אביטל תמיר, בצפר, מחווה לדארל (צילום: אלעד ברנגה)
הסולן של "פנתרה הישראלית". אביטל תמיר, "בצפר" | צילום: אלעד ברנגה

את ה-8 דצמבר מציינות רוב תחנות הרדיו והטלוויזיה ביום זיכרון להירצחו של ג'ון לנון. אתמול בבארבי ציינו אנשי פסגת המטאל  את הירצחו של דיימבג דארל,  גיטריסט להקת פנתרה, שנרצח ביריות באמצע הופעה לפני שש שנים באותו היום.

שש שנים, אלף איש, אפס מקום, שלושים אמנים

את האירוע פקדו למעלה מאלף "משוגעים" שפיצצו את מועדון הבארבי בתל אביב עד לאפס מקום ובאו להרים כוס בירה עם שלושים מהאמנים הגדולים במטאל הישראלי. סולנים ונגנים התחלפו על הבמה  וכולם יחד נתנו סט בן שעתיים וחצי (שמרוב טירוף נראה כמו דקות ספורות) מהלהיטים הגדולים ביותר של פנתרה.

תמר, מס, מחווה לדארל (צילום: אלעד ברנגה)
ריאות כמו של זמר גבר. תמר מ"Mess" במופע המחווה לדיימבאג דארל | צילום: אלעד ברנגה

קשה לתאר שעתיים וחצי של שיגעון מתמשך, אז נציין את הביצועים הטובים ביותר והשחקנים המצטיינים על המגרש. מעל כולם היו הביצועים של זוב ופרלמוטר מה"טסטיקלס", ששינו את " Fucking Hostile " לשיר הרד-קור פאנק עם צעקות 'אוי אוי אוי' ברקע, מה שגרר כמו בשיאה של כל הופעת פאנק אנרכיה אמיתית, קפיצות לקהל ופוגו פסיכי.

"אחת הסולניות המטורפות ביותר בסצנה המקומית"

את "The Great Southern Trendkill " ביצעו על המיקרופון תמר, סולנית להקת MESS, יחד עם קונאן, השוורצנגר של Whorecore, בגרסה שהפכה את השיר לכבד בהרבה מהמקור, גריינד-קור לכל דבר. זה המקום לציין את תמר, אחת הסולניות המטורפות ביותר בסצנה המקומית, שניחנה בריאות שלא יביישו אף אחד מהגברים שהופיעו בערב, בשילוב ועבודת צוות מושלמת עם הגרון העמוק של קונאן.

אלי זולטא, אלמנה שחורה, מחווה לדארל (צילום: אלעד ברנגה)
מישהו עבדאי. אלי זולטא, סולן "אלמנה שחורה" בערב המחווה לדיימבאג דארל | צילום: אלעד ברנגה

"Drag the waters " שבוצע על ידי אביטל תמיר ומתן מ"בצפר" הזכירו לקהל בביצועים מדויקים ש"בצפר" הם הפנתרה הישראלים. לרגעים מסוימים אפשר היה להתבלבל בין הביצוע המקורי של פיליפ אנסלמו לזה של אביטל, שחגג יום הולדת יחד עם הקהל ששר לו "היום יום הולדת". שיהיה במזל והלוואי ונחגוג ככה כל שנה.

"הלו, זאת הופעה של פנתרה, איפה כל הבחורות עם הציצים בחוץ?!"

סולן מצטיין וההפתעה הגדולה ביותר של הערב היה עידו אוזן, סולן להקתMIA , שנשלחה לפני שנתיים  לייצג את ישראל במטאל באטל של וואקן בגרמניה. "הלו זאת הופעה של פנתרה, איפה כל הבחורות עם הציצים בחוץ?!", הוא צרח על הקהל, קפץ באנרגיות מטורפות על הבמה ושר מתוך הקהל תוך כדי גלישת גלים על ידי המעריצים. הביצועים שלו היו מדהימים, מדויקים, עם שילובים של שירה נקייה, אנרגיות מטורפות, נוכחות פסיכית וסלטות אל המים הרותחים של רחבת הפוגו, והשאירו טעם לעוד הופעות של MIA.

תומר ג'ונס, מחווה לדארל (צילום: אלעד ברנגה)
אתם שותים ?!, אתם מעשנים?! ככה צריך!. תומר ג'נס במופע המחווה לדיימבאג דארל | צילום: אלעד ברנגה
ניר אלהרר, פרברים קיי, מחווה לדארל (צילום: אלעד ברנגה)
We are taking over this town. ניר אלהרר מהפרברים בערב המחווה לדיימבאג דארל | צילום: אלעד ברנגה

הגיטריסט המצטיין של הערב היה ללא ספק ערן סגל מ-ABORTED  - אחד המוחות שאחראי על הרמת האירוע המצוין הזה. סגל ניגן כמעט בכל השירים, פגע בכל תו, ביצע את הסולואים המורכבים ומהטורפים של דארל ונתן גם אינטרפרטציות משלו.

"ככה זה שעושים מהאהבה למוזיקה וממקום טהור"

"במשך למעלה מחודש עבדנו על ההופעה, ארבע-חמש פעמים בשבוע, ימים מלאים ועמוסים של עשייה", הוא אמר בסיום. "עבדנו ממש קשה, אבל לא ציפיתי שההשקעה תשתלם כל כך. הסאונד היה כל כך טוב, כל החילופים והמיליון נגנים עבדו חלק. ככה זה שעושים מהאהבה למוזיקה וממקום טהור - אז הדברים עובדים כמו שצריך".

אפשר לסכם עוד אירוע מטאל ששובר את שיאי הנוכחות בבארבי במשפט מהשיר שסגר את ההופעה: "We are taking over this town ".

ערן סגל, אבורטד, מחווה לדארל (צילום: אלעד ברנגה)
"עבדנו קשה והיה שווה". ערן סגל, מיוזמי ערב המחווה לדיימבאג דארל בבארבי תל אביב | צילום: אלעד ברנגה

הצילומים באדיבות אלעד ברנגה

>> נאזארת' הרימו את חיפה; מחווה לזכר ג'ון לנון בצוותא