"אתם אנשים כה חביבים וחביקים, אז מה שקורה על הבמה זו פרסונה? מי זה אתה האמיתי?". את השאלה הזו מפנה ג'ייסון דנינו הולט, שמנחה את התוכנית "פלייליסט" בערוץ 24 יחד עם אילנה ברקוביץ', לקובי פרחי, הסולן של להקת המטאל האוריינטאלית "אורפנד לנד", ששובר את הסטריאוטיפים על מטאליסטים. "הסטריאוטיפ כבר שבור", אומר פרחי. "אם תבוא להופעה שלנו תראה תור של אנשים, שאף אחד לא עוקף את השני, הם לא מצפצפים אחד לשני, לא מתחמנים אחד את השני, הם תרבותיים".

אילנה ברקוביץ': מי זה הקהל שלכם הישראלי?
פרחי: "מאטליסיטים. אנשים שנראים כמונו, שאוהבים מוזיקה טובה, רוק, מטאל, אינדי רוק, גראנג'. בהופעות בשורות הראשונות יש נערים עד חיילים ומשוחררי צבא, וככל שהולכים אחורה לכיוון הבר, ממוצע הגילאים עולה, ויש נערים שמגיעים עם ההורים שלהם. בגלל ש'אורפנד לנד' היא תופעה יש כאלה שבאים עם ההורים. קורים דברים כאלה. הורים באים עם הילדים".

אילנה ברקוביץ': "באיזו קטגוריה אתם במטאל"?
פרחי: "המצאנו ז'אנר משלנו שנקרא 'אוריינטל מטאל'. לקחנו את מטאל שכטלם הכירו, באנו כלהקה מהמזרח התיכון לפני 23 שנה, ואם ננסה להישמע אירופאים או אמריקנים זה קצת נדוש. אבל אם ניקח משהו מכאן, מהמקום הזה, או אפילו מהעדות שלנו, אשכנזי או ספרדי, זה כבר יהיה מעניין, זה כבר יישמע אחרת. בתוך התוכן הזה יצקנו את מה שנקרא 'אוריינטאל מטאל', שהוא ממש ז'אנר היום".

ג'ייסון דנינו הולט: "אתתם מתעדכנים במוזיקה מזרחית חדשה"?
פרחי: "אני הולך לישנה. אבנר גדסי, זוהר ארגוב, אהובה עוזרי. זה יכול להיות גם מוזיקה ערבית, אום כולת'ום, או מוזיקה טורקית. כן, יש במוזיקה הזו אוצרות. באלבום החדש אנחנו משתפים פעולה עם קובי אפללו, שיש לו טקסטים ברמה ומוזיקה ברמה, והוא בעברו היה מטאליסט. הוא התחבר לזה והופיע איתנו".

ג'ייסון דנינו הולט: ההצלחה שלכם בחו"ל מעוררת השתאות.
פרחי: "היינו עכשיו בטור של 24 מדינות, כולל דרום אמריקה ואירופה. זה לא קל. הגיטריסט יוסי הוא אבא לשלוש שנות, אבל אתה צריך לצאת לדרכים ולהופיע".

אילנה ברקוביץ': יש לכם קהל גדול במדינות ערב.
פרחי: "אנחנו לא יכולים להיכנס לשם עם דרכון ישראלי. אז כשאנחנו מופיעים בטורקיה מגיע קהל מארצות ערב לראות אותנו, ומתערבב עם קהל של מהגרים שעברו לאירופה. כל הופעה נפתחת בזה שאנחנו 'אורפנד לנד מישראל'. ומעולם לא אמרנו דעה פוליטית לכאן או לכאן. יכולים להגיד שאנחנו שמאל, אבל אנחנו מתנגדים לחרם על אריאל. אין אלגוריתם שמפרק אם אנחנו שמאל או ימין".

אילנה ברקוביץ': "ויש את ישו עם הגלביה".
פרחי: "לאורך השנים אמרו לי שאני דומה לו. אני תמיד אמרתי שהוא בא מפה, אחד מהחבר'ה שלנו, מה זה, למדנו יחד בבית ספר עממי. באלבום הקודם שלנו עשינו עטיפה שבה אני נראה כמו ישו, שניים מהלהקה נראים כמו חרדים שמתפללים כמו ערבים, ושניים נראים מוסלמים שמתפללים כמו יהודים. זה היה הקטע של התמונה. רצינו לעשות משהו מעניין. מזה התחלנו להתלבש ככה בהופעות. החבר'ה ירדו מזה מהר, אבל אני נשארתי עם הגלביה. מסתבר שכאשר האירופאים רואים משהו שדומה לישו אז הם..".

ג'ייסון דנינו הולט: "הם פותחים את הארנק. זה היה עם תחתונים או בלי?".
פרחי: "זו השאלה. התאורנים קיבלו הוראה לא להעיר אותי מלמטה, כי גם אם יש תחתונים, אז משהו בולט שם".

*"פלייליסט" משודרת בערוץ 24 ביום חמישי בשעה 19:00