לאמב אוף גוד הופעה (צילום: אביחי לוי)
סולן קטלני. רנדי בלית', Lamb Of God | צילום: אביחי לוי

רנדי בלית' (Randy Blyth) סולן להקת המטאל האמריקנית "לאמב אוף גוד" ("Lamb Of God"), שהופיעה בישראל רק לפני שלושה שבועות, נעצר בצ'כיה בחשד להריגה, עם נחיתתה של הלהקה בבירה פראג וההופעה שתוכננה ל"לאמב אוף גוד" בעיר - בוטלה.

המשטרה הצ'כים עצרו את בלית' אחרי שלפני שנתיים, במאי 2010, היכה מעריץ של "לאמב אוף גוד", במהלך הופעה של הלהקה במועדון "Abaton" בעיר. מאוחר יותר, כאשר "לאמב אוף גוד" כבר עזבו את אדמת צ'כיה, מת המעריץ, ונטען כי מותו הגיע בעקבות המהלומות שספג מבלית' בערב המופע.

הלהקה טוענת: אלה האשמות שווא

מקורבים ללהקת "לאמב אוף גוד" טוענים כי מדובר במעצר שווא, כיוון שבלית' אינו אשם במותו של המעריץ. לדבריהם הוא ישוחרר בקרוב. עם זאת, וגם אם ישוחרר הסולן, נראה כי "Lamb Of God" תעזוב את צ'כיה ולא כדי לחזור.

בראיון שנתן גיטריסט הלהקה מרק מורטון ל-mako לפני ההופעה בארץ, סיפר שהדי.וי.די החדש של "לאמב אוף גוד" יוקדש למעריצים: "ה-ד.וי.די החדש פחות מתמקד בלהקה, אלא במעריצים של Lamb Of God. אנחנו הולכים למצוא את המעריצים שלנו ולהבין איך המוזיקה שלנו ומטאל בכלל משפיעים על החיים שלהם ברחבי העולם. אנחנו חושבים שהסיפורים יספרו את עצמם, כך שזה יהיה מעניין מאוד מה יצא בסוף". מעניין אם גם הסיפור על המעריץ מצ'כיה יופיע בדי.וי.די.

>> רד הוט צ'ילי פפרז למעריצים בארץ: "זוכרים את הלל סלובק"