אוזי אוסבורן 1 (צילום: נועה מגר)
מאחד את הלהקה. אוזי אוסבורן בהופעה בישראל | צילום: נועה מגר

להקת בלאק סאבאת' מתאחדת בהרכבה המקורי, כך אישר הגיטריסט טומי איומי ל"ברמינגהאם מייל". כרגע נמצאים חברי הלהקה, כולל הסולן המיתולוגי אוזי אוסבורן, שהופיע בספטמבר האחרון בישראל, בחזרות לקראת הקלטת אלבום חדש. האלבום, שצפוי לצאת ב-2012, יכלול שירים חדשים אותם כתבו אוסבורן ואיומי בחודש יוני האחרון.

"אנחנו ממש מצפים לזה, ואני חושב שהחומרים שכתבנו ממש טובים", אמר איומי. "זה חומר שנשמע כמו פעם ומחזיר אותנו אחורה לימים הטובים".

"שמרנו על האיחוד בינינו", מוסיף איומי. "אוזי היה הכי קיצוני בניסיון לשמור את זה בסוד. הוא מופיע הרבה בטלוויזיה ובכל פעם ששאלו אותו על האיחוד הוא ענה 'אני לא פוסל שום דבר', ואמר לי 'לא ידעתי מה להגיד להם'".

איומי ציין שהמכשול היחיד בדרך לאיחוד של ההרכב המקורי של בלאק סאבאת' היה מצסב בריאותו של המתופף ביל וורד, שסבל מהתקף לב בשנת 1998. "הוא לא בריא במאת האחוזים, ועבר ניתוח לפני כמה חודשים, אנחנו כבר נראה איך הוא", אמר.

הסרת התביעה של אוסבורן נגד איומי סללה את הדרך לאיחוד

חברי "בלאק סאבאת'" לא ניגנו יחד מאז 2005 ונפגשו כולם יחד לאחרונה ב-2006, כאשר נכנסו להיכל התהילה של הרוקנ'רול. הם ניסו להקליט אלבום חדש ב-99', הראשון שלהם יחד מאז 78', אבל נטשו את העניין לאחר כמה שירים.

מה שסלל את הדרך לאיחוד המחודש הוא הסרת התביעה של אוסבורן נגד איומי. כזכור, הגיעו אוזי אוסבורן וטומי איומי לפשרה בנוגע לזכויות על השם "בלאק סאבאת'" והליכי התביעה שהגיש אוסבורן לבית המשפט בניו יורק הופסקו.

במאי 2009 הגיש אוסבורן תביעה נגד איומי בטענה שהפר את זכויותיו בשם "בלאק סאבאת' ותבע חמישים אחוזים מהשימוש והרווחים שעשה איומי בזכות השם. התביעה במשפט ציינה שהלהקה חבה את תהילתה לקולו המזוהה של אוסבורן והציגה כראיה את הירידה בופולריות שלה בשנים בהן לא היה חבר בהרכב - בין 1980 ל-1996.

>> הצטרפו ל"מיליציית המטאל" בפייסבוק