מגהדת' הופעה (צילום: נועה מגר)
"שרף את עצמו" בישראל? דייב מאסטיין, מגהדת' | צילום: נועה מגר

ענקית המטאל מגהדת' ביטלה את המופע בישראל, שאמור היה להיערך מחר (רביעי, 6.8) בביתן 1 בתל אביב, לעיני כ-3,000 מעריצים. מיחסי הציבור של המופע מספרים שהעבירו את הלילה בנסיונות לשכנע את הלהקה להגיע, לאור הצהרותיה שתעשה כך, אבל הנסיונות לא צלחו.

מפיקי המופע של מגהדת`, משרד הכרטיסים "הדרן", מוסר בהודעה רשמית: "להקת מגהדת` ביטלה באופן חד צדדי את ההופעה בישראל. אנו מאוכזבים מהביטול המפתיע. להקת מגהדת` היתה אחראית לטיסותיה ולהבאת הציוד שלה לישראל על פי הסכם. כל נסיונות 'הדרן' במהלך הלילה לשכנע את הלהקה ומנהליה שהציוד יגיע ואין כל בעיה בטיסות של חברת 'טורקיש איירליינס' לישראל עלו בתוהו. ניסינו כל שביכולתנו לשנות את החלטתם - לצערנו לא הצלחנו.

מהפקת המופע מוסרים שהם מנסים למצוא תאריך חלופי להופעה: "במהלך הימים הקרובים אנו מנסים למצוא למופע תאריך אחר לחודשיים הקרובים. במידה ועד ה-13 באוגוסט לא יימצא תאריך שכזה - רוכשי הכרטיסים יקבלו את כספם חזרה בנקודות המכירה מהם רכשו את הכרטיסים. לשאלות בנושא החזרים וזיכויים נא לפנות למשרדי איוונטים".

דייב מאסטיין הצהיר: "מי שלא מגיע לישראל הוא פחדן"

כזכור, לפני פחות מחודש, אחרי שנפתח מבצע "צוק איתן" וירי הטילים על ישראל היה בעיצומו, התראיין סולן הלהקה דייב מאסטיין ב-mako ושחרר הצהרות בומבסבטיות כמו "מי שלא מגיע לישראל הוא פחדן. אף פוליטיקאי לא יגיד לי איפה להופיע. אני לא מאמין לחדשות, כי אני יודע שישראל היא מקום יפהפה ושהאנשים שם מקסימים. צריך ללמוד היסטוריה ולא ללכת אחרי השקרים שמספרים לך". דבריו זכו להד גדול, אבל עכשיו הסתבר שהוא באמת פחדן.

אין תמונה
עולב

מבקר המטאל של mako, תומר מוסמן, טוען שככל הנראה הלהקה "שרפה" את עצמה בעיני הקהל הישראלי. "זה אותו דייב מאסטיין שבאחת ההופעות הקודמות של מגהדת' בישראל ירד מהבמה אחרי ארבעה שירים כי המחסומים של הקהל נפרצו. הוא גם מנע את ההופעה של להקת 'דייסקשן' כי לדבריו לא היה מוכן להופיע לצד 'שטניסטים', ואחרי זה הופיע איתם בפסטיבלים בחו"ל שהציעו לו קצת יותר כסף, או שההפקה שלו לחצה עליו".

קיץ של ביטולים

הביטול של "מגהדת'" מצטרף לשורה הארוכה מאוד של ביטולי הופעות מחו"ל בישראל בחודש האחרון: סי לו גרין, להקת קנזסדין וורהאם ומארק גארדנר, אמני פסטיבל הגרוב בנחל חדרה, "הבקסטריט בויז", ניל יאנג, פסטיבל הדאנס "Isle Of Dreams"פול אנקהלהקת "אמריקה", צ'יק קוריאה וסטנלי קלארק, ולהקת "בריאן ג'ונסטאון מסאקר".

לעומת זאת, להקת ההארדקור הניו יורקית "ביוהזרד" כן הופיעה בישראל במוצאי שבת, מה שהופך אותה לגיבורת שאלת הטריוויה העתידית - מי היא הלהקה היחידה מחו"ל שהופיעה בישראל במהלך מבצע "צוק איתן".