מגאדת' דייב מאסטיין (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
דייב מאסטיין, מגהדת' | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

להקת המטאל "Megadeth" עם המנהיג והסולן דייב מאסטיין, חוזרת בפעם הרביעית לישראל ותופיע ב-16באפריל בביתן 1 בגני התערוכה בתל אביב. מכירת הכרטיסים באתר ההפקה ובמשרדי הדרן. מגהדת' תנחת בארץ עוד לפני שגיטריסט הלהקה לשעבר, מרטי פרידמן, יופיע ב-31 במאי במועדון הרידינג 3.

מגהדת', הפעילה כבר 25 שנה, נחשבת לאחת מלהקות המטאל הגדולות בעולם, כשברזומה שלה מכירות של למעלה מ-20 מיליון עותקים מאלבומיה, כאשר תשעה מתוכם הגיעו לרשימת 40 האלבומים הטובים ביותר בז'אנר המטאל. 18 סינגלים של Megadeth הגיעו לרשימת 40 הגדולים והלהקה הייתה מועמדת שבע פעמים ל"גראמי". לאלה ניתן להוסיף מוות קליני, סמים קשים, גמילות, לידה מחדש ואהדה לישראל.

הלהקה הופיעה עד כה 3 פעמים בישראל, ב 1995 מילאה יומיים רצוף את היכל הסינרמה בת"א, ב- 2005 הופיעה מול אלפים בפלמחים וב 2007 הגיעה הופעה בהאנגר 11 בת"א מול כ 4000 מעריצים.

"ארבע הגדולות" עם מטאליקה, סלייר ואנטראקס

בשנה האחרונה עשתה Megadeth שני צעדים משמעותיים. היא השתתפה בסיבוב ההופעות הענק "ארבע הגדולות" (לצד מטאליקה, סלייר ואנטראקס) בו נסגר מעגל הסכסוך רב השנים עם להקת האם, בסיבוב עצמו מול מאות אלפים הפגינה Megadeth הופעה מרשימה ביותר וסימנה עצמה בעיני רבים כאחת מלהקות המטאל הטובות ביותר בעולם כיום.

המהלך השני היה סיבוב הופעות ואלבום הופעה של אלבומם הקלאסי "Rust In Peace" מ 1990, שמכר מיליוני עותקים, בסיבוב עמו מגיעה הלהקה לישראל מבצעת הלהקה את שירי האלבום וכמו כן את מיטב להיטיה מכל הזמנים, זו חוויה עצומה עבור כל קהל המעריצים הענק של הלהקה וכל חובבי המוסיקה באשר הם.

אין תמונה
כבר לא רבים עם מטאליקה. מגהדת'

מגהדת' החלה את דרכה כשדייב מאסטיין, ג`ינג`י ארוך שיער וכשרוני, נזרק ממטאליקה בשנת 1983 ומאז פיצל את מפלצת המטאל לשני ראשים: מטאליקה ו Megadeth, שהפכה מיד למתחרה גדולה. בין 1985 ל 1990 הוציא מאסטיין ארבעה אלבומי ספיד מטאל מהפכניים תוך כדי שהוא מכור להרואין, קוקאין וספידים, נעצר, נגמל, משוחרר ושוב מתמכר למחט ולאבקה.

הוא התחרה ראש בראש עם מטאליקה על המקום הראשון במצעד הבילבורד מול "האלבום השחור", הגיע רק למקום השני וחזר להרואין מייד, ועבר עשרות סדנאות גמילה עד שנגמל סופית מסמים ואלכוהול לפני כעשור. עדיין יש לו השפעה גדולה ככותב, גיטריסט ומוזיקאי על דור שלם של מטאליסטים.

עיוות של "מוות של מיליון אנשים בפיצוץ רדיואקטיבי"

מגהדת' שרים שוב ושוב על מלחמה וצבא, במיוחד מלחמה גרעינית. זאת בהתאם לכך ששם הלהקה הוא כידוע עיוות של המילה Megadeath - "מוות של מיליון אנשים בפיצוץ רדיואקטיבי". לבד ממלחמה גרעינית כותב מאסטיין על קונספירציות ממשלתיות, שחיתות וצביעות השלטון והחברה ומלחמות קדושות ("Holy Wars").

בשיר המפורסם Hangar 18 שחררה הצהרה קיצונית כנגד הממשל האמריקאי המבצע בסתר ניסויים בחוצנים. בקליפ נראים חברי הלהקה כקורבנות הניסויים. המסר מתחדד עוד יותר בשיר Symphony Of Destruction וב-  Peace Sells… But Who's Buying מ-86'.

אצל מאסטיין וחבריו תמצאו גם שירים על התמכרות, הכחדת חיות בר ורודנות - בשירים כמו Countdown To Extinction, Foreclosure of a Dream, Family Tree, ו-Sweating Bullets. השירים של מגהדת' הקשורים למערכות יחסים מדברים רובם ככולם על פרידה ו/או בגידה עם טוויסט אפל בעלילה.

בעד ישראל בסכסוך במזרח התיכון

גם הסכסוך במזרח התיכון מככב בשירי מגהדת'. הלהקה עסקה בכך לראשונה בשירה Holy Wars מ 1990. באלבומה "United Abomination" יצאה הלהקה בחריפות כנגד הטרור הפונדמנטליסטי והזכירה במפורש את המוסד והג`יהאד וטענה כי חובה למוטט את הטרור האיסלאמי. גם שירים חדשים של מגהדת' עוסקים במצב במזרח התיכון, מהיבט פרו ישראלי מובהק.

אגב, ספרו של מנהיג הלהקה "מאסטיין" שיצא השנה הוא אוטוביוגרפיה מרתקת של כ 500 עמודים הנכנסת בקלות לפנתאון של ספרי המוזיקה המרתקים של עולם הרוק.

הצטרפו ל"מיליציית המטאל" בפייסבוק