להקת הפולק מטאל השווייצרית "אילווייטי" ("Eluveitie") תחזור לישראל ותופיע במועדון רידינג 3 בתל אביב ב-27 בפברואר 2015. "אילווייטי" תשוב לישראל אחרי שמילאה את הרידינג ב-2013, והפעם תשוב עם האלבום החדש "Origins". את מופע החימום תספק להקת "Desert", שתארח על הבמה את "Infy Snow".

מדובר בגדולה ובמצליחה מקרב להקות הפולק מטאל, זרם שזוכה להצלחה באירופה ומשלב אלמנטים מלודים עממיים עם מוזיקת מטאל, בכלי נגינה מיוחדים, כמו למשל בלהיט הגדול "Inis Mona". הצליל המיוחד של הלהקה נוצר משילוב של כלי הנגינה "הארדי גארדי" בו מנגנת חברת הלהקה אנה מרפי, שהיא אחת מצמד סולנים הכולל גם את צריגל קלנסמן. לצידה מנגנים כלים כמו חליל אירי, כינור, חמת חלילים, נבל, מנדולינה ובוראן

הלהקה מונה שמונה חברים, מהם שתי נשים המנגנות בכלי פולקלור עממיים. מופע הבמה שלהם מצטייר כאירוע ססגוני וסוחף. מילות השירים של "Eluveitie" עוסקים בהיסטוריה הקלטית, כאשר חלק מן השירים הם בשפה גאלית עתיקה. בשפה זו משמעות שם הלהקה הוא "אני הוא ההלווטי" - שבט קלטי קדום שחי באזור שווייץ של ימינו. הסגנון של "Eluveitie", שמשקף למעשה את שורשיה המוזיקליים, פתח אותה לקהל גם מחוץ לסצנת המטאל, אצל חובבי רוק, פרוגרסיב-רוק, פולק, מטאל, גותי ואלטרנטיב.

"אנחנו מחכים כבר לחזור לתל אביב,, מוסר מתופף הלהקה מרלין סוטר. "מהרגע שהסתיים המופע הקודם אצלכם ידענו שנחזור כמה שיותר מהר, היתה לנו חוויה מדהימה בישראל ואנחנו שמחים ונרגשים לחזור".

למכירת כרטיסים

"The Call Of The Mountains", מהאלבום החדש

הלהיט Inis Mona

הקליפ החדש King