלאן" בהופעה בבארבי | צילום: נועה מגר

ואז הגיעה ההמתנה הארוכה, הקהל המתין בחושך במשך יותר מ 40 דקות של שעמום. אבל לא יהיה אחד שיגיד שלא היה שווה לחכות. לצלילי אינטרו רצים לבמה חברי דילינג'ר ובשנייה אחת מתחיל הכאוס והבלגן, כשגרג פוקיאטו הסולן קופץ ראש אל תוך הקהל וצורח את מילות השיר הראשון תוך כדי שהוא מרחף על המעריצים שסוחבים אותו בידיים בחזרה אל הבמה. אידיליה.

עשרות מעריצים קופצים מהבמה, אנרגיות שלא יאומנו

חברי הלהקה, מרגע זה ועד האקורד האחרון, לא מפסיקים לזוז, לקפוץ במקום ואחד על השני, להעלות עשרות מעריצים לקפוץ מהבמה, באנרגיות שלא יאומנו. מה שקשה להאמין זה שהנגנים הצליחו להחזיק כזו מוזיקה מורכבת, בזמן שרוב ההופעה הם בכלל באוויר. לא נחים לשנייה, מניפים את הגיטרות באוויר, קופצים על המגברים. בין השירים מתוודה גרג הסולן: "זה היה חלום בשבילנו להגיע לארץ כבר המון המון זמן, וזה כבוד אדיר בשבילנו להופיע פה".

דילינג'ר הופעה 8 (צילום: נועה מגר)
הנגנים הצליחו להחזיק כזו מוזיקה מורכבת, בזמן שרוב ההופעה הם בכלל באוויר. "דילינג'ר אסקייפ פלאן" בהופ | צילום: נועה מגר

במהלך ההופעה נשלף משום מקום אל הבמה אורגן, שהתחיל להתנגן שיר שקט יותר,  שמאוד ניכרה בו ההשפעה של מייק פאטון (פיית' נו מור, מיסטר בנגל), שעבד עם הלהקה ואפילו ניגן איתה בתחילת דרכה. בנוסף, בחירת השירים של דילינג'ר הייתה מצוינת, ביניהם שירים חדשים, להיטים ישנים, כל הסינגלים להם הוציאה הלהקה קליפים  - בביצועים שהתחקו אחרי המקור.

פאק, מצידי נעשה את כל הסט פעמיים!

בין השירים הבולטים שכיכבו במופע: Milk lizard , Panasonic youth , Sunshine the Werewolf, Setting Fire to Sleeping Giants, Black bubblegum, 43% burnt, ואפילו When Good Dogs Do Bad Things, שהלהקה ניגנה במיוחד עבור הקהל הישראלי לאחר למעלה משנתיים שלא בצעה את השיר בהופעות.

דילינג'ר הופעה 9 (צילום: נועה מגר)
"אתם עדיין פה?! אנחנו רוצים לנגן כל שיר שיש לנו!". "דילינג'ר אסקייפ פלאן בהופעה בבארבי | צילום: נועה מגר

הקהל מצדו לא נתן לדילינג'ר לרדת, והם עלו כמו שהבטיחו להדרן ארוך במיוחד. בחזרה לבמה פוקיאטו פונה לקהל: אתם עדיין פה?! אנחנו רוצים לנגן כל שיר שיש לנו! פאק, מצידי נעשה את כל הסט פעמיים! בסיומו של ההדרן דילינג'ר יורדים בגרנד פינאלי של פירוק הבמה, קפיצות משוגעות לתוך הקהל ופירוק התופים, תוך כדי סולואים של כל חברי הלהקה, שהתאמצו ליצור מהומה. אחד הגיטריסטים סיים את המופע בריצה לתוך הקהל והחליק ידיים לכל מי שרצה, כולל מאחורה וביציע. מלכים.

פוקיאטו אחרי ההופעה: ישראל תיכנס לטור האירופי הקבוע שלנו

"ההופעה הזאת הייתה מבחן בשבילנו", אמר גרג פוקיאטו אחרי ההופעה. "מצד אחד להגיע לישראל זה המון הפקה בשבילנו, המון הוצאות, צריך לטוס הלוך וחזור ולדאוג לכל הבלגן של מכס וחרא כזה. אבל המבחן הזה עבר בהצלחה והמסקנה שלנו היא שאנחנו נציב את ישראל כחלק מהטור האירופאי שלנו".

פוקיאטו סיפר גם שבמהלך היומיים שלהם בארץ הספיקו לטייל בתל אביב וביפו ולקחו מזכרת מעניינת מהארץ, כשכל אחד מחברי הלהקה עשה קעקוע בסטודיו Vision עם הקץ'- פרייז שלו מתורגם לעברית בנוסף לציור קטן.

כבר שבועיים ברציפות שהקהל המקומי ממלא את הבארבי בהופעות מטאל מחו"ל וההתרשמות של חברי הלהקות שמגיעות לארץ זהה - הקהל פה מטורף. לכל מי שלא היה -  נקווה שדילינג'ר אסקייפ פלאן יעמדו בהבטחה שלהם ויחזרו, כי הופעה כמו שהיתה אמש חייבים לראות בעיניים.

דילינג'ר הופעה 3 (צילום: נועה מגר)
תוכנית הבריחה של הומר סימפסון | צילום: נועה מגר
דילינג'ר קעקוע (צילום: נועה מגר)
מזכרת מישראל. קעקוע בעברית על זרועו של אחד מחברי "דילינג'ר אסקייפ פלאן" | צילום: נועה מגר
דילינג'ר קעקוע 1 (צילום: נועה מגר)
עוד מזכרת מהארץ. קעקוע בעברית על זרועו של אחד מחברי "דילינג'ר אסקייפ פלאן" | צילום: נועה מגר