פסגת המטאל של ישראל התכנסה בסוף השבוע בבארבי לחלוק כבוד וזכרון לאחד מאחרוני גיבורי הגיטרה, דיימבג דארל, גיטריסט להקת פנתרה שנרצח על ידי מעריץ משוגע במהלך הופעה לפני 7 שנים. את המחווה הפיקו שלושה מוזיקאים גאונים שהיוו את להקת הבסיס - ערן סגל מלהקת Aborted בגיטרות, גיל בן יעקב מ-Eternal Gray בבס וחגי שלזינגר מ-"Geisha No" בתופים. אליהם הצטרפו, עלו והתחלפו לא פחות מ-23 אמני מטאל מקומיים.

רמת נגינה גבוהה, בחירת שירים מפתיעה

רמת הנגינה במופע היתה גבוהה ביותר, הישג ורף שלא האמנו שיצליחו לעבור, אחרי ההצלחה האדירה של המחווה אשתקד. עם רמת דיוק של אלפית השניה, כל תו ותו בדיוק במקום שהוא צריך להיות, גם בסולואים הקשים ביותר ובמעברי תופים המסובכים ביותר - עברו בשלום. בחירת השירים למחווה היתה ההפתעה הגדולה ביותר - 24 שירים שכוללים כמובן את הלהיטים של פנתרה, אבל גם כמה שירים למעריצים האמיתיים שחפרו את כל החומרים של הלהקה.

הסולן שפתח את הערב היה אהרון מ-shredhead, הסולן הצעיר ביותר באירוע, שנתן ביצוע מחשמל ל"primalconcrete sledge". אהרון גרם לכל הקהל לדפוק כמו שניצלים את הראש הלוך ושוב והוכיח שדור ההמשך חי בועט ונותן ברוק. מיד אחריו עלה יוחאי דווידוף סולן Acropolis, שביצע את השיר העוקב שלו בדיסק psycho holiday. יוחאי במשך כל ביצועיו בערב נתן את הגוון המיוחד שלו, עם יכולות ווקליות שלא יביישו את פברוטי, חמוש במנעד רחב, מהנמוכים המפחידים, השירה המלוכלכת, ועד לגבוהים ששוברים כוסות.

קימל השתפר, שאול מ"90210" ביאס

הסולן השלישי שעלה היה קימל מ-"Got no shame". קימל עשה את השיפור הגדול ביותר מהטריביוט של שנה שעברה, שם היה מבין הסולנים הפחות טובים במחווה. השנה התהפכו הדברים והוא פשוט נתן עבודה ב-like a Boss. את אותו הדבר אי אפשר להגיד על שאול מ"קין והבל 90210", שעלה אחרי זה לעשות את אחד השירים היותר אהובים עלי, "13 steps", אותו הוא פשוט חילל בביצוע חלש ומעצבן. בזמן שהנגנים מבצעים את השיר בצורה מושלמת הבן אדם מחרב לי את השיר, יש אנשים שפשוט בחרו לא נכון.

אחריו באו להציל את היום הגיבורים מ-hammercult, יקיר ואלעד. ההפתעה היתה שאלעד לא תפס את עמדת הבס אותה הוא ממלא בכבוד בhammercult וגם ב the fading, אלא תפס את המיקרופון והדהים את הקהל בצרחות סטייל at the gates. הם עדו את fucking hostile בביצוע טראשי וברוטאלי במיוחד, תענוג. מיד אחריהם עלה ג'נייה, הסולן של instinct, ונתן את אחד הביצועים הכי ייחודיים לערב זה, עם קול ניו יורק הארדקור סטייל agnostic front, הוא דפק שם קפיצות והתרוצצויות על הבמה שגרמו בלגן שלם ברחבה ולגופות להתעופף בפוגו. באמצע השיר עלה אורח נוסף ה-פרלמוטר שעלה עם יד אחת חמושה במיקרופון והשנייה בבקבוק ג'ק דניאלס ענקי, איתו דאג להשקות את השורות הראשונות טוב טוב כאילו היו עציצי ביגוניה ריחניים.

יותם דיפלייר אבני נוהם כמו קניבל

אחרי השיר הזה עולה איתן רדושניסקי מהמידנייט פיקוקס ומוריד את הטמפו בשיר ה"שקט" (כמה שפנתרה יכולים להיות שקטים) this love. הוא מבקש שינמיכו את האורות כדי שיוכלו לראות את המצתים והתאורן פשוט סוגר את כל האור בבמה. לא בטוח שלזה הוא התכוון. מספר שירים אחר כך עולה יותם דיפיילר אבני מ prey for nothing ושואל את הקהל אם הם אוהבים דת' מטאל. ואז הוא מוכיח יכולות ווקליות ושירה עמוקה בהרבה ממה שהוא בדרך כלל שר עם להקתו ונוהם שם כמו קניבל אמיתי.

אחריו קופץ עידו אוזן (MIA) על הבמה ומשלהב את הקהל עם צעקות של "אתם רוצים לשמוע רעשששששש?!!!?? אתם רוצים רעשששש?!!!!? יופי אז עכשיו נעשה שיר שקט". זהו השיר היחידי בו מפנה הגאון ערן סגל מתפקיד הגיטרה הראשית ובמקומו עולה דניאל ורפולומייב מ"אקרופוליס". לדניאל לוקח קצת זמן להתחמם ותחילת השיר נשמעת קצת עקומה, אבל לאט אך בטוח זה משתפר.

טל פרידמן יוצא גבר, הוא משלנו

לקראת סוף הערב עולה טל פרידמן ה"מאדרפקר" על הבמה, מפרגן לכל הנגנים ונותן ביצוע מפתיע לטובה ל"revolution is my name", שמגלגל התלחששויות בכל הקהל של "איזה גבר!". במהלך השיר פרידמן לא פוסח על צרחות מצחיקות, קולות של חיות וזמזומי גיטרה מלוות בקפיצות פאוור ריינג'רס וכמובן המצאת מילים לכמה בתים שלמים. בכיף אפשר לסכם שטל פרידמן הוא הבדרן מספר 1 בארץ, והוא משלנו!.

פרידמן סוגר את החלק הפורמלי של המופע. בהדרן מנגנת הלהקה עוד 3 שירים ביניהם "I'll cast a shadow", שהיה השיר האחרון באלבום האחרון של פנתרה, והפזמון שלו הכי מתאים לערב המופלא הזה: "When I die, I cast a shadow / And I'll rise, I cast a shadow". דיימבג דארל השאיר צל ענק על סצינת המטאל והשפיע על כולנו. הטריביוט השנתי הזה, שהפך למסורת, רק ממשיך ומשתבח משנה לשנה.

רשימת השירים

1.    Primal concrete sledge
2.    Psycho holiday
3.    Becoming
4.    13 steps
5.    Fucking hostile
6.    Strength beyond strength
7.    This love
8.    Shattered
9.    Throes of rehection
10.    Floods
11.    I can't hide
12.    War nerve
13.    Mouth for war
14.    Slaughtered
15.    Cemetery gates
16.    I'm broken
17.    Domination
18.    Drag the waters
19.    The great southern trendkill
20.    Revolution is my name
21.    Walk
הדרן
22.a new level
23. I'll cast a shadow
24. cowboys from hell

>> הצטרפו ל"מיליציית המטאל" בפייסבוק