ככה חוגגים יומולדת 20 - עם מוזיקה טובה, סרט טוב, אלכוהול וכמה ממאות החברים האוהבים ביותר. להקת אורפנד לנד חגגה אמש עם סט מדהים בן 3 שעות, במהלכו פירקה את מועדון הרידינג 3 בנמל תל אביב בהופעה אליה נמכרו כל הכרטיסים, כשהם מלווים באורחים יוצאי דופן כמו יהודה פוליקר, סטיבן ווילסון (פורקיופיין טרי, בלקפילד) ותומר ג'ונס.

ההופעה הכי טובה שלהם

הסאונד המצוין, הקהל המפרגן ותצוגת וידאו ארט משובחת עשו את ההופעה הזו לטובה ביותר של אורפנד לנד עד כה, משהו שבוודאי יבוא לידי ביטוי בדיוידי שייצא ממנה בעוד מספר חודשים וייקח את הלהקה קדימה.

הקהל של אורפנד לנד, מנוער עד בני ארבעים פלוס, נתן הופעה בפני עצמו כשלצד קוד הלבוש המטאליסטי הרגיל התעטף גם בטליתות, כאפיות (אורפנד לנד שרים על שלוש הדתות המונותיאיסטיות), דגלי ישראל ומדינות נוספות כמו ארגנטינה, אנגליה ויוון. השקיעו החבר'ה.

תפילין על ידיים מקועקעות

כשכבים האורות מתחיל להתנגן אינטרו, בשילוב וידאו של קובי פרחי הסולן מניח תפילין על ידיו המקועקעות ואז מגיע המשפט המצמרר שפותח את המבול ומתחיל את הבלגן: "ותשחט הארץ לפני הבורא, ותמלא הארץ חמס", והמעריצים משתגעים, ומכאן עד סוף ההופעה במשך שלוש שעות הם קופצים, צורחים את כל המילים, מנופפים בדגלים ובידיים, נותנים לחברי אורפנד לנד את מלוא האהבה וההערכה.

אורפנדלנד, יהודה פוליקר, הופעה 1 (צילום: אופיר אייב)
"איך קוראים לאהבה שלי". אורפנד לנד עם יהודה פוליקר בגרסאות מטאל לשיריו | צילום: אופיר אייב

מרבית השירים של "אורפנד לנד" בערב הזה באו מצמד האלבומים האחרון שלהם, מה שעיקם את האף לחלק מהמעריצים הוותיקים יותר, שחשבו שיקבלו סט יותר מייצג של 20 שנות הפעילות של הלהקה. לטעמי ההופעה היתה מספיק ארוכה גם ככה, ושנית, הביצועים היו כל כך טובים, עד שסיפקו את כולם.

וידיאו ארט קטלני

כאמור, אחד המאפיינים שייחדו את המופע הזה היה הוידיאו ארט שיצרו מתן כהן, גיטריסט להקת "בצפר" ושותפו שחר חמו, שניים שאחראים גם לקליפ המפרסם של אורפנד לנד ללהיט "ספרי". על מסך לד ענק הוקרנו סרטוני ווידאו ואנימציה שנוצרו במיוחד עבור כל שיר, כשהם מסונכרנים עם המילים והקצב ומעניקים ערך מוסף למוזיקה, באמצעות העברת המסר והאווירה של השירים.

אורפנדלנד, סטיבן ווילסון, הופעה (צילום: אופיר אייב)
"זה כבוד גדול להיות כאן, אורפנד לנד היא אחת מלהקות המטאל הטובות בעולם". סטיבן ווילסון מפרגן לחברים | צילום: אופיר אייב

הגיע זמן האורחים. קובי פרחי מספר לקהל איך מצאו את הצירוף "ארץ יתומה" ואימצו אותו כשם חדש ללהקה, ומזמין לבמה את "ההשפעה הכי גדולה שלי" - יהודה פוליקר, שמבצע יחד איתם גרסאות מטאל לארבעה משיריו: "איך קוראים לאהבה שלי", "חלון לים התיכון", "הצל ואני" ו"בכפיים" שנשמע כאילו נכתב עבור מפגש העולמות הזה. קולו המחוספס של פוליקר יושב מדהים על הדיסטורשן המכסח ותופי הדאבל בס הרועמים.

מתופף מגן עדן

זה המקום לציין את מתן שמואלי - מתופף מטורף, תופעה, פרפורמר, שנותן שואו מדהים עם תיפוף בעמידה, סיבובי מקלות תוך כדי השירים פרצופים, מצחיקים וכל זה בלי לפספס אפילו מכה אחת, שלא לדבר על מהירות התיפוף האסטרונומית, הטכניקה המורכבת, שינויי המקצבים והדיוק.

אורפנדלנד, יהודה פוליקר, הופעה 4 (צילום: אופיר אייב)
"השיר 'בכפיים' כאילו נוצר עבור המפגש הזה בין עולמות". אורפנדלנד עם יהודה פוליקר | צילום: אופיר אייב

סטיבן ווילסון מתארח לשיר "M I?", מתוך האלבום האחרון של אורפנד לנד, ואחר כך עולה בהדרן ופותח במונולוג: "זה כבוד גדול להיות כאן, לא רק כי אורפנד לנד הם חברים שלי, אלא משום שמדובר אחת מלהקות המטאל הטובות בעולם". ואז הוא מבצע גרסה מרגשת עד דמעות ל-" The Beloved Cry", עם מילים מעט שונות. אורח נוסף הוא תומר ג'ונס, מסולני המטאל האהובים בארץ, שעלה עם כובע בוקרים והרים את המקום עם נוכחות הבמה הפסיכית שלו.

בית כנסת למטאליסטים

האורח האחרון הגיע בשיר שסגר את הערב - אביו של יוסי הגיטריסט, ששר עם כל בית הכנסת למטאליסטים ברידינג 3 את הפיוט "נורא אל נורא", אחד השירים האהובים על קהל היתומים . האב בטח גאה, וגם אנחנו.

אורפנד לנד סיכמו 20 שנה של עבודה קשה שלבסוף משתלמת בסדרה של הצלחות. מי שפספס יוכל לראות את זה בדי.וי.די, שכאמור ייצא בהמשך השנה. ומי שרוצה לראות אותם על הבמה כדאי שימהר – כמו שזה נראה , בארץ הם לא יהיו הרבה.

אורפנדלנד הופעה 10 (צילום: אופיר אייב)
בקרוב בדי.וי.די או בהופעות בחו"ל. אורפנד לנד | צילום: אופיר אייב