אין תמונה
Salem 2010

אי אפשר לדבר על מטאל ישראלי בלי לדבר על להקת "Salem" של זאב טננבאום, ואי אפשר לדבר על "סאלם" בלי להזכיר את אלבומה הקלאסי והשני "קדיש" (1994).

האלבום שנכתב לזכר קורבנות השואה והיה אלבום כואב ומצמרר, שכלל גרסת כיסוי לשיר "העיירה בוערת" ("שריפה אחים שריפה"), שהובילה לסערה בתקשורת הישראלית ולדיון טלוויזיוני מתוקשר בין חברי הכנסת שבח וייס (עבודה) ודב שילנסקי (ליכוד), שצפו בקליפ ושוחחו עם הלהקה על אופן הנצחת השואה במוזיקה. האלבום גם הביא את הלהקה לראשונה לרשת MTV העולמית עם השיר "The Fading".

גיטריסט גאנז נ' רוזס: "האלבום נוגע לי בנשמה"

אין תמונה
Salem,"Kaddish"

הערב מכריזה "Salem" כי האלבום "Kaddish", הנחשב לאלבומה המצליח ביותר, ייצא מחדש בעוד מספר חודשים. בחוברת האלבום יופיעו רשמים שכתבו עליו חברי להקות מטאל כמו Samael, Agalloch, Morgoth, Rotting Christ ועוד.

ביניהם נמצא גם הגיטריסט היהודי של Guns N Roses רון "באמבלפוט" ט'אל, שכתב על האלבום את הדברים הבאים:  "This is the most true-to-art doom metal album I've ever heard, completely capturing the horror of mankind's utmost vulnerability to evil and self-destruction. Being someone who lost family to the Nazis in Poland, this album tore straight to my soul".

הצטרפו ל"מיליציית המטאל" בפייסבוק