ג'ף האנמן, גיטריסט סלייר, Jeff Hanneman (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
ג'ף האנמן המנוח, גיטריסט "סלייר" | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

אבל בעולם המטאל: ג'ף האנמן, גיטריסט להקת המטאל "סלייר", מת בגיל 49 בקליפורניה, כתוצאה מכשל תפקודי בכבד. לפי הודעה רשמית שפרסמה לקת "סלייר" האנמן מצא את מותו בשעה 11 בבוקר שעון החוף המערבי של ארה"ב (תשע בערב שעון ישראל) בבית חולים איזורי ליד ביתו שבדרום קליפורניה.

הגיטריסט הנערץ הותיר אחריו אישה בשם קאתי, אחות שגם שנה קאתי ושני אחים, מייקל ולארי. חברי להקת "סלייר" כתבו: "אנחנו הרוסים להודיע על מותו של חבר הלהקה ואחינו ג'ף האנמן...הוא יחסר לנו בצער רב... אחינו, מי יתן וינוח על משכבו בשלום".

מותו של האנמן מתרחש יממה בלבד אחרי הופעתו בישראל של מתופף "סלייר", דייב לומברדו, שהופיע ביום רביעי בלילה במועדון "בארבי" בתל אביב.

כגיטריסט הושפע האנמן מרוק כבד מסורתי ופאנק-רוק, מה שהכתיב את הצליל של האלבום "Undisputed Attitude" שהוציא "סלייר" ב-96'. השילוב בין האנמן לגיטריסט השני של "סלייר" קרי קינג, והיכולת שלהם לנגן סולו מסובך בדואט מושלם - נחשבים לאחד המיוחדים והמצטיינים בעולם המטאל. הם דורגו יחד במקום העשירי בדירוג "100 הגיטריסטים הכי גדולים בהאבי מטאל" של מגזין "עולמות הגיטרה".

ג'ף האנמן חובב הנאצים

לצד היותו גיטריסט דגול התעניין ג'ף האנמן בהיסטוריה הנאצית ובסמלים נאצים ושל הצבא הגרמני במלחמת העולם השנייה. אחד הסיפורים המפורסמים אודותיו הוא שרכש מדליה נאצית אורגינאלית ממעריץ של להקת "סלייר" בסכום של אלף דולר. כאשר האנמן במהלך סיבוב הופעות עם להקת "מוטורהד" שהסולן למי מתעניין גם הוא במדליות, ניהלו השניים שיחות על מדליות, כלי נשק וטקטיקות לחימה של הצבא הגרמני במלחמה.

לתחביב זה היה ביטוי בשירים שהאנמן כתב. הגיטריסט המנוח הוא זה שעומד מאחורי מילות השיר השנוי במחלוקת של להקת "סלייר", "Angel of Death", שנכתב ככל הנראה על הרוצח הנאצי המפורסם דוקטור יוזף מנגלה ממחנה ההשמדה אושוויץ. בראיון שנתן התייחס האנמן לנושא ואמר: "אני לא צריך לכתוב בשיר שהוא היה רע, מה, זה לא ברור? אני לא חייב לומר לך את זה". יש ציין שחברי "סלייר" התכחשו לכל שיוך לנאציזם או לתמיכה במפלגה הנאצית, וטענו שהתחביב של האנמן כלל אינו מעניין אותם.