ביוהזרד (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
חוזרים להרעיש. גריזיידי, ביוהזרד | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

להקת ההארדקור "Biohazard" חוזרת לישראל וצפויה להופיע ב-2 באוגוסט במועדון בארבי בתל אביב. הלהקה הניו יורקית, שכבר הופיעה בארץ בשנים 1994 ו-1997 תחזור לישראל בשלישית, וככל הנראה עם אלבום חדש שצפוי לצאת בחודשים הקרובים. בימים אלה הם נמצאים בסיבוב הופעות באירופה, עם חומרים חדשים, עם שירים מאלבומם האחרון, "Reborn in defiance" שיצא ב-2012 ועם מיטב הלהיטים מהעבר.

>> דיווח: להקת AC/DC תתפרק השבוע

בהרכב הנוכחי של "ביוהזרד" נמצאים כמעט כל מי שהקימו את הלהקה בשנת 1988: הסולן והגיטריסט בילי גריזיידי, הגיטריסט המוביל בובי המבל (שעזב ב-94' וחזר ב-2008), המתופף דני שולר והבסיסט סקוט רוברטס (הצטרף לפני 3 שנים).

מחירי הכרטיסים להופעה: 180 ש"ח במכירה מוקדמת, 200 ש"ח בקופות. את "ביוהזרד" מביאה לארץ חברת ההפקות T.L.P (Thtree Little Pigs.

Biohazard הוקמה בברוקלין ניו יורק כאמור. בשנת 1988, זמן קצר לאחר ששוחרר הדמו הראשון שלהם. את סגנון המוזיקה של Biohazard אפשר לתאר כשילוב בין הצלילים של מטאל וראפ עם מילים חזקות, המתארות את החיים האורבניים המודרניים בכרך הסואן. ללהקה קריירה מרשימה המשתרעת על פני יותר מ-20 שנה עם רזומה הכולל עשרה אלבומים.

"ביוהזרד" נחשבה תמיד לאחת מלהקות סצנת ההארדקור הניו יורקית, למרות שמעולם לא הגדירה את עצמה ככזאת. בשנים האחרונות חלו כמה שינויים בהרכב, שהבולט בהם היה עזיבתו של סולן הלהקה והבסיסט אוון סטיינפלד שהיה גם בין המייסדים. את מקומו בפרונט תפס הגיטריסט והזמר בילי גריזיידי. הלהקה בילתה את החלק האחרון של שנת 2012 ורוב שנת 2013 בעבודה על אלבום חדש שצפוי לצאת כאמור השנה.